Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi is az a "Marvel univerzum"?!

Mi is az a "Marvel univerzum"?!

Figyelt kérdés
próbáltam összegyújteni az összefüggéseket, hogy átlássam az egészet, egyben, de elvesztettem a fonalat ... vannak itt marvel fanok? :D

2016. márc. 21. 00:25
1 2
 1/13 anonim válasza:
33%

Szerintem az egész a galaxis örzői című filmből indul ki, mert ott tudjuk meg,hogy olyan "erőforrások" vannak amiket néhány filmben be is gyűjtenek.Ezután ehhez kapcsolódnak a begyűjtések, majd a bosszúállók.Azt akarják elhitetni, hogy minden szuperhős vasembertől deadpoolig mindenki ugyanazon a Földön él, és némelyikük pedig ugyanazon városban.Az viszont fontos, hogy a stáblista utáni jelenetet megnézd, mert a legtöbb átkötés abból derül ki.

Lehet, hogy tök szar amit írtam, de én így értelmeztem.

2016. márc. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Képregényekben sok univerzum van, nem csak egy darab föld van hanem van akármennyi. Van például Föld-1610 is. Más univerzumokban más fajta hősök élnek. Van egy olyan föld ahol Bruce Vayne apja a Batmen és őt ölték meg mikor kisfiú volt. Persze a filmekben össze van csapva és mindenki találkozik mindenkivel (amelyik stúdiónak persze megvannak a szerzői jogok). A mostani Captain America: Civil War képregényben több x-men is szerepel, a fantasztikus négyes is és még sokan mások. Csak nincsenek a studiónak jogai belerakni, ezért úgy kezelik mintha külön univerzum lenne.
2016. márc. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
LOL? Batman hogy jön a Marvelhez? Batman DC képregényhős, semmi köze a Marvelhez. És igen általában több univerzumban játszódnak. A filmekben jelenleg 1 DC és 3 Marvel univerzum van.
2016. márc. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Akkor, hogy akarják majdnem az összes szereplőt ugyanazon filmbe (bosszúállók 3) berakni?
2016. márc. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kicsit elrontottam a batmannel a szöveget, de este van :D a lényegen nem változtat, csak egy példa volt
2016. márc. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Képregényeket most ne keverjük ide. Ez egy filmes kérdés.


Marvel univerzum alatt általában a Marvel Cinematic Universe-t értik, ami a Vasember filmmel kezdődött. Szerintem a kérdező is erre gondolt.


Ha tudsz angolul, itt mindent megtudhatsz róla: [link]


Magyarul a lényeg: [link]



Ezen felül vannak még Marvel képregényadaptácók pl. az X-men filmek. De az más stúdió, más univerzum.


Vagy az eddigi Pókember filmek, amik csak önmagukhoz kapcsolódnak. Viszont Pókember benne lesz a Cinematic Universe-ben is, de az a Pók nem kapcsolódik az eddig Pókember filmekhez.

2016. márc. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ezzel a linkel egy bajom van. Captain Marvel? Ő Shazam, és szintén egy DC karakter. Gondolom Ms. Marvel-re gondolnak de, de akkor miért Captain Marvel a címe? [link]
2016. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Van egy marveles Captain Marvel is: [link]


A linken írják is, hogy volt jogi huzavona. A Captain Marvel védjegy a Marvel tulajdona. A DC-s most már hivatalosan Shazam.


"Mivel a szereplő beszüntetése alatti időszakban (1953-1972) Marvel Comics a Captain Marvel névre védjegyet szerzett, a DC Comics Shazam! cím alatt jelentette meg a Marvel Kapitány könyveket. Az évtizedek során sokan inkább ezzel a jelzővel illették a szereplőt és a megújult The New 52 DC képregény sorozatokban (Március 2012) Marvel Kapitány már hivatalosan is Shazam-re lett átnevezve."

2016. márc. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amúgy lesz Shazam! film is. Pont ugyanabban az évben jönnek. The Rock lesz a gonosz.


[link]

2016. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csipázom Shazam-ot azért is néztem, mondjuk arra kíváncsi leszek hogy oldják meg a Billy és Shazam-nak a szereplőválogatását, szerintem Black Adamre nem kéne erőltetni Rock-ot...
2016. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!