Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vándorsólyom kisasszony...

Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei: Melyik tetszett jobban? A könyv, vagy a film?

Figyelt kérdés
Szerintem a könyv sokkal jobb volt! A filmet nagyon átírták, és ezzel picit zavaros lett. Könnyű csalódás annak, aki már olvasta a könyvet.. Engemet az zavart a legjobban, hogy felcserélték a szereplőket, vagyis Olive átvette Emma szerepét, és Emma Olive szerepét. Jobban tetszett volna, ha a filmből 3 rész lett volna, így csak lebonyolították egy 2 órás filmmel, amiben a végén van egy kis csete-paté. Csalódott voltam, hogy még a kedvenc karaktereimmel sem tudtam találkozni, mint pl. Addison-nal (A beszélő kutyával) vagy Caul -al. Ti mit gondoltok róla? Melyik tetszett jobban? Én a könyvre szavazok! :DD
2016. okt. 3. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

nem láttam még a filmet... de jól értem: a trilógiából csináltak 1 filmet?

a trailerből már láttam, hogy Emma nem is Emma... nem tudom, hogy egyáltalán a sztori mennyire maradt meg.


nagy csalódás lesz ez nekem :(

2016. okt. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 itkutya válasza:
Néha
2016. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A könyvek mindig jobbak. Eleve azért, mert mindenkinek a képzeletére van bízva, hogy mit milyennek lát magában és aztán mikor az arcába tolnak valami mást.. Ráadásul írva sok minden másképp működik, mint képernyőn, ezért sokszor kell módosítani a történeten, ami többnyire megintcsak csalódás lesz.


Max. szar könyvből lehet jó filmet csinálni, de ha jó a könyv, akkor szinte a nyomába se lehet érni úgy se. (Kb. kivétel a LOTR de ott a zene tette valami fenomenálissá a filmet, a könyv amúgy sokkal jobb és a változtatások is érthetőek, de azok is jobbak eredetiben..)

2016. nov. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én most néztem a filmet de sajnos a könyv után elég nagy csalódás volt. :( Pedig annyira sokat vártam tőle, lehet, hogy ez volt a baj.

A sztori nagyon sok helyen megváltozott amivel nem csak hogy zavaros, de még bugyutább is lett a történet. Tényleg, mi értelme volt, hogy Emma és Olive képessége felcserélődött? Hülyeség ilyen dolgokat megváltoztatni. Szerintem ha nem olvastam volna a könyvet, akkor semmit sem értettem volna a filmből, a jelenetek össze-vissza váltakoznak, a szereplőknek nincsen normális jellemük és olyan béna részek vannak benne... A képek amúgy tök jók, a szörnyek szintén jól meg vannak csinálva és nekem a színészekkel sincs gondom. De komolyan, hogy lehet egy ilyen egyszerű sztorijú filmet így elrontani?

Lehetett volna 2. része is, bár az nekem már könyvben sem tetszett így viszont nem hinném, hogy megérné megcsinálni. Pedig annyira jó az alapsztori, az első részből olyan jó film lehetett volna.

2016. dec. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!