Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » SPOILERes kérdés! Trónok...

SPOILERes kérdés! Trónok harca 6. évad 9. rész hogy tetszett nektek?

Figyelt kérdés

Ha még nem láttad a 6. évad 9. részt, akkor ne olvasd tovább!

SPOILER


Nekem nagyon bejött, szerintem a legjobb részek egyike lett.

Rickon Stark szerintetek? Van némi esély, hogy visszatér? Mert még gondolni sem gondoltak rá... vagy pedig nem is akarják, ahogyan Jon sem akarja, hogy még egyszer visszahozzák.

Davos pedig szerintetek mit fog tenni?

Egyenlőre ennyi, várom a véleményeiteket, válaszaitokat, elképzeléseiteket! :)



2016. jún. 20. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

szerintem Rickon nem tér vissza, sose volt központi szereplő, és épp elegen lesznek a Starkok Arya és Bran hazatérésével, akik ezerszer súlyosabb karakterek

szerintem Davos előbb-utóbb végezni fog a Vörös Asszonnyal, cseppet sem bánnám, még azelőtt, mielőtt rossz irányba kezdi befolyásolni Jont, bár nem hinném, hogy Jon lenne olyan, mint Stannis


Nekem nagyon tetszett a rész, hihetetlen módon most még Danerys szála is jó volt, a párbeszéde Yarával. Maga a csata elég elkeserítő volt, a Völgy Lovagjai nélkül esélyük sem volt, én elsírtam magam örömömben, mikor megláttam Kisujjat. Nem tudom hova tenni azt a csávót, de nagy arc :D

a vége pedig... persze, Ramsay nagyon-nagyon gonosz, de én még elnéztem volna rabként, ahogy ossza az észt Sansának meg Jonnak. Megkapta, amit megérdemelt, akármilyen kegyetlen sorsa lett. Bár mondjuk Sansa mosolygása a végén kicsit pszichóra sikeredett már, ennyire azért nem kellett volna örülni :D

2016. jún. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Legalább megkapta az a *******, ami járt neki :D aranyos kiskutyák :)

Rickon igaz nem volt központi szereplő, de attól még kedveltem. Ráadásul szomorú halált halt :(


Gondoltam rá, hogy jönnek-e, mivel Sansa megbeszélte vele, titokban... de én már a lobogónál megörültem :)

A következő rész is elég ígéretesnek néz ki.


Sansa karaktere pedig egyre szimpatikusabbá válik egyébként, egyre erősebb, magabiztosabb. Akár az anyjáé.

Daenerys szálát egyébként kedvelem, bár itt-ott vannak ingadozások. De most úgy néz ki, hogy valóban kész arra, hogy átkeljen a Keskeny-tengeren.

Kisujj pedig nagy játékos. Már csak abból kiindulva, hogy Catelyn húga Lysa Jon Aryrn felesége volt, megmérgeztette vele, irattatot vele egy levelet Catelynnek, belekeverve a Lannistereket. Bár az tény, hogy kilökni így is, úgy is kilökik Brant. Robert gyerekei valóban Lannisterek...

de nagy szerepet játszott kisujj ebben. Bár ő Catelynt akarta mindig is, mindig őt szerette és szereti.


Nekem ez az évad tetszett egyébként, ha még olyan sokan fikázzák is, főleg ilyen befejezéssel.


Még várom mások véleményét is :)

Lepontozni nem fogok senkit, attól mert más a véleményünk :)

2016. jún. 20. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Az várható volt, hogy hogyan fog zajlani a harc. Tehát, hogy Ramsay túlerőben lesz, majd jön a Völgy és megnyeri a harcot.

Én titkon reméltem, hogy az Umberek Ramsay ellen fordulnak harc közben. Meg azt hittem, hogy Rickont már hamarabb megfogja ölni Ramsay vagy meghagyja későbbre, hogy tudjon alkudozni, ha elbukik.

Jonék megbesztélték, hogy kivárnak, nem fognak kezdeményezni, megvárják, hogy Ramsay menjen hozzájuk. Erre Rickon meghal, Jon gondol egyet és megrohanja az ellenségek...

Sansa meg hozta a "szokásost", nem szól egy szót sem, hogy mit tervez, inkább haljon meg több száz vagy ezer ember.

Mikor mutatták az elején, hogy mi történt eddig és benne volt Shireen, akkor gondoltam, hogy ebben a részben Davos Mel ellen fog vonulni vmilyen formában.

Ramsay méltó halált kapott.

Dany végre úgy döntött, hogy felégeti a rabszolgatartókat, de szerintem kár volt leállnia ilyen hamar.

2016. jún. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Jó volt. Nekem nagyon tetszett. Végre az a fajta "Trónok harca feszültség", ami miatt szeretem nézni ezt a sorozatot.
2016. jún. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Ja és akkor, hogy a kérdésre is válaszoljak. Rickont nem hozzák vissza, eldőlt, hogy Ned mellé temetik a kriptába.

