Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca - Csak nekem nem...

Trónok harca - Csak nekem nem tiszta ez a rajongói (ellen) elmélet? SPOILER

Figyelt kérdés
Sokak szerint Tywin megölte volna Tyriont, ha nem a saját fia lenne. Nem is nevelte volna fel. Dehát jelenleg se hiszi a sajátjának és azért volt pár finom próbálkozása arra, hogy megölesse. Úgy, hogy az rá ne legyen hatással. Mert ha ő ölte volna meg az rossz fényt vetett volna a Lannister névre, mert egyedül Tywin hiszi úgy, hogy Tyrion Aerys fattya. Mindenki más Lannisternek hiszi. Ezért nem is ölhette meg sose Tywin, mert számára a legfontosabb a Lannister név és ez nagyban rombolta volna az ''imidzsüket''.

2016. okt. 9. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Tyrion Tywin fia és NEM az Őrült királyé. Az utóbbira való utalások csak elterelések, amik azt szolgálják hogy Martin átkúrja a nézőket/olvasókat.


Értitek hogy milyen sok elmélet van a Trónok harcában ami végül bizonyítást nyer? Rohadt sok. És nyilván kell pár olyan KAMU elmélet, amit Martin elhint hogy TALÁN úgy van, de aztán mégsem lesz igaz. Hogy az olvasóknak/nézőknek azért ne legyen igazuk minden elméletben, amit gyártanak.


Azt meg megint nem értem hogy egy embert miért gondoltok "állandónak", aki sosem változtatja meg a véleményét?

Nem fogjátok fel hogy a való életben is van, hogy egyszer így gondolkodsz valamiről, egyszer meg másképpen?

Tywin is megkímélte a fia életét a születésekor, pedig "megölte" a szeretett feleségét és még törpe is. De sokszor annyira elborította őt az utálat, hogy szívesen hagyta volna meghalni Tyrion-t. És ez mellett is próbált kiba szni vele, ahogy csak tudott, persze a maga módján.

2016. okt. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem így van. GRRM nem kúr át senkit. Így is túl sok időbe telik neki hogy megírja a történetet. Inkább mindenre utalásokat tesz.


Már a 2000-es évek előtt tiszta volt neki minden, csak azt hitte 3 könyvben meg tudja valósítani. Nem foglalkozik ő azzal, hogy melyik elmélet lett kitalálva azóta. Inkább csak dúskál a pénzben helyette.

2016. okt. 11. 14:11
 3/15 anonim ***** válasza:

Bocs ha nem értetted elsőre mire gondoltam.


Tehát Tyrion az Tywin gyereke. Martin sok dolgot elrejtett a sztoriban, ami alapján valódi, tényleg létező dolgokra lehet rájönni. De azok közül sok nem igaz. Mert nyilván ha elrejtett mondjuk 10 dolgot, amikből lehet elméletet gyártani, abből van egy pár ami nem igaz, mert Martin úgy akarta.


Nyilván ha 10-ből 10 dolog igaz lenne amire az olvasók is rájöhetnek, akkor elég unalmas lenne az egész, mert Martin mindent megír sugalmazással előre.


De azok közül amik igaznak tűnnek, van jó néhány ami valójában nem igaz. Ami egy nagyon okos írói húzás

2016. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Tywin nem azért utálja Tyriont mert azt hiszi, hogy nem az ő fia, hanem mert egy törpe és őt okolja a felesége haláláért. Szerintem egyáltalán nem hitte azt.

Egyébként Martin nem csak elrejt utalásokat hanem konkrétan el is spojlerez dolgokat, pl: hogy Cersei-t Tyrion fogja megölni és hogy mind a 3 gyereke meghal.

2016. okt. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4:

Tudom nem látjuk a jövőt, de szerintem Cersei-t Jamie fogja megölni.


Tudod volt a boszorkánynő, aki jósolt Cersei-nek. És elmondott neki a gyerekei halálán túl két fontos dolgot:

1. Egy fiatalabb, szebb királynő fogja kitaszítani őt a hatalomból

2. Egy fiatalabb testvér fogja megölni őt.


És pont az a lényeg, hogy az 1.-nek Margaery-t hiszi, a 2.-nak pedig Tyrion-t. De közben MINDKETTŐBEN TÉVED. Az 1. az Daenerys lesz, a 2. pedig Jamie. (Ugye Jamie is fiatalabb Cersei-nél, mert pár perccel később jött ki az anyjukból és Cersei született előbb)


Ez mellett szól pedig az évadokban/könyvekben láthattuk hogy Jamie hogyan változott arrogáns pö csfejből egész lassan normális emberré (ami folyamat még mindig tart).

