Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ezek a szálak/rész...

Szerintetek ezek a szálak/részek/dolgok nem lettek elrontva a Trónok harca előző és mostani évadjában?

Figyelt kérdés

1) Dorne: Doran fia, mielőtt meghalt, halotti szemeket festegetett, ergo már tudtak Myrcella haláláról. Ezért nem értem, hogy miért nem voltak bebörtönözve a Homokkígyók az anyjukkal együtt. Meg amúgy is, ez a puccs szörnyen béna volt. Doran hogy lehetett ennyire hülye?


2) Daenerys: Egyik részben még ő a naiv, kis szerencsétlen uralkodónő, aki még egy várost sem képes irányítani, aztán most meg hirtelen kőkemény lett, aki simán átveszi az uralmat az egész dothraki horda felett. Nekem ez kicsit ellentmondásos.


3) Baelsih és Sansa: Miért kellett Sansát otthagyni a Boltonoknál? Mi haszna származott ebből Petyr-nek? Amúgy is, Sansa a régi nagy szerelmének a lánya, aki iránt talán érez is valamit. Ez húzás konkrétan arra volt csak jó, hogy a nézők kielégüljenek Ramsay kegyetlenkedésein. Sansa karakterének sem tett jót, mert a 4. évad végén végre úgy nézett ki, hogy fejlődik valamicskét, és végre kompetens lesz, erre ugyanazt a kört lefutja, mint régen Joffrey-val.


4) Újabb vörös papnő: Minek? Miért? Hogyan?

Tyrion eddig nem mutatta jelét, hogy Fény ura-hívő lenne. Na meg a jóslat is Prince-ről szól, nem Princess-ről. Nem értem minek kellett ide. Így már biztos, hogy Daenerys soha a büdös életben nem hagyja el Essost.


5) Bran: A múltidézésekből konkrétan semmi érdekeset nem tudtunk meg. Legalább egy fontos infót megtudhattunk volna, de így értelme nem sok volt ezeknek az időutazásoknak.



2016. máj. 25. 20:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
5) Jó, a Hodor eredetét megtudtuk, de mást nem.
2016. máj. 25. 20:44
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A Dorneban játszódó jelenetektől hányni tudnék. Szörnyűek.

2. Dany bizonyítani tud, de uralkodni kevésbé. A Dothrakikat amúgy is "ismeri", így tudja, hogy egy ilyen "egyszerű trükkel" megszerezheti mindet magának.

3. Ez később biztos ki fog derülni.. szerintem csak taktikázott.

4. Ez ismételten ki fog derülni. Tyrion őt csupán azért használja, hogy tekintélyt szerezzen Danynek, nem hívő. A jóslat egyébként szólhat nőről és férfiról is.

5. Lehet nem figyeltél, de elég sok dolog kiderült belőlük.

2016. máj. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi, de mi volt az a sok?

Utalta Jon származására, megkiderült, hogy lett Wyllis-ből Hodor. Plusz az Erdő gyermekei teremtették a White Walker-eket. De ez utóbbi szerintem irreleváns. A Hodor-os is csak érdekesség, csemege.

2016. máj. 25. 21:07
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

1.) Doran fia, Trystane a királyvári kikötőben volt és persze, hogy tudott Myrcelláról, mert ugyanazon a hajón utaztak Királyvárba.

Egyébként tényleg béna az egész, mintha ovisokkal íratták volna a forgatókönyvet. Nem értem, hogy miért gondolták, ez a változtatás jól fog elsülni.

Ellariának amúgy sincs sok köze a Martell-házhoz, ő valami Uller fattyú. Semmi joguk az uralkodáshoz.


2.) Dany rossz uralkodó, de jó hódító. Lényegében a vérében van, mert Targaryen. Tudni kéne alkalmazkodnia másokhoz, csak az a baj, hogy ő már elveiben annyira más, hogy szerintem soha nem fog belejönni. Ellenben a célra, amire született: megküzdeni a Másokkal, tökéletes. Már ha ez az író szándéka.

