Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Alice a csodaországban...

Az Alice a csodaországban című műből ezek a mondatok mit jelenthetnek?

Figyelt kérdés

"the rule is jam tomorrow and jam yesterday but never jam today"

Átfordítani át tudtam de nem igazán értem a lényegét.


"Tudod mi a különbség a holló és az íróasztal között?



2016. máj. 2. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek csak agymenések, semmi jelentőségük nincs.
2016. máj. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na. Ez egy tiszta jó vitatéma lehet valami irodalmi, művészeti beszélgetésben.

Ha nagyon bele akarok menni, de ha tényleg nem tekintem azt, hogy ez az egész csak egy tudatfolyam a fehér nyuszival (White Rabbit-Jefferson Airplane) akkor most belemegyek a mélybe ezzel a megállapítással együtt.

Lehet, hogy butaságot mondok, de...

Alice végig rengeteget okoskodik, amikor belezuhan a lyukba, közben is állandóan csak ontja a gondolatokat, amik hirtelen eszébe jutnak. Ez a "Tudod mi a különbség a holló és az íróasztal között?" egy ilyen kis cáfolása annak a tudásnak, okoskodásnak,ez semennyit se ér. Mintha megkérdőjelezné a fontosságát annak, hogy mindig kell válasz, mindent tudni kell.

Vagy az agymenés egyik magyarázata a pszichedelikus tudatfolyam, ami átszövi az egész Csodaország és utazás alapját. Mindenféle az eszedbe jut, nem tudsz kiigazodni, csak mész az árral, miközben furcsa és idétlen kérdések, tettek és figurák jönnek az utadba.

A jam-es idézetre meg valami "Élj a mának, Carpe diem!" inverz, kicsavart változatot mondanék kiindulópontnak. De erre pontosan nem emlékszem.

Akinek még van valami véleménye erről, arra nagyon kíváncsi lennék.

2016. máj. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#2nek: Szerintem tényleg igazad lehet ezzel kapcsolatban hogy nem kell mindenre válasz valahogy nekem is ez jött le csak nem igazán tudtam értelmesen megfogalmazni.

2016. máj. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!