Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a helyzet a DC mozivezumánál?

Mi a helyzet a DC mozivezumánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tegnapi napon megnéztem az Öngyilkos osztag című filmet. Nagy reményekkel ültem le elé, de a végén igencsak vegyes érzéseim támadtak. A képregényeknek köszönhetően adott egy hihetetlenül sok potenciállal rendelkező alapsztori, de a vásznon ebből kb. semmit nem láttam viszont. A karakterek, a történet, mind-mind hihetetlenül kidolgozatlannak és összecsapottnak tűnnek számomra.


Nem tudom, ezt csak én látom így, vagy a DC moziverzum tényleg nem alakul valami fényesen? Ha esetleg van köztetek "DC filmes szakértő" aki már látta az Öngyilkos osztagot, tudna nekem segíteni tisztázni egy-két dolgot? Spoilerezés miatt itt nem szeretném leírni a kérdéseimet, kérlek, ha tudtok segíteni, írjatok privát üzenetet.


Előre is köszönöm! :)



2016. aug. 15. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A Marvel sem követ kb. semmit, csak nem hisztizik miatta senki.
2016. aug. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, ezt csak én látom így, vagy a DC moziverzum tényleg nem alakul valami fényesen?"


Én nem vagyok se képregényszakértő, és az aktuálisabb DC filmeket sem láttam (és a róluk hallottak alapján nem is akarom), de ezzel a meglátással egyáltalán nem vagy egyedül. Sőt, a legtöbben egyetértenek abban, hogy a Warner Bros. és DC teljesen rossz hozzáállással látott neki a moziverzumuk felállításának.


Kidolgozatlanok a szereplők és a történetek, fontos jeleneteket vágnak ki, a filmek túl komolyan és nyomasztók, és több film tele van nevetséges keresztény szimbolikával. Sokan Zack Snyder rendezőt okolják, aki marhára nem ért a szuperhősökhöz (ez a gyakran körbeposztolt kép pl. jól összefoglalja a helyzetet: [link] Az Öngyilkos osztagot speciel nem ő rendezte (egy jelenet kivételével), de a munkássága már így is túl nagy hatást gyakorolt a teljes DC filmvilágra.


A Marvel Studios, bár szintén nem tökéletes, de a DC-vel ellentétben majdnem töretlenül sikeres a nézők és kritikusok körében is.

2016. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. A DC nem véletlenül komolyabb mint a Marvel. A képregényuniverzumuk is ugyanilyen, komolyabb, komplexebb történeteket gyártanak, míg a Marvel a kevésbé komoly, csihipuhiról szóló történeteket gyártja elsősorban. Nem ezzel van a probléma.
2016. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Komoly helyett komort kellett volna írnom. A komolysággal nincs baj, és való igaz, a Marvel nagyfilmek sokak számára a bohóckodással és poénkodással egyenlők.


A DC esetében a probléma egyrészt a túlzott, borús komorsággal van. Batmanhez még passzol, Supermen más tészta.

2016. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak, mint DC (és Marvel) rajongó:

DC filmes univerzumban a karakterek is mások, mint például az eddigi sorozatokban vagy képregényekben. Superman például komolyabb lett, ami nekem nem igazán jön be, de, hogy Lex Luthor nem olyan komoly, azzal nincs bajom. Az új Batman nekem tetszik, de ez a Joker nagyon nem.

A Suicide Squad kapcsán voltak nagyon jó részek. Pl. Diablo története és karaktere, de valóban voltak elcsapott dolgok.

Ez a helyzet szerintem az egésszel. Nagyon sietnek, hogy utolérjék a Marvel-t.

De meglátjuk, hogy mit hoznak ki belőle.

2016. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!