Az álmában viszon a Folyóvidéken harcol ellenük, a Targaryenek pedig képesek megálmodni a jövőt...szóval esélyes.


3.)Ez szintén egy buta forgatókönyv volt. Semmi hasznuk nem származott belőle. A Lannistereknek kisebb gondja is nagyobb annál, hogy a Boltonok mit csinálnak északon. És Kisujj terve amúgy is végig az volt, hogy a Völgy seregével megszerezze, amit akar. Ehhez viszont nem kellett semmi Tommentől, mert a Völgy mindig is inkább a Starkokhoz húzott. Tehát elég lett volna ott összeházasítania Sansát valakivel, aztán ennyi.


Szerintem itt az játszott közre, hogy a készítők rájöttek, hogy Ramsay elmebetegségei nagyobb nézettséget hoznak, mint a politikai játékok, ezért feláldozták a népszerűség oltárán a karakterfejlődéseket és a következetességet. Cserében Ramsay kapott +x perc screentime-ot és minden showfag rejszolhatott rá.


4.)Nem. De a vallás fontos szerepet játszik az emberek életében. Egy okosan pályára helyezett pap pedig sokat segíthet enyhíteni a feszültséget.

A "prince" pedig fordítás egy régi valyriai(?) szövegről, ha minden igaz. A hímsoviniszta társadalomban nyilván hímneműnek fordítják, de már Aemon is mondta, hogy könnyen lehet "princess" is az eredeti jelentése.


5.)Talán annyit adott, hogy megtudtuk, a múlt nem független a jelen/jövő eseményeitől.


Egyébként könnyen lehet, hogy így maga a "herceg, akit megígértek" jóslat is a jövőből származik. Tehát talán pont Bran külte vissza az infót, csak félrement. :)

2016. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

3) Kisujj azért hagyta ott Sansat, mert nem tudott Ramsayről. Bármennyire hihetetlen. És mert azt gondolta, hogy Stannis nyeri az északi csatát. Ezt az 5. évadban mondja is. A Boltonok ''elvileg'' nem bántották volna Sansat, mert szükségük lett volna az északi támogatottságra, majd miután Stannis nyer, Sansa hozzá kerül és Kisujj tőle szerezte volna vissza. Mivel ő közben elment Királyvárba, hogy kikunyerja Cerseitől az Észak Őrzője címet, majd hadba vonuljon az akkor még ismeretlen győztes északi győztes ellen.(Akit ismétlem Kisujj Stannisnek hitt) És mivel tudatában volt, hogy Stannis nem állt volna ott meg északon, hanem a győzelme után Királyvár felé vette volna az irányt, így Kisujj őz ő megtépázott seregét akarta volna legyőzni a Völgy seregével és tőle vette volna vissza Sansat. Így meg lett volna neki az Észak Őrzője cím és egy potenciális Stark feleség.


De Kisujj ezt most besz*pta.

2016. máj. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
ellaria csak tyene-nek az anyja :)
2016. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
trystane ugyanazon a hajon volt, mint jaime es myrcella. azt, hogy azok a homokkigyok h kerultek oda fogalmam nem tudom :D aztan meg visszaosontak dorneba tok eszrevetlen? es hh kiralyvarban senki meg csak meg sememliti h hoppa kinyirtak a dornei herceget meg a fiat..
2016. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%
meg komolya azert nyirtak ki a nagybatyjukat es egyben az uralkodot mert nem akart haborut inditani es ert a diplomaciahoz??? 3 sivatagi fattyu lenyom mindenkit? na ne mar. bonuszkent meg az unokatesokjukat is kinyirtak na szep.
2016. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
amugy nem feltetlen kell h a prince ferfi legyen, olvastam errol. es az is lehet h tobb emberre vagy egyaltalan nem is emberre vonatjotik, mivel ugy van h the prince THAT was promised, nem pedig who.
2016. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
a kisujj teljesen hulye.. en se ertem. csak makogott mikor rakerdezett. de szerintem sejtette, nincs az az isten h aki ranezne arra az orultre nem latna, hogy mifele...
2016. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!