Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Trónok harcában nektek is a...

A Trónok harcában nektek is a legellenszenvesebbek a Vas-szigetiek (Iron-Island)?

Figyelt kérdés

Cersei? Tywin? Ramsey? Gregor Clegane? Ugyanmár!


Nekem a legg ecibbnek Greyjoy-ék tűntek mindig. De úgy az egész család mindenestől. A többi családban legalább van egy-egy ember akit lehet szeretni.


Az öregapa Balon egy idióta, aki ahelyett hogy szövetséget kötött volna az északkal, inkább hátba támadta őket, aminek később kiderült semmi értelme nem volt

Euron is hülye, ő is a szigetek tartása helyett csak gyilkolászni és foglalgatni akar olyan területeket, amik alapból nem a szigetéhez tartoznak.

Theon alapból egy farok, de legalább megbűnhődött azzal hogy levágták a farkát és a heréit. Bár most is csak kicsivel több lett az esze

Yara is minek ugrál? Milyen csúnyán nézett, amikor a 6. évad végén találkozott Daenerys-szel, aki azt mondta neki hagyják abba a fosztogatást ha nyernek. Ő is még gyilkolászni, öldökölni, hódítani akar feleslegesen?


Mi bajuk van a vas-szigetieknek? Miért nem tudnak békében élni és a seggükön nyugodtan ülni? Olyan messze vannak a szárazföldtől hogy a flottájukkal az idők végezetéig védhetnék a szigeteiket. Az ő motivációikat értem a legkevésbé, mert csak annyit kéne csinálni hogy nem csinálnak semmit és közben békében, nyugodtan létezhetnének. Mi a fene bajuk van?



2016. júl. 6. 21:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%

#11


Akkor nézz MINIMAX-ot.

Senki nem mondja, hogy isteníteni kell őket, abban a korban viszont általánosak volt a harcok, háborúk, amelyek mindig fosztogatásokkal jártak. Ennyi.

A Trónok harcában sem a Vas-szigetiek az egyetlenek, akik harcolnak, meg fosztogatnak. aki meg nem érti a motivációjukat, annak tényleg nem érdemes néznie ezt a sorozatot.

2016. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Cersei pedig egy pszichopata tömeggyilkos. De ugyan már! Ugye, kedves kérdező?

Hitler is jobb volt, mint a kalandozó magyarok...

Marha!

2016. júl. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

A kérdező csak leírta, hogy miért ellenszenvesek neki. Ti meg elkezdtetek kötekedni. Attól még, hogy valaki nézi ezt a foscht, nem kell egyetértenie a szereplőkkel, akkor sem, ha érti a motivációkat.


Maga az író is mondta, hogy a legnagyobb gonosztevők a történelemben hősként tekintettek magukra. Ennek a szellemiségében akkor senkiről sem kell túl sok jót feltételezni.

Greyjoyok egy primitív, tolvaj banda.

Dany egy félőrült, istenkomplexusos diktátor.

Ellaria családirtó, femináci agyhalott.

Cersei piromániás, szadista állat.

Bran egy kis féreg.

Jon ostoba, felelőtlen hülye.

Stb. Mindenkiről lehetne ilyet írni.

2016. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

8:

Szomorú, ha így gondolkozol.

Tudod az első hat válasz miatt azért kicsit magamba szálltam és már jobban elfogadom a Greyjoy-éket, mint korábban.

Igen, akik másokat támadnak "csak úgy, a semmiért", azok köcsögök.


9: Így van


10: Köszönöm, nagyon jól leírtad a dolgokat.

Dany sincs a morális toppon és ahogy elnézem mit csinált 6 évad alatt, sosem volt. Ugyanez igaz Greyjoy-ékra is.

Azt nagyon jól csináltad, hogy történelmi kontextusba helyezted a Vas-szigetieket. Tényleg kb a vikingekre emlékeztetnek. A vikingek is fas zok voltak persze, de így már érthetőbb amit mondasz és elfogadhatóbb.


