Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorrendben kell nézni...

Milyen sorrendben kell nézni a Fate című anime sorozatot?

Figyelt kérdés
2016. júl. 1. 23:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Vagy kronológiai sorrendben, vagy a kiadás éve szerint.

Van a 2006-os Fate/stay night, ez a visual novel sima route-ját dolgozza fel. Van a Fate/Zero, ez egy előzménysorozat, ami Urobuchi Gen light novelét dolgozza fel, amit a visual novel alapján írt meg. Aztán elkészítették a Fate/stay night: Unlimited Blade Works című animét, ez a visual novel másik route-ját dolgozza fel. Ugyanakkor játszódik, mint a Fate/stay night, az eleje kb. ugyanaz, de pár rész múlva már teljesen más (más szereplők halnak meg, vagy akik meghalnak, máshogy, illetve másokon van a hangsúly). Hamarosan a 3. route, a Heaven's Feel is feldolgozásra kerül mozifilmek formájában.

Aztán készítettek spin-off sorozatokat is, mint pl. a Carnival Phantasm, vagy a Fate/kaleid liner Prisma Illya, de ezeknek a szereplőkön kívül nem sok köze van az eredeti művekhez.

A legtöbben úgy szokták ajánlani, hogy előbb a Fate/Zero, utána pedig a Fate/stay night (abból is az UBW), de én ezekkel nem nagyon értek egyet, én is a sima Fate-tel kezdtem, és nekem az is tetszett a legjobban (pedig általában ezt szokták a legkevésbé szeretni). Úgyhogy igazából úgy nézed, ahogy szeretnéd, hogy ez most a kronológiai sorrend vagy a kiadás éve szerint van, vagy kihagyod a régi sorozatot vagy sem, az szerintem teljesen mindegy:)

2016. júl. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Végül is a zero-val kezdem és a többivel fogom folytatni.
2016. júl. 9. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!