2016. okt. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Aerys még bőven Tyrion születése előtt volt rákattanva Tywin feleségére, még az ikrek születése előtt koslatott sokszor utána és tett megjegyzéseket a külsejére. Miután Aerys-nek egy csomó gyereke született halva megfogadta, hogy a feleségén kívül soha nem fog más nőhöz nyúlni, ezt a fogadalmát pedig állítólag be is tartotta, mert azt gondolta, hogy az istenek a halva született gyermekeivel büntetik őt a hűtlensége miatt, ha pedig valaki, akkor az Őrült Király biztosan komolyan veszi ezeket a jeleket, szóval nem valószínű, hogy megfarkalta volna Tywin feleségét ezek után.

Tywin egy olyan figura volt, aki még az apró sértésekre is brutálisan reagált, mármost ha valaki lefeküdt volna a feleségével, legyen az akár maga a király, Tywin lángba borította volna Királyvárat. A Tyrion iránt ellenszenve is a büszkeségének a megsértéséből fakad. Mint ahogyan azt előttem is írták maga a tény, hogy Tyrion egy törpe nevetség tárgyává tette a Lannister nevet, ez pedig Tywin-t annyira feldühítette, hogy a haragját a saját gyerekén verte le. Nem azért utálta őt, mert Aerys fattya volt, hanem mert számára Tyrion egy folt volt a Lannister néven, akit egyedül azért nem ölt meg, mert a fia volt és a rokongyilkosság tabuját még Tywin is félte, mármost ha ő Aerys fia lett volna, akkor Tywin egész biztos, hogy páros lábbal rúgta volna bele őt a tengerbe. Tywin-t nem igazán hatotta meg egy gyerek, ő adta ki a parancsot a Hegynek, hogy ölje meg Aerys unokáit és minden bizonnyal az ő ötlete volt, hogy Robert fattyait öljék meg, szóval nem igazán illetődött volna meg, ha a csecsemő Tyrion-t széttépeti egy falkányi kutyával. A másik dolog, amiért Tywin rühellte Tyrion-t az az, hogy nagyon hasonlított az apjára, Tytos-ra, akit Tywin mélységesen gyűlölt. Ő is állandóan szórakozott, semmit se vett komolyan és a legkülönfélébb kurväk társaságában volt állandóan, ez pedig oda vezetett, hogy rajtuk röhögött mindenki, nem féltek a Lannister névtől, ez végül oda vezetett, hogy Tywin saját kezűleg irtotta ki a két legerősebb vazallus házát.

2016. okt. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

De semmilyen más értelmes magyarázat nincs a sárkány három fejére, amely az egyik ha nem a legfontosabb prófécia a történetben.


Dany, Jon és Tyrion élete annyi mindenben hasonlít. Nem véletlen az se, hogy érezhetően a 3 legfontosabb karakterként vannak kiemelve. Mind a könyvben mind a sorozatban. De az író Tyrion Targaryen származását szerintem sose fogja felfedni, mert nincs számára egy ''Howland Reed''-szerű karakter. Meg egy nagy felfedés(Jon) elég is.


Aerys meg nem volt valami beszámítható és nem hiszem, hogy betartotta volna ezt a fogadalmat. Tywin meg mint mondtam, mindenki más szemszögéből egy Lannistert ölt volna meg ha Tyrionnal végez. Lángba meg nem boríthatta volna Királyvárat, mert akkoriban a Targaryenek laza túlerőben voltak csak a Lannisterekkel szemben.


A könyvben sokkal egyértelműbb a dolog, mivel sárkányokról álmodik, Moqorro sárkányok közé sorolja a sárkányos látomásában, nem véletlenül találkozott Jonnal az elején, akivel jóba lettek és ugye aki egy másik Targaryen fattyú. Nem véletlen került oda Daenerys mellé, mivel ő is Targaryen és nála vannak a sárkányok és Viserion lehetne az övé, aki Dany bátyjáról lett elnevezve, aki meghalt, de Tyrion titokban a másik féltestvér-bátyja. Viserionnal kapcsolatban pedig gyanúsan említett az író párszor oroszlános dolgokat Tyionra utalván.


