Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hannibal sorozat, csak én nem...

Hannibal sorozat, csak én nem értem Lecter viselkedését?

Figyelt kérdés

Oké, szóval elsősorban tapasztalt emberek véleményére vagyok kíváncsi a sorozattal kapcsolatban és SPOILER NÉLKÜL.


Jelenleg a második évad felénél járok, de Hannibal már nagyon kikészít.

Elméletileg odáig van Willért, gyakorlatilag meg úgy bánik vele mint a felmosóronggyal.

Először úgy kicsesz vele az első évadban, aztán játsza, hogy mennyire rosszul érzi magát tőle és tény, hogy aztán segít neki kijutni. De aztán megint beadja, hogy jajj, ő most mekkorát csalódott Willben, mert megpróbálta megöletni. Ő beszél?!

Ez az ember engem kikészít, totál nem normális (amitől függetlenül persze elismerem hogy elég agyafúrt).


Vélemény? :D

Csak mert én most totál nem tudom átérezni, hogy milyen szálak is fűzik Willhez valójában. Fog ez változni később?


2016. aug. 14. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod hogy leirjuk hogy fog-e változni késöbb akkor sem lehet mert azt irtad h spoiler nélkül. De én áttudom adni hogy milyen szálak füzik őket ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2016. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hm, kösz, de nem. :)

Ahhoz nem kell spoiler, hogy elmond Hannibal csak játszik, vagy pedig tényleg nincs tisztában saját maga érzéseivel.

2016. aug. 14. 11:12
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Hannibal egy pszichopata, nincsenek valódi érzelmei. (Akármennyire is akarják mostanában nyomatni ezt a fél-yaoi, homoerotikus viszonyt egyes lázálomban lévő "rajongók".)

Játszik az emberek érzéseivel, mert ezzel szórakoztatja magát. Kísérletezik velük, látni akarja, hogy mi történik bizonyos esetekben.

(Amúgy kb. a második évad "nagy" fordulataitól kezdve szerintem nézhetetlen az egész. Fuller túlnyomta az álművészies baromságaival, szóval sok szót nem is érdemel.)

2016. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fél-yaoi, ez nem egy anime hármas. :)

És egyébként ha már homoerotikánál tartunk, egész sok rajongó van oda az ilyen dolgokért, főleg a női nézők. Elnézést érte. :D

2016. aug. 14. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

Én viszont nem vagyok oda érte. Lehet csak azért, mert nem nő vagyok, hanem szimpla meleg férfi. De akkor ezek szerint nekem nem fog sikerülni átérezni ezt a csodálatos viszonyt egy kannibál sorozatgyilkos és egy klinikai segítségre szoruló között, akit folyamatosan manipulál.

Egyébként az még elmegy, hogy folyamatosan egymást próbálják meggyilkolni, de Hannibal szisztematikusan kiirt vagy tönkretesz minden normális embert Will körül. Valahogy ezt sem látom túl romantikusnak.

Lehet, hogy érdekes karatker, de amikor a sorozat készítői vagy néhány néző azt akarja szuggerálni, hogy nekem szurkolni kellene értük vagy együttérezni velük, hát... :S


Amúgy nem is ez a sorozat legnagyobb baja, hanem néhol már a forgatókönyv. Nem akarok nagyon spoilerezni, mert nem tudom, hogy hol tartasz. De Fuller nagyon messzire ment a fordulataival. Nálam teljesen tönkrevágta a hangulatot, mert nevetséges lett az egész, kb. a második évad háromnegyedétől.

2016. aug. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Persze 69%-os, én nem is akartalak megtámadni, vagy bármi ilyesmi.

Én is tudom, hogy ez teljességgel egészségtelen kapcsolat (vagy nevezzük akárhogyan) amiben egyedül Will-t sajnálom.


Tény és való hogy a forgatókönyv egyre inkább arra a szisztematikára hajaz, mint amiről most beszélünk és nyilván aki nem ezért kezdte elnézni a sorozatot (vagy nem ért vele egyet) az nagyot is csalódik benne.


A kacifántosságról annyit hogy s02e09-nél járok, nem tudom mi jön ezután és nem tudom, hogy tetszeni fog-e, de egyre inkább feltűnt ez a kapcsolati szál kettejük között és neten is találtam ennek visszhangját, szóval csak ezért tettem fel a kérdést.


Viszont ez csak egy sorozat, bár tény, hogy kissé ferdített valósággal bombáz minket. A való életben valószínűleg már mindenki rég elfutott volna az életéért.

Biztos úgy megy ez, mint a Szürke ötven árnyalatával. Egy égetni való könyv, égetni való szereplőkkel, mégis mennyien szeretik.

2016. aug. 14. 13:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vettem támadásnak, nem is azért írtam. Csak nagyon szeretem az "eredeti" filmet, A bárányok hallgatnakot. Amikor meg meghallottam anno, hogy sorozatként visszatér Hannibal én másra számítottam azt hiszem.

De akkor majd meglátod még, ahogyan nézed tovább. Engem rendkívül irritált ez a Miriam Lass eset is. Ez már szinte meseszerű volt...de lesz még hasonló. Uh, no de mindegy. Lehetett volna rosszabb is.

2016. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!