Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért olyan sikeres a The...

Miért olyan sikeres a The Walking Dead? Ez horror nem? Mégis érdekes, hogy milyen sok lány kedveli.

Figyelt kérdés

Nem értem.

Horror filmeket az emberek nagy többsége nem annyira szokott nézni, vagy legalábbis nem annyira nyíltam, s annyira nem is sokat/gyakran.

Lányok meg aztán tényleg csak kevesen. Persze mindig itt vannak a kivételek, de alapvetően valljuk be, így van.


Én nem nézek sorozatokat így ezt sem, de ez a The Walking Dead, ez nem egy horror sorozat?

Mégis hatalmas sikernek örvend... És rendszeresen lányokat is hallok akik ezt nézik... De ez most akkor mégis hogy van? Nem értem miért van ekkora sikere a sorozatnak.

Vagy ez annyira nem is 'undi', meg véres, meg kaszabolós??

De hát zombik vannak benne, nem?? Milyen egy nem kaszabolós zombis horror??


Szóval nem értem miért ilyen sikeres a sorozat.



Alapvetően azok a lányok akik ezt bírják úgy általában is kedvelik a fiúsabb filmeket, vagy hipnotikus hatása van ennek, és csak ezt az egy fiús műsort szeretik??

Komolyan már ilyenen is agyalok...



2016. máj. 31. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
szia én lány vagyok és nem szeretem a horrorfilmeket, de hatalmas TWD fan vagyok :D ez nem teljesen horror, bár annak van írva (gondolom mivel a zombik elég ijesztőek) de kidolgozottabb sztorija van mint egy szimpla horrorfilmnek. vannak benne olyan karakterek akikért tudok izgulni (persze van jelentéktelen , személytelen szereplőből is bőven...) én alapvetően szeretem a poszt-apokaliptikus vagy hasonlós sztorikat és nem hiszem hogy ezek a típusú filmek fiúsak lennének :D Igazából a látvány nem zavar, szóval a kaszabolás és a vér sem, csak akkor ha értelmetlen az egész. Mindemellett jó színészek is játszanak benne. 15L
2016. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ!

Mondjuk az nem győzött meg, hogy ne lenne fiús film, de értem , hogy mire célzol.


Kíváncsi lennék, hogy mondjuk mi a véleményed a Marvel szuperhős/xmen filmekről? Azokat inkább tartod fiús filmeknek mint a TWD-et?

2016. máj. 31. 20:55
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem horror. Mert a horror az, mikor nem tudod, mi történik a következő másodpercben, jumpscare-ek, sötét helyek, furcsa háttérzajok stb.

A TWD-t maximum undorítónak lehetne nevezni a zombik miatt, de nekem ilyen szinten nagyon magas a tűrőképességem, szóval a szemem sem rebben.

Plusz szerintem nem is lehet általánosítani, hogy mi fiús és mi lányos, én legalábbis nem mondanám a TWD-re, hogy fiús.

17/L

2016. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én fiú(20) vagyok.

Műfaji besorolásban persze horror, mivel zombi - látványuk stb, de igazán félelmetes jelenet nincs benne. Én nem igazán ijedtem meg 1x sem, nem ugrik be eléd semmi se...

Van benne kaszabolás, ölés, vér, stb, de nem ez teszi jóvá a sorozatot, hanem a drámai hatása, főleg az egész világ hangulata. Főképp az 1. és 2-3 évadban.

Tégy 1 próbát, lehet neked is bejön, tetszeni fog. Addig amíg nem nézel meg 1-2 részt: véleményt se tudsz mondani róla. Spoilereket pedig nem árt kerülni, mert az eléggé ront a hatáson, minden sorozatnál!!


Sok ismerősöm van, aki szereti a Walking Deadet és köztük több olyan is, aki nem szereti a horrort, se a zombis filmeket, de ez nekik tetszik. Mivel valahogy nem igazán horror és a drámai hatásokon van a hangsúly


Kicsit eltérve a kérdéstől:

Sok lány szereti a Trónok harcát is, pedig "középkor", van benne csata jelenet, 18+ jelenetek, de egyszerűen tetszik nekik, mivel olyan drámai hatása van, hogy sok film és sorozat is megirigyelheti.


Hidd el: ezek a sorozatok nem hiába vannak az első helyeken. De még lehet akkor idesorolva a Breaking Bad, Elit alakulat, Vikingek, Mr Robot és még sorolhatnám - egyszerűen megérdemlik a népszerűséget, nem hiába lettek azok. Persze mindig lesznek olyanok, akik nem tetszik


Ne úgy állj hozzá 1 filmhez vagy sorozathoz, hogy ez fiús vagy lányos! Lényegében nincs olyan :)

Rengeteg filmet megnézek, köztük pl ott van az Alkonyat is, összes részét láttam. Nem szívesen hangoztatom, de még tetszett is, pedig nem éppen tipikusan fiúk által kedvelt filmről van szó...


