Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehetek filmrendező,...

Hogyan lehetek filmrendező, valaki segít?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, de a célom hogy filmrendező legyek. Már most szeretnék felkészülni a pályára, és már az átlagnál többet tudok a témáról.


Szeretnék ha írnátok olyan könyveket, weboldalakat, vagy bármi egyebet, ami segíthet nekem ebben.


Esetleg saját tapasztalatok is jöhetnek, hogy hogyan is kell elindulni ezen a pályán, már mint aki személyesen is érintett a szakmában valamennyire, vagy esetleg az ismerőse.


Köszönöm!


2016. júl. 10. 18:42
 1/2 A kérdező kommentje:
és a célom*
2016. júl. 10. 18:42
 2/2 sándorjános ***** válasza:

Szia! Szerintem mindenek előtt pótolni kell a filmtörténet nagyjainak munkásságát. Mások megismerése mindig fontos, hogy magad ki tudd fejezni. Érdemes megnézni, hogy milyen jelenetet milyen beállitásokkal csináltak + olvass sok forgatókönyvet. Nem árt ha jársz szinházba, kiállitásokra, koncertekre (nem csak populáris zenei körben) és ismerkedsz abban a körben, később sok hasznodra lehetnek az ismeretségeid. Filmezz minél többet, a legtöbbet abból tanulsz. Nem árt ha tudod kezelni számitogépen az effekteket vagy alapvetően a videoszerkesztő programokat. Olvass ilyen témában magazinokat (interneten is biztos vannak elérhető anyagok). + ha van rá esélyed szerintem készülj fel valakivel média érettségire, vagy média oktv-re nekem több ismerősöm is dobogós lett belőle tök buli tanulni is (filmek, sztárság mibenléte, hir és működése, a televizió története, a média árnyoldala, propaganda stb.) Ha kell tudok privátban irni pár fontos filmrendezőt, akikkel jobb ha tisztában vagy.

A kamerákból pedig mindig jelen meg valami szakmai lap.

Forgatókönyv irásához pedig azt tudom ajánlani, hogy alap szintem tanulj meg rajzolni (legalább a perspektivát ismerd meg a legalapabb tárgyakat le tudd rajzolni pl. asztal, ablak, szék, ágy, TV, stb. mert sok segitségedre lehet amikor leskicceled az elképzelt snittet, hogy az alapján tudd filmre venni pl. egy Tarr béla hosszúfelvétel igen gondosan előtervezett kompoziciót igényel amibe belejátszik a szinészek mozgása, az alap környezet és változásaik, valamint a stáb és a kamera sokszor változó poziciója)

példának okáért (lehet nem szeretni is Tarr Bélát, de ez nem kis munka volt) https://www.youtube.com/watch?v=_d5X2t_s9g8

2016. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!