Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Game of Thrones! Ki a jobb...

Game of Thrones! Ki a jobb hadvezér, stratéga, és vezető? Tywin Lannister vagy Roose Bolton?

Figyelt kérdés
2016. aug. 26. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a sorozatot néztem, a könyvet nem tudom...

A sorozatban Tywin Lannisterről áradoznak, hogy ő tudomisén hány harcot vezetett és egyet sem veszített. Meg hát a filmvásznon is vezetett egyet-kettőt és azokból is győztesen jött ki (igaz, az egyikben 200 ellenség ellen ment elsöprő túlerőben, a másodikban pedig Stannis Baratheon eleve legyengült seregei ellen). Roose Bolton jobban ért az áruláshoz és a hátba-hasba szúráshoz.xD

Szóval szerintem Tywin.

2016. aug. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért Roose sem olyan rossz. Könyvben és filmben is egyaránt elég jól megfontolt és logikus stratégiai döntéseket hozott. Robb-nak is nem egyszer adott tanácsokat,és ha azt nézzük megszerezte Északot,amiért a Bolton ház ezer éve harcol a Stark házzal.
2016. aug. 26. 00:56
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor is az a benyomásom, hogy Tywin.xD

Meg ez a "megszerezte Északot" is inkább azon múlt, hogy jól és fondorlatosan játszott, tudta, kihez kell menni, mit kell mondani, hogy kell jól hasbaszúrni Észak Királyát. Ettől függetlenül lehet jó hadvezér is nyilván, de nem tudom, jobb-e, mint Tywin Lannister.

2016. aug. 26. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%

Nos, ezt elég nehéz meghatározni.

Tywin szerintem egy vesztes, mert egyetlen győztes csatát sem vezetett. Még Királyvár megmentése sem az ő terve volt, hanem Kisujjé, akinek meg kellett győznie, hogy lépjen szövetségre a Tyrellekkel.


Rooseból pedig nem láttunk túl sokat, mint hadvezér. Biztosan értelmesebb volt, mint Ramsay, hiszen ki az a barom, aki kivonul egy jól védhető kastélyból, azért, hogy a nyílt terepen ütközzen meg egy másik sereggel, amikor erre semmi szüksége nem lenne?

2016. aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!