Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A magyar történelemből nem...

A magyar történelemből nem lehetne egy Trónok harcás sorozatot csinálni?

Figyelt kérdés

Ahol nem mindenki hős vagy gonosz, hanem mindenki normális ember, akiknek vannak erősségei és vannak hibái is. Persze vannak köztük attól még átlagnál normálisabb és átlagnál gonoszabb emberek is, de SENKI NEM TÖKÉLETES, senki nem igazi hős és senki nem igazi gonosz és mindenkiről tudni lehet hogy mi tette őt "jóvá vagy gonosszá".


Akármilyen korból. A török hódítás, a '48-as, az '56-os forradalom. A két világháborúból valamelyik, a Honfoglalás, stb. És úgy hogy a magyarok mellett megmutatják hogy a magyarok és a törökök/szovjetek/németek/stb-k között is voltak jók és rosszak is és persze nálunk is.


Tehát olyat, ahol nem úgy csinálják meg hogy pl az egyik oldal az über jó, a másik oldal meg az über rossz, hanem tényleg emberien vannak megjelenítve a szereplők (mint a Trónok harcában is).

Ilyet nem lehetne csinálni?


Mostanában néztem filmeket a magyar történelem minden korszakából, de persze csak annyi volt bennük hogy minden magyar jó és szinte minden nem magyar rossz. Semmi valóság bennük



2016. júl. 21. 21:36
 1/3 A kérdező kommentje:

PL megnéznék egy olyat Egri ostromról szóló filmet/sorozatot ahol Dobó Istvánt elítélik sikkasztásért ahogy a valóságban is történt a dolog (szóval ő sem volt tökéletes ember).


Vagy egy olyan '48-as forradalmas sorozatot/filmet, ahol kiderül hogy Kossuth (de Széchenyi és Görgey) nem volt egy szent ember amúgy. Remélem értitek mikre gondolok

2016. júl. 21. 21:55
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ki csinálná meg? Csak ne a magyarok mert akkor barátok közt lesz belőle.
2016. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetne. Én is épp ezen gondolkodtam nem is olyan régen, meg tettem fel egy hasonló kérdést :D


Szerintem is nagy lehetőség lenne benne, ha valaki venné rá a fáradtságot és pénzt (na persze csak egy töredéke a Trónok harcának, mert az rohadt drága), hogy csináljon a magyar történelemről egy sorozatot, pl. a Vikingek sorozat mintájára, olyan értelemben, hogy annak egy része -állítólag- tényleges is megtörtént régen, míg egy másik része a fantázia szüleménye.

Szerintem pl. Hunyadi Jánossal kezdve jó történet lehetne, mivel először már a szülei kiléte is kérdéses. Továbbá pedig ugyebár a törökellenes harcok vezető alakja volt, Hunyadi László és Mátyás király apja. Aztán lehetne folytatni Hunyadi László kivégzésével, akit a "legenda" szerint 3-szor próbáltak lefejezni és csak 4. alkalommal sikerült. Aztán ott van Mátyás "az igazságos", aki egyáltalán nem volt igazságos :D Neki a harcosa a kemény Kinizsi Pál, aki a török elleni csata után úgy táncolt, hogy mindkét karján volt egy török, egy harmadik meg a fogai között :D és ha már Kinizsi, akkor a Fekete sereg, amit a végén Kinizsi maga vert szét.

Ez, ahogy az angol mondaná, "epic" lenne :D

2016. júl. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!