11: Értem amit mondasz. De akkor ne bántsuk a ma létező rabló/fosztogató/gyilkoló/elnyomó népeket se! Mert az is normális, az élet része


13: Kicsit lehetnél objektívebb. Én itt nagyon próbálom hogy hallgassak másokra és megértsem a válaszolók mit mondanak. Most amiket eddig olvastam 14 választ, azok nagyban befolyásolták hogyan gondolkozom a dolgokról. És ezt köszönöm nektek.

Cersei egy pszichopata tömeggyilkos. De a családjában (a két fiútestvére) legalább vannak emberek, akikbe szorult némi moralitás.


14: Jól írtál mindent. Ebben a világban senki nem tökéletes. Pont ez a jó, hogy mindenki emberként van ábrázolva. Egy nem egy hülye mese, ahol jók és rosszak vannak, hanem mindenki jó és mindenki rossz egyszerre, bár vannak akik inkább jók és vannak akik inkább rosszak.

2016. júl. 7. 15:49
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

femináci? :D van ilyen szó egyáltalán?



bran meg miért lenne féreg? :DDD mást sem csinál csak wargolgat szerencsétlen.

2016. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%

Nekem nem ellenszenvesek a Greyjoyok.

A Targaryeneket utálom.

2016. júl. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%

Ízlés kérdése, hogy kinek melyik történetszál nem tetszik :)

Nekem a Grey Worm+Missandei szerelmi szál ment az agyamra, de legalább most idei évadban nem vitték túlzásba.

Nagyon nem szeretem, mikor tök érdektelen, semmit mondó karaktereknek adnak súlyos perceket a képernyőn (mint pl az a prosti, aki az első vagy a második évadban volt)

2016. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

SPOILER!!!

Már ne is haragudj, de a Bolton-házból mond már el nekem azt, hogy mégis kit lehet szeretni??????

Roose Bolton?? Aki hátba támadja a királyát??

Esetleg a fattya Ramsay?? Aki puszta szórakozásból meztelenre vetkőzteti a nőket, hogy utána levadássza őket,megerőszakolja és végül megölje? Ráadásul, ha nem élvezi a vadászatot akkor lassan öli meg?? (könyvben jobban kitér rá). De a filmben is: Megeteti a kisöccsét és mostohaanyját a kutyáival. Leszúrja a saját apját!! Szabadidejében emberek intim részeit vagdossa le!

Vagy akkor Walda úrnő a szimpi?? őt csak enni láttuk meg a szörnyű halálát.

Esetleg a kisöccse aki még pólyás baba volt?? időd sincs megkedvelni...

Nos... ezek után hogy állíthatod, hogy a Boltonoknál van akár egy szeretni való szereplő is??

Sansát ne is mondd mert hiába adták hozzá ahhoz az állathoz ő akkor is Stark <3

Egyébként a Greyjoy-ok között van szerethető karakter, csak azok a sorozatban nem mutatkoznak meg. A könyvben Yara személyisége is sokkal másabb és szimpatikusabb is. Theonon is a könyvben látszik igazán mennyire tönkretette őt Ramsay...

Ha pedig még több szerethető Vas-szigeteit akarsz akkor ott van például Könyves Harlaw, Tíztorony ura vagy pedig Victorian is szerethető karakter a maga tragikus módján.

Ugyan az tényleg morbid, hogy vízbe fojtják az embereket de nézd meg a jelmondatot: "Ami meghalt, nem halhat meg többé, hanem felkél keményebben és erősebben."

Ez egy nagyon elgondolkodtató jelmondat és az istenük (a Vízbe fúlt isten) is és a vallásuk nagyon elgondolkodtató. Igaz nekem sem ők a kedvenceim, de azzal nem értek egyet, hogy olyan rosszak lennének, ahogy te azt leírod!

2016. júl. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!