Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van itt durva Gyűrűk Ura...

Van itt durva Gyűrűk Ura rajongó (Szauronnal kapcsolatban kérdeznék)?

Figyelt kérdés

Szóval, az merült fel bennem a filmeket nézve (Hobbit, GYU) hogy Szauron tulajdonképpen kicsoda vagy micsoda? Tehát kik voltak a felmenői, erről tudunk valamit? Volt egyáltalán teste, mielőtt alaktalan lett? Milyen fajba tartozott? Mert a GYU-ban durván két méter fölöttinek látszott, viszont ott sem tűnt úgy mintha rendes teste lett volna, mármint a bevezetőben, mikor még élt és láttuk harcolni.

Mik voltak az indítékai meg stb.

Ezekre választ kapunk valahol egyáltalán a könyvekben?

Köszi a választ!


2016. szept. 10. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem tudok pontos választ adni, de a szilmarillok-ban nagyon alaposan ki van fejtve a világ története (ez Tolkien halála után a megmaradt jegyzeteiből készült könyv). Tesóm olvasta és igen, lehet tudni Szauron múltjáról, de többre már én sem emlékszem :)
2016. szept. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem,

Szauron a maia fajba tartozó volt, a legfőbb gonosznak a szolgája.

2016. szept. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A Szilmarilokat elkezdtem és most olvasgattam wikipédia cikkeket, de úgy az egész egy nagy katyvasz. :D Legalábbis elég nagy mennyiségben kell időt ráfordítani, hogy követni tudjam a történéseket.

Szóval annyit tudtam meg róla, hogy egy ainu/vala, azon belül is egy maia. Nem isteni lény, de ennek a világnak az egyetlen istene Ilúvatar teremtette. Szóval ha átvisszük bibliai metódusba, akkor olyanok ők, mint az angyalok.

És volt teste, viszont tudta azt cserélgetni és alakváltó is volt (WTF?!). Jézusom, és most olvasom, hogy Tolkien világában is voltak vámpírok és vérfarkasok (najó, váltott farkasoknak hívják őket). Szóval azt hiszem böngészem még egy kicsit a wikipédiát.

Azért köszi hogy megpróbáltatok segíteni. :)

2016. szept. 10. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!