Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek Daenerys a Trónok...

Szerintetek Daenerys a Trónok harcában a következő évadban eljut Westerosig és elfoglalja a vastrónt?

Figyelt kérdés

2016. júl. 31. 10:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%

10:


A sorozat az előző évadokban azért nem volt kiszámítható, mert rengeteg történeti szál volt, amik szétterjeszkedtek, mint egy pókfonál. Ugyanezek a szálak most a történet végének közeledtével lezárásra kerülnek vagy újra találkoznak egymással.

Sok nyomi ember már a 6. évadot is "túl kiszámíthatónak" találta.

De ez normális és nincs ezzel semmi baj. Ez minden létező történetben így van, hogy a sztori elején kibontakozik és szétbontakozik a cselekmény (úgy képzeld el ilyenkor, mint egy fa gyökérzete a földben, ami szétbontakozik minden felé), de ahogy haladunk a vége felé és túl vagyunk a felén, úgy kezd lassan összezárni az egész. Mindig, minden könyvben/filmben/sorozatban.


A Trónok harca ráadásul nagyon elkényeztetett mindenkit a fordulataival és kiszámíthatatlanságával, úgyhogy most már a kedves átlagos rajongó szinte mindent klisének fog fel majd, ami benne történik és fújol rá, agyatlan módon azt mondva hogy "de hát erre mindenki számított". Magasra tették a mércét nagyon (mert jó a sorozat) és a sok parasztnak most már semmi sem elég

2016. aug. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%
Ennyi baromságot se hordtak itt még össze mint te most.És szerintem vegyél vissza az arcodból és a jogtalan sértegetéseket is hanyagold mert ezzel nem mész semmire sem.
2016. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
22%

Nem téged sértegettelek, hanem általában a nagyravágyó rajongókat, akik szerint a 6. évad túl kiszámítható volt és "kezd unalmas lenni a dolog". Ha magadra vetted, akkor elnézést, most szavakkal kimondom hogy nem rád gondoltam.

Felelj arra amit írtam. Írhatod hogy hülye vagyok, de MONDJ RÁ OKOKAT IS


1. A Trónok harca egy nagyon magas színvonalú sorozat, ami 8 évadon keresztül kb ugyanennyi év történéseit foglalja össze egy középkori fantasy világban és egyszerre akár 10-25 főszereplővel és még számtalan mellékszereplővel dolgozik. Ez miatt az alkotóknak rengeteg tere volt a történet kibontakoztatására, a szereplők gyilkolászására, vagy különböző karakterek találkoztatására.

2. Ez a sorozat koncepciózus. Nem olyan mint sok sorozat, hogy "tart majd a végtelenségig, amíg a nézőszám nem csökken, addig meg kitalálunk mindig új dolgokat a végtelenségig". Hanem olyan fajta, hogy már kb az 1. évadnál tudták az alkotók, hogy lesz 7-8 évad és annyi idejük van elmesélni egy történetet. Úgyhogy meg is tették és beosztották jól ezt az időt. "Bevezetés, tárgyalás, befejezés." Gondolom ezekre még te is emlékszel irodalom óráról. A legtöbb sorozat nem így működik (mert nem tudják az alkotók hogy most a sorozat csak egy évadig tart vagy ötig), de ez igen.

3. Ahogy írtam úgy képzeld el a történetszálakat kb a bő feléig/kétharmadáig a sorozatnak, mintha egy fa gyökere lenne a földben, ami minden irányba terjeszkedik, de ezután pedig elkezd a földben lefelé nőve összehúzódni, hogy a végére az egész egybe érjen megint. Így működik a Trónok harca. Az óriási és gigantikus fordulatok javán, vagy azon amikor tényleg gőzünk sincs hogy egy-egy karakternek kb merre haladnak majd a dolgai, már túl vagyunk.

Megint az irodalmi példával élve, most jön majd a "befejezés" rész a maradék két évadban.

Biztos lesznek még bőven fordulatok, de most sokkal-sokkal több karakterrel tudom megmondani hogy mi lesz majd vele két évad múlva, mint mondjuk a 2. évadban tudtam volna megmondani egy karakterről hogy mi lesz majd vele két évaddal később.


Érthető?

2016. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Remélem, soha. Szerintem a Mások nem annyira érdekesek, hogy egy egész évadot rájuk szánjanak. Nem tudom elképzelni,
2016. aug. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Biztos hogy el fog jutni szerintem, de először inkább a mások ellen indul harcolni mert az fontosabb és csak utána indulna a Vastrónért. De nem biztos hogy megszerzi mert az eléggé kiszámítható lenne. Vagy az lenne még komoly ha megszerezné aztán ő is megőrülne mint az apja és kezdődne minden elölről :D
2017. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!