Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik a "fiatal-Föld" elmélet...

Mik a "fiatal-Föld" elmélet mellett és ellen leggyakrabban felhozott érvek?

Figyelt kérdés

Továbbá érdekelnének írók/előadók, akik támogatják az elméletet. Eddig Kent Hovind, Dr. John D. Morris és mégvalaki nevét ismerem(utóbbiét elfeljtettem, talán Werner Gitt volt).


Előre szólok, NEM egyéni véleményt kérek, hanem mások által felhozott észérvek érdekelnek, mindkét nézőpontból, lehetőleg kommentár nélkül. A "tudománytalan", "hülyeség", stb. nálam nem számítanak észérvnek, így azok, akik nem tudnak máshogy válaszolni, kérem, inkább ne is tegyék. Köszönöm!



2015. jan. 26. 21:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ha valóban érdekel, akkor arra ott vannak Kent Hovind videói. Itt az oldalon pedig vannak róla kritikák. Például Titus Pullo - aki hívő katolikus - percről percre cáfolta Hovind állításait egy ideig. Keress rá.
2015. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ha valaki tud még, szívesen várom azt is.

2015. jan. 26. 22:03
 3/31 anonim ***** válasza:

Megtaláltam közben, amiről beszéltem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


A 8-as válasz.

2015. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
21%
ellene beszél kérdezö a Biblia és a tudomány.
2015. jan. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Ellene? Minden amit tudunk a Földről.
2015. jan. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a Földön olyan helyek,ahol felborultnak látszik az időrend.Olyan dolgokat találnak olyan rétegekben,sőt több millió éves rétegeket "átszúrva",melyek első ránézésre nem odaillőek.Többnyire helyi kataklizmák következménye,melyre ráhúzzák a globális-lepedő trükköt,mint ha az egész Földre érvényes lenne.Majd levonják a végső következtetést: a Föld fiatal,ergo...A természet "humorával" persze szándékosan nem számolnak,végül elkészülnek a jobbnál jobb videók...:)

Kent Hovind meg úgy hüŁye ahogy van.A diplomáját valamilyen akkreditálatlan "egyetemen" szerezte,ráadásul sittre is vágták,mert "elfelejtett" egy jókora összeget bejelenteni az adóhatóságnál.

2015. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti, az ilyen véleményeket pont azért nem szeretem, mert amennyire határozottak, annyira üresek is. Ki az a "mi"? Átlagemberek, vagy tudósok? Én nem vagyok geológus, sem másegyéb tudós, éppen ezért nem alkotok végleges véleményt ilyen dolgokról, mielőtt jobban utánajárnék, de még akkor sem mondom, hogy biztosan igazam van. Őszintén szólva, nem hiszek én sem a fiatal Földben, de a mellette felhozott érvek felkeltették az érdeklődésem. És mégha nem is valóság a fiatal Föld, a felhozott problémák valósak, tehát akkor meg kell vizsgálni az okait. Egy hibás elmélet tételeit pedig kellően alátámaszott érvekkel szabad csak megcáfolni, a más véleményen lévők tiszteletben tartásával, ami eddigi tapasztalataim szerint, itt "nyugaton" sajnos nem jellemző. Errefelé az a lényeg, hogy "nekem legyen igazam". A sárdobálás, sokszor művelt emberek részéről is megy. Máskor meg olyanok "zárnak le" publikusan vitákat, akik egyáltalán nem hozzáértők, de meg vannak győződve, hogy nekik igazuk van(mert XY nagy tudós azt mondta, ezért biztos úgy van). Ezért nem volt pl -tudtommal- egyetlen normális evolúció-teremtés vita sem a hozzáértők közt, mert mindenki a maga egyetlen igazságát hangoztatja. Ezzel most nem szeretnék vitát nyitni, sem megsérteni senkit, csupán érzékeltetni szerettem volna, hogy mennyire nincs senki tekintettel a másik véleményére.


Utolsó, neked is köszönöm a válaszod! Amiket leírtál, hol találhatom meg? Mármint bővebben ismertetve ezeket az érveket.


Természetesen még várok válaszokat!

2015. jan. 27. 17:16
 8/31 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy ezek a videók a keresztény/ID szájízre vannak hangolva,elfogultan csak abból a szemszögből mutatják be a dolgokat.Rajtad múlik,hogy elhiszed-e,vagy utána jársz,illetve elhiszed és nem fogadod el a tényleges megdönthetetlen bizonyítékok hiányában.


https://www.youtube.com/watch?v=g2462nKCFZM

2015. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Még egy pár agyament.

https://www.youtube.com/watch?v=jnaBScCBfpA

https://www.youtube.com/watch?v=ekCdbbewFWU

https://www.youtube.com/watch?v=vb3i2aKuEP8


Az a baj,hogy ezekkel a videókkal van tele a net és nemigen van már ismeretterjesztés.

2015. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Zárszóként ehhez a bejegyzéshez annyit,hogy mert tudatlanságunk folytán még nagyon sok mindenre nem tudjuk a választ (egyenlőre),nem ildomos egy bizonyítatlan,mások vágyainak eleget tevő személyt/lényt imádni bemondásra.Gondolkodni,kutatni kell és a cáfolhatatlan tények fényében levonni a helytálló következtetéseket.
2015. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!