Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Legfaszább horrorok a 70 es...

Marci 00 kérdése:

Legfaszább horrorok a 70 es évektől napjainkig? Gondolok itt a nem megszokott mindennapi filmekre . Megszokott alatt itt a freddy filmekre gondolok . Az sem baj ha feliratos

Figyelt kérdés

2016. máj. 12. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ijesztőek, de ezek a legelismertebbek, amiket láttam:


Az ördögűző (Friedkin, 1973)

A nyolcadik utas: a Halál (Scott, 1979)

Ragyogás (Kubrick, 1980)

A bolygó neve: Halál (Cameron, 1986)

Hatodik érzék (Shyamalan, 1999)

Engedj be! (Alfredson, 2008)

2016. máj. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Ragyogás egy fhos, kb. köze nincs a könyvhöz.


The Ring (bár nekem a Ringu 0 is bejött)

Blair Witch Project

Rose red

Ju-on

I spit on your Grave

The last House on left

Cube 2 (azért ez, mert ezt láttam)...


Mondjuk nekem a kísértetes, természet felettis, elvontabb filmek a kedvenceim, ami nem vértől tocsogó.

2016. máj. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kemény, hogy a Ragyogást fikázod, ami az Az ördögűző mellett a legkultikusabb horror valaha, itt még nem arról szólt ez a műfaj, hogy jumpscare-ekkel riogatjuk a szerencsétlen nézőt, vagy az abszolút semmirekellő, ostoba és öncélú slasher-ökkel árasztyuk el a piacot.


Ezek a horrorok nem ijesztgetni akartak, és nem félelmet kelteni attól, hogy majd mindjárt egy feltolt hangsáv belevisít a füledbe, ezeknek a filmeknek nagyon erős atmoszférateremtés volt a célja, amit képekkel, vágással, zenével és végül, de nem utolsó sorban történettel érték el.


A Ragyogás egy a műfajában felülmúlhatatlan mestermű, egy hatalmas művész munkája. És King-nek nem tetszett, mert nem hasonlít a könyvre? Hmm, hát sajnálom, egy rossz ízlésű, végtelenül közepes tehetségű ponyvaíró véleményére nem adok. Meg lehet nézni a '97-es Ragyogás minisorozatot, amibe már King is keményen belenyúlt, gyakorlatilag nézhetetlen.


De hát mit is várhatnék olyantól, aki szerint Köpök a sírodra című emberiség elleni bűntett a minőségi film...


Hogy válaszoljak is a kérdésre:

- Ragyogás

- Az ördögűző

- Az évszázad vihara

- Angyalszív (Talán belefér a horror kategóriába)

- Ördöggerinc

- Rosmery gyermeke

- A dolog

- A köd (Elsősorban a Darabont-féle, de akár Carpenteré is ideférhet)

- A kör (Ringu)

- Más világ

- Ómen

- Onibaba (Ez ugyan '64-es, de egy igazi filmkülönlegesség, egy esélyt adj neki!)

2016. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek ... majd nekiülünk ! :D
2016. máj. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!