Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért utálja sok Sherlock -...

Miért utálja sok Sherlock - és Doctor Who rajongó Steven Moffatot?

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 18:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Pl van egy ilyen kép: [link]


Meg egy ilyen: [link]

2016. máj. 2. 18:39
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Két képből te tényleg ilyen következtetésre jutsz? Gratulálok. :D
2016. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
-.- Nem csak ebből a két képből gondolom, csatlakoztam egy Doctor Who rajongói oldalhoz, és ott is sokan vannak rossz véleménnyel Moffatról, csak éppen azt nem írják le, hogy konkrétan mi bajuk vele. Bár az elődje, Russel T. Davies által rendezett DW részek nekem jobban tetszenek, nincs akkora minőségbeli különbség a két író munkái közt.
2016. máj. 2. 22:24
 4/15 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy legtöbben a DW rajongók közül azért utálják, mert nem következetes. Rengetegszer szembemegy a saját korábbi állításaival vagy éppen a Russel T. féle dolgokkal.

Pl.: emlékszel, mi történt, amikor Rose megmentette az apját? Nos, Moffat ilyenekkel nem foglalkozik, nála az idő teljesen újraírható.

2016. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem, valamikor az első évadban Rose apja egy autó elé vetette magát, hogy feloldja a paradoxont. Arra nem emlékszem, hogy a Moffat által rendezett részekben hol jelenik meg Rose apja.


Lehet, hogy csak nem figyeltem eléggé, vagy túlságosan össze-vissza néztem a részeket, de én azt nem értem, hogy ha a 8. évadban Missy megölte Osgoodot a "Death in Heaven" című részben, akkor hogy jelenhet meg a 9. évadban a "Zygon invázió" c. részben?

2016. máj. 4. 22:36
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
A Doctok W
2016. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval a Doctor Who-ról nem tudok nyilatkozni, de a Sherlockkal az a bajom, hogy teljesen hülyét csináltak Watsonból és megalázták, ahogy haladtak előre az évadok. A másik meg az, hogy egyre jobban izzadságszaga van a történeteknek, túl görcsösen ragaszkodnak ahhoz, hogy eredeti és hiperszuper okos legyen benne minden. Ez már fárasztó, egy nagy katyvasz az eredménye.
2016. máj. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem például az a bajom vele, hogy mindent "idiótára csinál". A párbeszédek nem élőek, a sztori hatásvadász és ritkán tölti meg tartalommal, a karakterek is mind egy kaptafára mennek, mindenki ultrasassy, tele van plothole-okkal, ezerszer megcsavarja a sztorit, mert azt hiszi, ettől lesz jó, stb. RTD idejében komolyan lehetett venni a történeteket, most már nézni is rossz. Illetve most már nem is nézem, úgyhogy nem tudom milyen. És ugyan ezt a folyamatot látom előtörni a Sherlockon is.
2016. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én a Sherlockból csak egy-két részt láttam, azok tetszettek, bár egy kicsit elcsépelt volt.

Én is ezt vettem észre az 5-7. DW évadon. Moffat hollywoodi akciófilmet csinált a DW-ből, pedig ehhez a sorozathoz egyáltalán nem ez a "csillámpóni-szerű" hangulat illik. A szövegek is elég sablonosak benne. Viszont a 8-9. évad, ahol Capaldi játssza a Doktort, szerintem sokkal jobban hasonlít az RTD által rendezett részekhez. Talán részben azért, mert Capaldi személyéhez nem illet ez a stílus.

A 11. évadot már nem Moffat fogja rendezni, az talán jobb lesz.

2016. máj. 8. 10:01
 10/15 anonim válasza:
ezek a kepek inkabb a stilusara utalnak, en mind a ket sorozatot nezem es szeretem de semmi bajom moffattal
2016. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!