Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hitler-A gonosz születése...

A Hitler-A gonosz születése című film mennyire valóságalapú?

Figyelt kérdés
Pl, hogy Hitler önkéntes katonánként merész, vakmerő küldetéseket hajtott végre, és volt amikor több száz (600) katonából csak ő élte túl. A részletek is igazak, vagy csak a film kerettörténete?

#film #német #történet #igazság #Hitler #a gonosz születése
2016. jún. 11. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

60%ban egy nagy propaganda alapú az egész film. Az elejét elkezdtem nézni, 10 percig bírtam és nem tudtam hogy hányjak az egész maszlagtól amit rá akarnak az amcsik az emberekre erőszakolni, vagy szétröhögjem magam. A gyerekkori Hitler olyan volt a filmben mint maga a sátán. Már csak két szarv és a lávafolyam hiányzott. Végül megnéztem.


Viszont valóban van valóságalapja, pl ami leírtál hgoy vakmerő küldetéseket hajtott végre. tudomásom szerint két kitüntetést is kapott. Egyes könyvekben leírják hogy angol vagy francia katonákat ártalmatlanított egy személyben. 2. és 1. osztályú vaskeresztet is kapott.

A mustárgáztól megvakult ideiglenesen, majd a háború véget ért. Egy Dexler nevű politikus invitálta őt politikai pályára aki az NSDAP elnöke volt. Röhm az SA vezetőjének letartóztatása és halála is valósághű volt.


Valamint volt benne sok valósághű rész, de volt benne sok marhaság is.



De pl a kutya rugdalása, teli szájjal való "ugatás" és köpködés és teli torokból való ordibálás a riporter előtt mint egy eszement idióta, teljesen nonszensz. Nagyon propaganda szagú a film.


A valódi Hitler ismerte az etikettet, állatvédő volt és udvarias. Erre rengeteg bizonyíték van. Könyvek, videók, fényképek, túlélők elbeszélései.

Azért mert a háborúban sok szörnyűség történt még nem kéne elferdíteni egyes politikai és történelmi személyek valódi jellemét és cselekvéseit.


Azt vettem észre hogy az egész film a zsidókra épül, nagyon keményen kihangsúlyozza a zsidóság felé történő gyűlölködést.

Valóban kétségtelen, volt zsidógyűlölet, de a filmben túl volt az egész játszva. Hitler sokszor ütközött zsidó fölénybe mielőtt elkezdett volna politizálni. Az utcán mászkáló embereket, boltosokat, figyelte és két csoportra osztott mindenkit: Zsidó és nem zsidó. tapasztalatai alapján szép lassan érlelődtek benne a zsidó emberek iránti gyűlölet.

Politikailag pedig az akkori Németországban 3 népszerű párt volt, a kommunisták, demokraták és a szabadelvűek? Sajnos már régen olvastam ezekről így az emlékeim elég kopottak. Voltak a pártoknak pontos megnevezéseik. A léyneg hogy a német társadalmat és a politikát Hitler szabadidejében tanulmányozta, sok könyvet olvasott az antiszemitákról. Egy igen komoly művet fogott a kezébe amit Henry Ford írt az amerikai autógyáros. Szóval ahogy írtam lassan bontakozott ki benne minden gondolat.


Az a véleményem hogy egy valósághűbb filmet kellene készíteni amely elbeszéli a 3. Birodalom felelmelkedését, uralkodását és bukását. Ez utóbbi részben el is készült, amit németek készítettek és ténylegesen valóságalapú volt, mivel egy túlélő Hitler titkárnője elbeszélései alapján készült jó részben. Míg a Hitler a gonosz születése című förmedvény közel teljes mértékben propaganda és lejáratás.


A németeknek kéne ezt az egészet megcsinálni, szerintem közelebb lenne a valósághoz mint egy hollywoodi lejárató kampány. NE higgy minden történelmi filmnek, olvass könyveket és vesd össze a köztük lévő különbséget. Van olyan szerző aki közel valósat ír, és olyan is aki teljes propagandával ír, és olyan is van aki nem mer bizonyos dolgokat leírni.

2016. jún. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget! Az írókat illetően, ha mar itt tartunk, hogy kinek igazak es kinek hamisak az iromanyai, tudnál pár olyan szavahihető írót mondani, aki történelemről irt, lehet az az elete során, vagy források alapján, csak igaz legyen.
2016. jún. 13. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!