Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Cerseit mégis ki támogatja most?

Cerseit mégis ki támogatja most?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, hogy kik ünnepelték ott a teremben. Királyvár nemesebb rétegét felrobbantott a szentélyben, a többi ház pedig gyűlöli és megveti őt.

Ki a fene ünnepelte akkor ott és miért? Nem nagyon látom itt a konzekvenciát.



2016. jún. 28. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

A város maradéka, a Lannisterekre felesküdött Házak, esetleg a Crownlands/Koronaföldek házai, mivel az mindig a király területe, és akik elhiszik azt, hogy véletlen baleset volt mindenki halála és kitartanak a király(nő) mellett.

Ez így nagyon a sárkányok táncára (nem a könyv, hanem a történelmi esemény) emlékeztető, mikor Rhaenyra Targaryen lett a királynő, de csúnyán elbukott és menekülni majd, de aztán csúnya véget ért az élete. Szerintem nagyvonalakban Cerseire is ez fog várni, csak őt nem egy sárkány fogja élve felfalni, hanem Jaime vagy Arya megöli.

2016. jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De Rhaenyrának jogos volt a trónigénye, mivel az apja őt nevezte meg örökösének.

Illetve szerintem a Koronaföldeken a királyra, tehát a Baratheonokra esküdnek inkább fel. Most, hogy halott, semmi okuk egy bukott, megözvegyült, semmilyen trónigényű királynőt támogatni.

Nem beszélve arról, hogy nő nem is ülhetne a vastrónon, Rhaenyrára is ezért voltak zabosok, pedig őra az apja hagyta rá.

Cerseinél ilyen szempontból megint semmi értelme az egésznek. Szóval ez nem igazán győz meg.

2016. jún. 28. 18:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem azért mondtam Rhaenyrát, mert nő ül a trónon, hanem mert ő sem volt 100-as a végére és elbukott.
2016. jún. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem sok mindenki, kevesen. Nem fog sok ideig a trónon ülni, ahogy a jóslat szerint sem, amit kapott. Így Tommen halálára is számíthatott.

Ott a teremben nekem úgy jött le, hogy annyira igazán senki sem ünnepelte, maximum tettették úgymond kényszerből. Cersei Lannister, alapból gazdag, hadserege van, félelmet tud kelteni bárkiben; körülbelül mindene megvan ahhoz, hogy uralkodhasson. Félelemre, rettegettségre is építheti a hatalmát egy uralkodó, jelen esetben uralkodónő/királynő. Tehát a többi ház utálja is azért, ami tett lehet melléáll mindaddig, amíg valami külső segítséget nem kapnak, esélyt arra, hogy úgy távolítsák el a trónról, hogy a házuk jövője biztonságban legyen (vagy míg össze nem fognak) Jelen esetben pedig Daenerys éppen jókor támad. Királyvár meggyengült, elvesztették sok szövetségesüket, a nép támogatását - előreláthatóan Daenerys nélkül is az uralkodása nem lenne hosszú idejű.

2016. jún. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!