Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Gondoltátok volna, hogy...

Gondoltátok volna, hogy szegény megboldogult Bud Spencer-t még a hazájában sem ismerték már kb a kétezres évek elejétől, legalábbis a mai fiatalok?

Figyelt kérdés

2016. júl. 1. 17:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
itt Magyarországon van nagy kultusza a filmjeiknek
2016. júl. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam egy olasz kommentelőtől, hogy már nem nagyon adták a filmjeit az ottani tévék. Inkább az idősebb korosztály számára volt meghatározó híresség, szóval nem lep meg, hogy a fiatalabbak alig ismerik.


Más országokban, pl. itt vagy Németországban talán még jobban és kitartóbban is rajongtak érte, mint hazaországában.

2016. júl. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég szomorú, az tuti hogy nekem még az unokáim is ismerni fogják. :D
2016. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg ugye Németországban ugyanolyan szinten ismert, mint Mo.-n. Kérdeztem pár éve egy kb. '90-es születésű németben nevelkedett és élő magyar csajt, nem tudta, hogy ki ő, és Terence.

Mindazonáltal amikor 8 éve kijöttem élni külföldre (Hollandia), akkor kellett rádöbbennem, hogy sajnos a szó szoros értelmében nem világsztárok. Én '82-es vagyok, és ledöbbentem, mikor nálam idősebb lengyel és litván ismerőseim értetlenül néztek a nevük hallatán, mondván, fogalmuk nincs, kicsodák. Ami magukat a hollandokat illeti, valaki ismeri, valaki nem. Filmjeik be lettek mutatva, kapni is őket, de nincsenek olyan szinten, mint nálunk, ahol a magyar léthez tartozik ismerni őket. Volt munkatársam azt mondta, régen, a nyolcvanas-kilencvenes években játszotta a tévé a filmjeiket, ma már csak elvétve.

2016. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Franciaországban is ismerik és szeretik, még a fiatalabb korosztály is.

Időről-időre leadják a filmjeit, különösen azokat, amelyekben Terence Hill-el játszik együtt.

Én nőként is nagyon szeretem, rengeteg humort találok a játékában.

RIP.

2016. júl. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%
5: Egy haver már dumált olyan franciával, aki nem tudta, kik ők. Tehát olyan szinten nyilván ott sincsenek, mint Mo.-n.
2016. júl. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy nem MINDEN francia ismeri őket.

De én itt élek, itt nézem a televíziót, és itt látom, hogy kit-mit szeretnek/ismernek az emberek.

A "haver" hány franciával beszélte meg ezt a kérdést?

2016. júl. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
7: Mutass már nekem egy Mo.-n élő (lehetőleg '90 előtt született) magyart, aki értetlenül néz a nevük hallatán! Attól, hogy valakinek a filmjeit egy országban kiadták és játsza őket a tévé, még nem jelenti azt, hogy mindenki betéve ismeri.
2016. júl. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van ennek:


Egyrészt: a komoly, Terence Hillel közös filmjeiket, de a többit is a '70 - es, '80 - as éveben forgatták, adták.


Mi kisebb piac vagyunk, abban az időben egy db TV csatornával, kevés nyugati filmmel, ezek meg itt voltak, nem volt akkora a választék mint ma.


Én még álltam 3 órát sorban a mozi előtt Bud Spencer film jegyért.


Megszerette a közönség, valahogy családtaggá vált hazánkban, ünnepekkor, karácsonykor rendre ismétlik a filmjeit.


Olyan ő mint Louis de Funes, a Csendőr filmek is elég ismertek.


Nyugaton azért nagyobb volt már régebben is a választék - bár állítólag Németországban is igen népszerű - ott érthetően kevesebb embert ért el, őket is régebben, közben pedig azért teltek az évek, sok újdonság látott napvilágot.


Mi meg gondolom sok olyan alkotásra néznénk értetlenül, ami máshol pedig közismert.

2016. júl. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Állítólag a hazáján kívül csak nálunk, Német-, Francia-, Spanyolországban, és Japánban népszerű, de ekkora személyi kultusza csak nálunk van. Így előfordulhat, hogy a fiatalabb generációk tagjai közül sokan nem ismerik Olaszországban se (a 70-es-80-as években készült a legtöbb filmje). Ami azért is lehet, mert esetleg Olaszországban sokkal nagyobb a filmkínálat, mint nálunk, ezért esetleg kevesebb műsoridő jut egy-egy színész filmjeire.
2016. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!