A Walking Deadből pedig ajánlok 1-2 részt és az alapján ítélkezz! Döntsd el, hogy tetszik-e neked vagy sem. Ha tetszeni fog, akkor már a kérdésedre meg is van a válasz, hogy miért :)

Az agyalás helyett és a kérdés kiírása helyett simán megejthetted volna :)

Szinkronja az elég gyenge sajnos, a hangokat nem jól válogatták meg... feliratosan szoktam nézni

2016. jún. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
Én is szeretem a sorozatot,pedig lány vagyok. A korhatár és a műfaji besorolás szerintem azért van mert sok vér van benne,nem azért mert ijesztő lenne. Szerintem sincs fiús meg lányos film, mindenki azt nézi, ami neki tetszik. Szerintem nem az első két részből megítélhető a sorozat, hanem az első két évad után lehet jól megítélni, hogyan tetszik neked. Én a TWD miatt szerettem még a zombikat. 18L
2016. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is lány vagyok, ráadásul nem is szeretem az undorító dolgokat, de a Walking deadben nem a zombikon van a hangsúly, hanem az emberi drámákon és magán az apokalipszisen, és az ehhez kapcsolódó változásokon. Ha végignézel belőle több évadot, rájössz, hogy a szereplők egy idő után rutinosan ölik a zombikat, és nem ők a legnagyobb gondok :D persze, azért vannak meredek helyzetek.


És amúgy utálom Marvelt, de a DC-s sorozatokat imádom :D

2016. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
na ebbe jól beletaláltál :D imádom a marvel filmeket :DD főleg az x-ment ^^ alapvetően azt fiúsnak találtam, mivel inkább fiúknak szánták a képregényeket, és pont ezért voltak sokáig béna női karakterek, de szerencsére ez kezd változni :D igazából ha úgy vesszük mindkettő fiús, ha pedig másképp akkor egyik sem az :D igazából nem nagyon tudom máshogy megmagyarázni :') szerintem ezeket azért nem érdemes fiús filmnek hívni, mivel valóban nagyon sok lány nézi ezeket, nem hiszem hogy ma már igazán el lehetne különíteni, hogy mi fiús, mi lányos, mivel a lányok sem maradnak folyamatosan a csajos filmeknél, a fiúk sem a kaszabolós filmeknél, hisz egy idő után unalmas lenne :D nekem legalább is kell a változás :D lényeg a lényeg, hogy ha ezeket fiús filmeknek tekinted, akkor valóban szeretem a fiús filmeket :)
2016. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
bocsi lemaradt, első voltam
2016. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"A horror olyan irodalmi műfaj, amelynek középpontjában a félelem áll. Habár alapvetően irodalmi művekről van szó, megjelenhet más ágazatokban is, melyek közül a legtipikusabb a film. A latin eredetű angol szó jelentése iszonyat, rémület."


Nem minden horrorfilmben van ver meg gusztustalansag meg gyilok. Sot, ha raguglizol, hogy "horror movie without blood" nagyon sokat fogsz talalni, es ha megnezed oket, beszrsz pedig egy csepp vert nem fogsz latni. Teny, hogy a horrorfilmekre jellemzo a ver/gyilok, de nem ezektol lesz egy film horror, hanem a felelemtol amit kelt benned.


Minden emberben megvan a felelem ezert nem lehet azt mondani, hogy a horror fius vagy lanyos film. Ez pusztan erdeklodesi szempont, attol fugg ki milyen beallitottsagu. Tini eveimben imadtam a romantikus/szerelmes/dramai filmeket. Igy a 30-on tul viszont mar unom oket, mert van egy parom akit nagyon szeretek, vagyis a romantika mar megvan az eletemben, es van egy fonokom, akivel oljuk egymast, igy a drama is megvan napi 9tol 5ig, ugyhogy ha filmet nezek csakis a horrorra meg a sci-fi filmekre vagyok kivancsi (TWD, X-men akarmelyik, StarTrek, Star Wars, stb) lany letemre, mert ezek kapcsolnak ki, ezek tudjak feledtetni velem a szurke hetkoznapokat, a napi gondokat. Ezek szorakoztatnak, meg akkor is ha 5percenkent felugrok a szekbol mert ugy megijesztenek. Lehet hogy en vagy elallitva, de az Alien barmelyik reszet barmikor megnezem inkabb, minthogy raeroszakoljam magam hogy megnezzek egy reszt a Friends-nol vagy az Alkonyatbol.

2016. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem voltam nagy sorozatos!

Elkezdtem nézni 2012-ben a Trónok Harcát onnantól kezdve nem bírom ki nélküle. Nem tudom miért, egyszerűen megfogott, lenyűgöz. Nem valami szaros "Pókember vagyok mentsük meg a világot" téma.


A The Walking Dead is ugyan ilyen. Egyedi, ez nem horror, nem az a lényeg hogy halálra ijesszenek téged.


Leírták már előttem a lényeget. Ha elkezded nézni akkor nagyobb valószínűséggel fog megtetszeni, mint hogy nem.


Még szerintem király sorozatok:

- Vikingek

- Fekete vitorlák

- Breaking Bad (Sajnos már vége, 5 évados...egybe néztem meg nyáron)

- Mr Robot

- Narcos (Netflix csinálja, Pablo Escobar-ról szól)


Ezek a sorozatok 10-ből 8 embernek tetszik. Sorozatozni király, kezdj el te is :D

2016. jún. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!