Davos vagy elhagyja őket, mert a Vörös Asszonyt nem tudja elviselni, vagy megbosszulja Sheeren (remélem jól írom le) halálát.

Dany szerintem lassan már igencsak elindul Westeros felé. Nem tartom kizártnak, hogy az évadzáró azzal ér véget, hogy elindulnak Westeros felé.

Már csak 2 (nem 10 részes évad van hátra a hírek szerint) úgyhogy fel kell kicsit pörögnie, ha még a Másokkal is harcolni akarnak (remélem fognak is és nem csak mint fenyegetőzés volt jelen végig a sorozatban).

2016. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%

Összességében tetszett. Annak ellenére hogy maga az évad szánalmasan rossz és ebben a részben is előre látható volt minden.


Számos hülyeség volt ebben is, például a mesterek hajókkal mennek sárkányok ellen, mintha káposztával akarnának megtámadni egy kecskét kész vicc.

A hajókon csak onagerek voltak még csak véletlenül se vittek pár scorpiont vagy ballistát, hogy legalább vissza tudjanak lőni a sárkányokra.

Nagyon unom már a Danerys szálat, hogy ő a fő jó akinek legyőzhetetlen sárkányai vannak és ő nem halhat meg hiszen előre lehet tudni, hogy a sorozat vége az lesz h ő a királynő.

Arról nem is beszélve hogy 6 évad óta nem képes elindulni westerosra ahogy a mások se, az egész sorozat egy nagy várakozás a semmire.


Rickon Stark szerintem nem tér vissza jelentéktelen karakter.

Hogy Davos mit fog tenni elképzelésem sincs, de megölni szerintem nem fogja.

2016. jún. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

A ballisztákat én is hiányoltam. Sansa csendességét is Kisujjal kapcsolatban.

Bár nem tudta,hogy jön,mivel előző részek egyikében elküldte a francba,azán nem Baelishnek,hanem a Halnak címzett levelet.


A könyvekben valszeg úgylesz,hogy Sansa és Kisujj együtt érnek oda szintén a csata végére visszahozni azt vereségből.

Ez a lovas támogatás nem zavart. Rengeteg csatát támogatott meg erőltetett menetben haladó a csatát majdnem lekéső nehéz és könnyűlovasság is. Ezek viszonylag gyorsan haladnak. Képesek két három napot is szekerek nélkül előreloholni a háukon cipelt ellátmánnyal és emberekkel. 60-100 kilómétert megtéve naponta. A 100 lóváltással megy könnyűlovasok esetén.


Engem az óriás ajtóáttörése zavart picit. túl meseszerű. Deresnek a könyvekben dupla várfala van. A belső magasabb.

De ha a könyveket is veszzük alapul olaj miért nem volt bekészítve a várkapura?

Am elég érdekesen bokszolt keresztül az óriás 20-30 centis vasalással megerősített tölgyfakaput méghozzá csupaszkézzel. Az a minimum,hogy etöri az ökleit és óbégatva eloldalog a szörnyeteg.


Amúgy jó csata volt.

Aki sérelmezi,hogy John nem pusztult bele a nyílzáporba,egyszerűen szerencséje volt. Mitha csak egy sima,jólképzett katona harcát mutatta volna be a rendező,aki elejétől a sűrűjében van és túéli a csatát nagyon sok szerencsével.


Ramsy halálának mikéntjével már a kutyáival való fenyegetőzéskor tisztában voltam. És tetszett.

Ami kivetnivaló még,hogy John emberei nem csaptak hozzá néhány nílvesszőt,hanem megálltak és vártak a nemtom mire,míg az agybalövi az óriást bosszúból,pedig Johnt is lőhette volna,míg az félkegyelmű módon az óriást sajnálja.


De Hardhomenál sem tetszett,hogy a fejszés kopasz és John az óriást bámulja,miközben dolguk lenne. Mert ugye a holtakkal való harcközben pont az óriás zombitépkedése és taposgálása z,ami a legjobban leköti a figyelmét egy harcosnak. Dehát akire John felnéz arra nekünk is felkell,és hatásvadász akart lenni az egész ezzel,ami.... nekem nem annyira jött be.


A kapucni és sisakok viselése a sorozat forgatásának kezdetétől zavaró volt,de azt is elnéztem,inkább élveztem. Am minimum az északiaknak már kikelett volna halniuk agyhártya,vagy tüdőgyuladásban ennyi kapucninélküli fagyoskodás után. De ja. Anélkül több látszik a színészkedésükből. Viszont zavaró... :-(


Összességében tetszett,de sok benne a zavaró hiba.

2016. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

***De ha a könyveket nem is veszzük alapul olaj miért nem volt bekészítve a várkapura?


Az emberei látták a toronyból,hogy veszett a csata. Akkor kellett volna a várvdelemmel megbízott parancsnoknak felhozatnia pincéből a hordókat,amik simán odaérnek Ramsey érkezéséig.

