Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik képregénykiadó filmes...

Melyik képregénykiadó filmes univerzuma tetszik jobban? DC Comics, vagy Marvel?

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én Marvel párti vagyok. A szuperhőseik jobban megfognak, és nem egy vicc, ahogy elrejtik a kilétüket. Hiszen Amerika kapitányt is ismerik, Tony is felvállalja ki ő. Viszont a DC Comics sorozatait is szeretem (The Flash, Arrow, Gotham...) de Batman-t vagy Superman-t egyszerűen ki nem állhatom... valahogy nem tudnak megfogni... Én azt mondom hogy nézz meg néhány Marvel filmet (Vasember filmek, Avengers, Deadpool) és nézz bele egy két DC filmbe/sorozatba is aztán döntsd el melyik jobb.
2016. márc. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1, Batman meg Superman csak a leghíresebbek, de nem a legjobbak. Ahogyan a Marvelnél sem a leghíresebb hősök a legjobbak, lásd például az Inhumans-t senki sem ismeri.... vagy Daredevil-t, Punisher-t sem....



Amúgy DC párti vagyok, szerintem zseniális az hogy mennyi földönkívüli kultúzát bemutat. Gonosz karakterekben egyértelműen jobb a DC, ezzel szerintem minden Marvel fan is egyetért. Hősökben meg szerintem egyforma, számomra ütősebbek a DC hősök. Lehet hogy maszkos "bohócok", de emiatt van egy saját morális száluk, amit pl a Bosszuállókba bele sem tudnak erőltetni.


(egyébként meg az egyik legsikeresebb marvel karakter, vagy is Spider-man is maszkos "bohóc")

2016. márc. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
DC. Nekem jobban tetszenek a karakterek átlagban, és a Watchmen nagy hatással volt rám.
2016. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát mivel a DC filmes univerzumépítése gyakorlatilag csak most kezdődött, összesen 2 filmből áll, így kizárásos alapon Marvel.

De kíváncsian várom mit hoznak ki a Justice League-ből. Szerintem jó dolog, hogy a DC inkább a darkosabb vonalat képviseli, míg a Marvel filmek könnyedebb hangvételűek.


Ha eltekintünk az univerzumépítéstől, akkor Nolan Batman trilógiája a kedvencem. Illetve a Watchmen is rohadtul bejött.

2016. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz eldönteni, van, amiben a Marvelt, van amiben DCt tartom jobbnak. Ha muszáj lenne választani, talán DC, de tényleg nagyon közel van a kettő.

A karaktereket egyértelműen jobban szeretem DC-nél. Batman, Harley Quinn, Joker, Flash, számomra mind olyan karakterek és háttértörténetek, amivel a Marvel sosem fog tudni versenyezni.

Illetve az egész földön kívüli, dimenziós, időutazós dolog, ami gyakran előbukkan a Dc történetekben nagyon megfog.


Viszont filmek tekintetében egyelőre a Marvel van elől, szeretem az izgamas, látványos, de könnyed és vicces filmeiket, mint amilyen a legutóbbi Bosszúállók vagy az Antman, Deadpool volt.


Sorozatokban azonban a DC jobb számomra.


Ha csak a filmeket nézzük akkor Marvel, de ha az egészet nézem a karakterekkel, sorozatokkal együtt, akkor pedig DC.

2016. márc. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mind a kettőt nagyon szeretem ezért elég nehéz dönteni...De ha választani kéne hát akkor talán a Marvelt egy kicsivel jobban. Habár attol füg milyen szempontból nézük. Ha a filmeket nézzük akkor szerintem a Marvel jobb, a gonoszokból a DC sokkal de sokkal a Marvel előtt van visszont a hősök szerintem sokkal fantázia dúsabb a Marvelnél. Igaz, hogy a Marvel sokkal több karakteret lopott mint a Dc.


(Pl. Higany szál Flash kopi, Sólyomszem is Zöld ijász kopoi, Vizo Vörös tornádò kopi stb.)

2016. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Marvel tetszik jobban, mert azt előbb ismertem meg, meg onnan jóval több karaktert ismerek és jóval többet tudok róluk, mint a DC bármelyik karakteréről, onnan egyedül Batman-t ismerem jól, meg Superman-t, bár Superman-t se annyira ismerem jól.
2016. ápr. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!