Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában nektek is a...

A Trónok harcában nektek is a legellenszenvesebbek a Vas-szigetiek (Iron-Island)?

Figyelt kérdés

Cersei? Tywin? Ramsey? Gregor Clegane? Ugyanmár!


Nekem a legg ecibbnek Greyjoy-ék tűntek mindig. De úgy az egész család mindenestől. A többi családban legalább van egy-egy ember akit lehet szeretni.


Az öregapa Balon egy idióta, aki ahelyett hogy szövetséget kötött volna az északkal, inkább hátba támadta őket, aminek később kiderült semmi értelme nem volt

Euron is hülye, ő is a szigetek tartása helyett csak gyilkolászni és foglalgatni akar olyan területeket, amik alapból nem a szigetéhez tartoznak.

Theon alapból egy farok, de legalább megbűnhődött azzal hogy levágták a farkát és a heréit. Bár most is csak kicsivel több lett az esze

Yara is minek ugrál? Milyen csúnyán nézett, amikor a 6. évad végén találkozott Daenerys-szel, aki azt mondta neki hagyják abba a fosztogatást ha nyernek. Ő is még gyilkolászni, öldökölni, hódítani akar feleslegesen?


Mi bajuk van a vas-szigetieknek? Miért nem tudnak békében élni és a seggükön nyugodtan ülni? Olyan messze vannak a szárazföldtől hogy a flottájukkal az idők végezetéig védhetnék a szigeteiket. Az ő motivációikat értem a legkevésbé, mert csak annyit kéne csinálni hogy nem csinálnak semmit és közben békében, nyugodtan létezhetnének. Mi a fene bajuk van?



2016. júl. 6. 21:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Ellaria és a homokgyíkok sokkal ellenszenvesebbek. Nem beszélve Danyről. Most pedig össze is fogtak. Itt már csak az atombomba segítene vagy egy nagy jégsárkány, ami eltörli őket a bolygóról.
2016. júl. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem Euron és Yara is szimpatikus.
2016. júl. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

"Mi bajuk van a vas-szigetieknek? Miért nem tudnak békében élni és a seggükön nyugodtan ülni?"


Mi bajuk volt a germánoknak, a vandáloknak, a hunoknak, vagy a kalandozó magyaroknak?

2016. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Minden népnek mások a szokásai.

A Vas-szigetek kopár. Alig terem meg rajta valami. Állataik, amik segíthetnének a munkában, nincsenek. El se tudnák tartani őket. Kb. csak halat és más tengeri élőlényeket tudnak enni. Csak vasat tudnak bányászni, amivel sokra nem mennek olyan értelemben, hogy nem tudják olyan jó áron eladni, mint pl. az aranyat, így nem tudnak megélni belőle kereskedelem útján. Plusz a vas bányászata nem is könnyű feladat, ezért lényegében rabszolgákat tartanak, csak nem azoknak nevezik őket, de ők végzik a mezőgazdasági és bányászati munkát, viszont az "igazi" rabszolgákkal szemben az ők utódaiknak jobb életük lehet.

Így a nélkülözésből, sok vasból és "rabszolgatartásból" következik, hogy harcolniuk kell a jobb életért.

Nincsenek lovaik+szigeteken élnek, ezért hajókat csinálnak. Sok vasuk van, ezért fegyvereket csinálnak.

Nélkülöznek, ezért fosztogatnak a hajóikkal és fegyvereikkel, ami közben "rabszolgákat" is szereznek, akik majd dolgoznak, amíg ők fosztogatnak.

Tehát elsősorban nem jókedvből kezdték el ezt az életmódot.

Aztán ez egy tradíció, hagyomány, megszokás lett náluk, és így élnek továbbra is, legalábbis ha a politikai viszonyok lehetőséget adnak erre az életmódra.


És biztos az is közrejátszik náluk, hogy bár kevesen vannak és szegények, de volt idő mikor a királyuk elfoglalta a Riverlands/Folyóvidéket és nagy erőre, befolyásra tettek szert egész Westeroson. Csak aztán jött Aegon Targaryen és kiirtotta ennek a királynak a házát :D


Szóval ők így tudják jobbá tenni az életüket.