2016. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
***A kapucnik és asisakok viselésének hiánya már a soro...
2016. jún. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ :)


#3

Tulajdonképpen igen, várható volt a csata kimenetele, de azért izgultam. Arra viszont én is számítottam, hogy valakik Ramsay ellen fordulnak. Teljesen azért nem voltam biztos a győzelemben. Rickon az majdnem, hogy egyértelmű volt, hogy nem engedi csak úgy el, elég nagy veszély Ramseyre nézve.

Jonnak lényegében a testvérét(fél) ölte meg elég kegyetlen módon, próbálta megmenteni. (teóriától most tekintsünk el, így vagy úgy akkor is vele nőtt fel)

Sansa azért mondta neki, hogy őt meg se kérdezte...


#4 - egyetértek, szintúgy így éreztem :)


#5 Tudom, hogy eldölt, csak azt mondtam, hogy még eszükbe se jutott, talán még módosíthatnak a döntésben :D bár nem volt kulcsfontosságú szereplő, illetve még vannak Starkok, de Aryáról nem tudnak semmit, se Branről (csak hogy elment északra valamerre, életben van állítólag) + Benjen (kiről szintúgy semmit)

Előzetes alapján lesz vita Davos és a papnő között, majd elválik, hogy meddig meg el.

Danyben bízok, hogy elindul, de előbb rendezheti a dolgokat a rabszolgatartókkal is. Azt nem tudom, hogy belefér-e az időbe :'(

Utánanéztem én csak 10-et találtam, de remélem igazad van.


#6 Azért az évadot szánalmasnak nem tartom, szerintem jó volt. 1 dolog, ami zavar, hogy kicsit össze-vissza van, mindenbe csak "belekaptak". Gondolom ez időhiány. Mostmár sok szál van, stb, egyszerűen kevés neki a 10 rész azzal az 50-60 perccel. Nem tudnak belesűríteni mindent, csak kompromisszumokkal :(

Mesterek szerintem nem teljesen számítottak a sárkányokra, még ha már tudnak is a létezésükről, főleg nem 3-ra. Még mindig olyan "misztikus" lényegnek számítanak, akik csak a mesében léteznek. Persze nekem is szembe jutott, hát a mesterek elcseszték, erre nem lehet mit mondani :D

Nem vagyok teljesen biztos benne, hogy ez lesz a sorozat vége, de az egyik lehetséges befejezés, akár a Másokkal is szembeszállhat. Mint ahogy már írtam, nekem tetszik a szála, tetszik a karaktere (és maga a színész is mellesleg :D ), vannak hülyeségei, nem teljes mértékben tud uralkodni, kellenek neki segítők (még fiatal, nem uralkodásra tanították)

Igaz, hogy nem tudott elindulni, de szerintem, ha el is indult volna, akkor veszített volna, még a sárkányok sem voltak elég nagyok. De engem érdekel a többi szál is, nem tekintem időhúzásnak a többi szálat. A Mások is pl. eddig sereget gyűjtöttek.


#7 Sansa azért tudja, hogy kisujjnak mi a szándéka vele, illetve arra is emlékszik, hogy odaadta Ramsaynek... + Jon meg se kérdezte a haditervről meg semmi... + nem tudhatta biztosan, hogy jönnek (ezek után hogy bízhatna meg benne 100%-ban?)

Igen, de elég sok meseszerű dolog van ebben a sorozatban :D Sok lövést kibír, de azért van vastag ruhája is. Szerintem Ramsay alapból úgy számolt, hogy nem kerül sor ostromra + ha igen, így utólag, akkor "nincs elég emberük" + időbe telik majd bevenni Derest. A filmben pedig így van kialakítva :D Azért a falnál is láthattuk az óriások erejét, mivel nem létezik óriás így nem tudhatjuk, hogy mekkora erővel is rendelkeznek :D pontosan azt se, hogy honnan származnak (kürt???, földből??)

+ alapból Jon az jó kardforgató, és igen szerencsével betudható :) a legjobb kardforgatót is bármikor lelőhetik.

Ramsayt szerintem élve szerették volna elfogni, illetve Jon is szerintem utána vette észre Ramsayt. Hogy miért az óriást lőtte először? idk, talán azért, mert nagyobb fenyegetettség, ha az talpra áll.

#8 + 9 (bár ezek javítások :d ) - igen, itt a várvédelemmel megbízott emberek hibáztak... nem feltétlen a sorozat hibája


Próbáltam mindenkire és mindenre valamit reagálni, remélem érthetően, elég sokat írtam :D

MINDENKINEK ment a ZÖLD :)

Még nyugodtan, előszeretettel várom mások véleményét is. Kicsit ez a válaszom magyarázósra sikerült, ahogy én látom :)

Az egyik kedvenc sorozatom, és a kis hibáival együtt is a legjobban között van, bárhogy is nézzük <3

2016. jún. 23. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!