Ő lesz a harmadik sárkány aki összehozza a másik kettőt, a Tüzet a Jéggel. Mert Jon és Dany biztosan találkoznak majd, mert Jonnak találkoznia kell a sárkányokkal is a származása miatt. Ami nagyon komoly jelenetnek ígérkezik. Kiváncsi vagyok mi fog kisülni belőle és hogyan zajlódik majd le.

2016. okt. 12. 15:42
 8/15 anonim ***** válasza:

7:


Emlékeztek még Gendry-re, aki Robert Baratheon fattya? Mint tudjátok Robert nagymamája is egy Targaryen volt (Rhaelle Targaryen-nek hívták) (Rhaegar és Robert unokatestvérek volt például emiatt). Tehát Gendry dédnagymamája is egy Targaryen. Van a fiúban sárkányvér.

Miért ne lehetne akkor már ő a harmadik fej? A sorozatban a Brotherhood Without Banners elindult Észak felé a 6. évadban, hogy harcoljon a white walkerekkel. Gendry a könyvben még ott van velük és simán lehet hogy a könyvben is észak felé indul a csapat.

A sorozatban Gendry elhajókázott valahová, de tudjuk már hogy szerepelni fog a 7. évadban, tehát visszatér. És gondolom nem mellékszereplőként.


Ráadásul azt olvastam valahol, hogy Joanna Lannister sosem volt az Őrült Király közelében, amikor Tyrion született (előtte 9 hónappal sem). Joanna legutoljára akkor volt Királyvárban, amikor megmutatta az apjuknak és a királynak az ikreket. Ő utána Casterly Rockban élt és ott látogatta meg őt néha Tywin és abból fogant Tyrion. Szóval hacsak Aerys nem küldte el postán a spermáját, akkor nehezen lehet tőle Tyrion.

2016. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát szerintem egyértelműen azért nem lehet, mert érezhető a könyvben is, hogy ki a fontosabb karakter és ki nem. Miért lenne egy olyan ember a megmentő, aki semmit, de semmit nem tud a Másokról és a létezésükről, ellenben Jonnal, aki ellenük próbálja felkészíteni az élőket.


Azért ez az ''olvastam valahol'' elég gyengusz. :D Én is sok mindent olvasok sok helyen na.

2016. okt. 13. 15:03
 10/15 anonim ***** válasza:

"érezhető a könyvben is, hogy ki a fontosabb karakter és ki nem"


Martin már eddig ötvenezerszer átbaszta az olvasóit :D Pont ez a lényeg, hogy egy csomó dolgot elhint, amik aztán úgy válnak valóra, ahogy. Nem érted? Pont ezért van egy csomó teória is, mert Martin nem mond el mindent közvetlenül, hanem közvetett bizonyítékokat ír le. NEM CSAK A POV KARAKTEREK FONTOSAK A TÖRTÉNETBEN, hanem azok is akik lehet hogy sokáig el voltak tűnve a POV karakterek szemei elől

Mint ahogy nagyon sokszor eddig is :D


"Miért lenne egy olyan ember a megmentő, aki semmit, de semmit nem tud a Másokról és a létezésükről, ellenben Jonnal, aki ellenük próbálja felkészíteni az élőket. "

TE JÓL VAGY? Nem írtam hogy Gendry a megmentő. Daenerys ugyanúgy nem tud semmit a másokról. Sőt, Tyrion se nagyon, csak kamunak hiszi őket.

Arról beszéltünk hogy ki a sárkány 3 feje. Valószínűleg 3 Targaryen leszármazott. Dany sem tud semmit a Másokról, mint ahogy Gendry sem. Akkor Dany sem a megmentő ezek szerint? Erre válaszolj kérlek! Gendry és Daenerys egyformán nem tudnak semmit a Másokról. Erre mit mondasz?


Olvastam valahol: awoiaf - A Wiki Of Ice And Fire:

[link] (itt nyugodtan keress rá Joanna Lannisterre)

2016. okt. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!