2016. júl. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%

Engem a Brandon Stark szál az ami marhára hidegen hagy.

A Vas szigetekkel nincs semmi gond.

2016. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

4: Rendben, értem mit mondasz. A helyükbe képzelve magam így másabb egy kicsit. De mai fejjel nézve azért te is biztos megérted engem miért ba-. sznak fel.


5: Értelek, de most itt arról van szó, hogy milyen karaktereket gyűlölsz a viselkedésük miatt. Bran például nem köc-. sög


---


Köszi a válaszokat! Segített megérteni miért roha-. dékok a "Vasasok"

2016. júl. 7. 00:30
 7/18 anonim ***** válasza:
6%

Szóval a germánok és a magyarok "nagy parasztok voltak".


Hm. Szerintem nézz micimackót, abban nem fogják megsérteni az érzéseidet. Vagy vonulj elmegyógyintézetbe, esetleg költözz vissza anyádhoz vagy anyádék szobájába, mert még nem nőttél fel mentálisan a 4-6 éves szintről.


/Daenerys hagy rohadtul hidegen, minden egyes percet amit rá szántak az egész sorozat folyamán felesleges időpocsékolásnak éreztem/.

2016. júl. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

"Szóval a germánok és a magyarok "nagy parasztok voltak"."


Igen, azok voltak. Vagy azért, mert ők gyilkoltak és fosztogattak, most nekünk ezt értékelni kellene?

2016. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

George R. R. Martin valószínűleg a vikingekről mintázta leginkább a Vas-szigetieket. Ők is fosztogattak, hajóztak, és a harc volt a hitvallásuk.

Az egyik előttem válaszoló már kifejtette, hogy miért is KÉNYSZERÜLTEK erre az életmódra rá, így nem koptatom a billentyűimet.


Igen primitívnek kell lenni ahhoz, kedves kérdező, hogy le parasztozd a fosztogató népeket, és igazi epic fail is egyben, hiszen a paraszt az vet, a vas szülöttei meg ugye nem vetnek. :) Azt sem tudják mi az a földművelés. :D


De nézzük más szemszögből a dolgokat: Római Birodalom. Ők ugyebár civilizáltak voltak. Vagy nem? A Gladiátor harcokkal sincs semmi bajod, kérdező?

A rómaiak sem ültek ám a pitsájukon nyugiban, mert folyamatosan hódítottak, szinte nem volt olyan Császár, aki ne viselt volna háborút a földért. És a civilizált római katonák sem voltak restek kifosztani a környező népeket hódítás közben.


Szóval akkor most miért is parasztok a Vas-szigetiek vagy a kalandozó magyarok?


Az is érdekes, hogy a kis Dany a dothrakiakat arra buzdítja, hogy fosszák csak ki, égessék csak föl a westeros-i falvakat, várakat, míg a Greyjoy-éknak megtiltja ugyanezt, holott ők mindig is ezt művelték Westeroson, míg a lovas bandának semmi keresnivalója nem lenne azon a földrészen.

Szerintem Dany a legnagyobb tirpák. :D

Jó hülye ha azt hiszi, hogy a Greyjoy tesók majd betartják az ígéretüket (már csak azért sem fogják, mert betarthatatlan), és a westeros-i nép majd felszabadítóként üdvözli miközben rájuk szabadította a barbár dothrakiakat.

2016. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én ezt a logikát még mindig nem értem. Attól, hogy a rómaiak és a vikengek is gyilkoltak, raboltak és tönkretették mások életet, miért is kéne ezt elfogadni vagy értékelni? Azért kéne szeretni őket, mert ilyen dolgokat műveltek? Vagy mi a pitsa?

(Ugye az vesse rájuk az első követ, aki nem égette fel más házát, erőszakolta meg a fél családot és tépte le az aranyat a kihűlt holttestekről.)

2016. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!