Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ex Machina. Nagyon piszkál...

Ex Machina. Nagyon piszkál hogy nem értettem meg az egészet. Valaki segít?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy a srác elkezd érezni iránta, elhiszi hogy a lány tényleg rosszul érzi magát bent bezárva. Én is ezt hittem akkor amikor megláttam hogy a srác visszanézi a kamerákat és ott látja hogy a többi is ki akart jutni. Aztán a srác megbuherálja a rendszert és a csajrobot kijön. Ez frankó, de ha már a robot megtudta játszani hogy érzelmei vannak, akkor nem kellett volna hogy tényleg legyenek? És erre bent hagyta megrohadni azt a szerencsétlent aki valószínű ott halt meg. Ezt sem igazán értem hogy mi oka volt rá hogy otthagyja? Hiszen ő segített neki kijutni, és teljesen értelmetlen döntés volt az egyetlen "mindent tudót" otthagyni aki még segíteni is akart neki. Bár felvetődött a gondolat hogy akkor a lány nem lehetett volna szabad ha a férfi is vele megy. De egy robot mióta érez szabadságvágyat? Nem értem :(

2016. máj. 15. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A film a mesterséges intelligenciáról szólt. A lánynak voltak érzései, gondolatai (igen, rosszul érezte magát bezárva), viszont a férfi iránt nem voltak, csak eljátszotta, hogy kijuthasson. Gondolom azért hagyta bent, mert tudta a titkát, félt, hogy leleplezi, ha kiderül, hogy valójában csak felhasználta.
2016. máj. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az első jól írja. A lány csak manipulálta a srácot. Attól még, hogy valakinek vannak érzelmei, nem kell, hogy mindenben őszinte legyen. A filmben azt hiszem erre külön ki is térnek. A mesterséges intelligencia akkor lesz tökéletes, ha pontosan ugyanolyan tulajdonságai lesznek, mint egy embernek. Tehát az ilyesféle átverésre is képes lesz.


"De egy robot mióta érez szabadságvágyat?"


Lehet, hogy robot volt, de csak a felépítésében különbözött egy emberi lénytől. Gondolkodásban már teljesen emberi volt, ezért ugyanúgy vágyott a szabadságra is.

2016. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 soma9111 ***** válasza:
Én most láttam elsőnek a filmet de a vége az elég merededek volt számomra e végett amiről szó eset
márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 soma9111 ***** válasza:

Egyébként szerintem nem biztos hogy manipulálta a 'nő'.

Mivel mikor ki szabadul, meg kérdezte a sráctól, hogy velem maradsz?

És akkor mondta a srác, hogy mi???? és csak bámult rá a 'Nőre'

És látszik is mint ha a robot csalódott lenne, mer nem ezt a semmit mondó választ várta.

Én szerintem azért hagyta ott, mer akkor minek kérdezte volna meg, hogy velem maradsz? akkor csak otthagyta volna a gyászba. De ez csak az én gondolatom.

márc. 31. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!