Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek ki a 3 legerősebb...

Szerintetek ki a 3 legerősebb Varázsló a Harry Potter univerzumban?

Figyelt kérdés
Legerősebb/legképzettebb

2016. okt. 23. 23:33
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
Piton, Hermione, Voldemort.
2016. dec. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

szerintem meg nem lehet ezt igy meghatarozni, mert mindenki a magia mas agaban erosebb...

pl Piton egyertelmuen nem merne nekimenni Voldemortnak, de olyan jo legilimentor, hogy siman atveri Voldemortot, aki ers legilimentornak szamit szinten...

2016. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%
En szerintem is az elso Voldi meg Dumbi...de en a harmadik helyre mindenkeppen Pitont es Macgalagonyt tennem....Hermione talpraesett meg sok varazslatot tud de szerintem most meg nem merheto ossze az ereje plDumbieval....Lily es James s erosek voltak,meg szerintem Harry is az lesz....meg Grindewald
2016. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor itt az én 3 tippem is. Az első két hely természetesen Dumbledoré és Voldemorté, maga Rowling nevezi Dumbledore-t minden idők leghatalmasabb mágusának, Voldemortot pedig minden idők leghatalmasabb sötét varázslójának. Már csak az a kérdés, kié a harmadik hely?

Szerintem több név is felmerülhet, vizsgáljuk is meg őket, mielőtt jönne az én tippem a harmadik helyre.

Gellert Grindelwald - Adná magát, hiszen korának rettegett mágusa volt. Azonban nem hinném hogy ő lenne a harmadik legerősebb varázsló. Grindelwald elég fontos eszmét képviselt, és sokakat állított maga mellé, és kétségtelenül fondorlatos is volt. Azonban ezek olyan dolgok, amihez nem kellett mágia. Mint mágus szerintem nem lehetett olyan erős. Egyrészt Dumbledore úgy győzte le, hogy nála volt a bodzapálca. Másrészt a Legendás állatok és megfigyelésükből, kiderül hogy


SPOILER


Elég könnyen legyőzhető. A film végén simán elkapták. Ugyanezt Voldemorttal nem tudták volna megcsinálni, mint vele. Ráadásul előtte nem sokkal párbajozott Tinával, aki kétségtelenül bájos szereplő, de valljuk be, nem mondanánk túl nagy mágusnak, és nem úgy tűnt, hogy Grindelwald nagyon le tudja győzni. Voldemort már rég megölte volna Tinát abban a jelenetben.


SPOILER VÉGE


Akkor ott lehet Harry, Ron vagy Hermione, de róluk már említették, hogy ők gyerekek voltak, és sokszor a szerencse is melléjük állt. Nem hinném, hogy ők lettek volna a legnagyobbak. Felnőtt korukban persze lehet.


Mc Galagony - Ő esélyes a címre, kétségtelenül nagy varázsló volt, de azért akad nála erősebb a listában.


Sirius Black, James Potter, Lily Potter - Erős és jó varázslók voltak, de nem hinném, hogy a legerősebbek közé tartoztak volna.


És akkor itt jön az én személyes tippem:

Perselus Piton - Piton nagyon érdekes karakter, és nem mondanánk meg róla, hogy nagy mágus. Lehet, hogy nem ő volt a legügyesebb pálcahasználó - bár rossz se volt - de két dologhoz viszont nagyon értett. Az egyik a bájitalfőzés, nem véletlenül, hogy az ő könyve alapján tudta Harry a hatodik részben a tárgyat teljesíteni. Piton olyan összetevőket írt fel a bájitalokhoz, olyan praktikákat, olyan kis kiegészítéseket, melyek alapján azt mondom, a varázsvilág valaha volt legjobb bájitalfőzője volt. És azért ne feledjük, mekkora munka volt egy-egy bájital elkészítése. Egy százfűléfőzet vagy egy veritaserum nem 5 perc alatt készült el, és a bájitaltannal nagyon sok diák szenvedett, nagyon sokaknak nem ment a tárgy. De volt valami még, amiben Piton remekelt, ez pedig a legilimencia. Voldemort legilimentor volt, neki nem nagyon lehetett hazudni. Ezzel szemben Piton valami elképesztő módon tudott évekig a Főnix rendjének is tagja maradni és Voldemortnak is dolgozni. Olyan ügyesen elrejtette az elméjét Voldemort előtt, hogy Voldemort még csak nem is gyanakodott rá. Pedig ha kiderül Piton titka, Voldemort azonnal megölte volna habozás nélkül. De valahogy Piton éveken keresztül nagyon csúnyán át tudta verni Voldemortot, ami végül is Voldi bukásához vezetett. Aki ilyen szinten képes elrejteni szándékait egy legilimentor, ráadásul minden idők legsötétebb varázslója elől, az maga is nagy varázsló kell hogy legyen. Nálam abszolút Pitoné a harmadik hely.

2016. dec. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Utolsó: Gellert Grindelwalddal kapcsolatban abszolút nem értek egyet.


Egyrészt: Nem volt erős a Legendás Állatokban? Hogyne lett volna erős. A nyitó jelenetben konkrétan vagy 7 varázslót pucol ki egyetlen varázslattal.

A végén simán elkapták? Ha jól emlékszem ott is legalább vagy 10 varázslóval harcol egyszerre.

A Tinával való harcát szerinted komolyan vette? Grindelwald ebben a filmben az ereje 10 % át sem használja.


Továbbá bárhol ahol lehet olvasni mindenhol említik hogy Grindelwald legalább olyan tehetséges és erős volt mint Dumbledore, sőt Dumbledore maga is tartott Grindelwaldtól.


Továbbá Grindelwald ellopta a bodzapálcát így a pálca teljes erejét nem tudta kihasználni.Ezért is győzhette le Dumbledore.


Egyébként ez a harc több óráig tartott és minden idők egyik legnagyobb párbaja volt.


Illetve azt is hozzátenném hogy Grindelwald rendkívül magabiztos és félelmet sosem ismerő volt.

Ez hátrány hisz senkit nem tisztelt kellően magán kívül.


Szerintem Gellert Grindelwald ereje teljében (bodzapálca nélkül is) bőven felvette volna a harcot Voldemorttal.

2016. dec. 27. 22:55
 26/33 anonim ***** válasza:
66%

Dumbledore-ral és Voldemorttal egyetértek.

Piton szerintem nem nagy varázsló. Ha belegondolunk, pont a mágia olyan részein jeleskedik, ahol nem kell magát,a varázserőt használni.

Bájital főzés. Ez egy olyan dolog, amihez valóban remek érzéke van, de valószínűleg ezt a területet egy mugli is el tudná sajátítani - már ha ismerné a mágikus hozzávalókat is.

Az, hogy le tudja zárni az elméjét, szerintem szintén olyan, amit egy mugli is el tudna végezni. És ne feledjük, hogy a könyvekben azért gyakrabban vannak olyan megnyilvánulásai, amikor nem tartóztatta magát. De a filmben is akad rá példa.

Én Pitont sokkal inkább erős embernek mondanám, nem pedig erős varázslónak. A varázsereje szerintem átlagos volt.


Jelenleg nem mondanám Grindelwaldot sem. Túl kevés információt tudni róla. Az LLG felvezető film volt, még 4 részt kapunk. Ebből a részből viszont nem lehet megállapítani az erejét.


A harmadik helyre semmiképpen nem mondanék a Főnix Rendjének tagjai közül bárkit is. Azaz nem a Tekergők közül valaki, nem is Mr vagy Mrs Weasley stb.. Max Kingsley az, akit esetleg a harmadik helyre rakhatnánk, de sajnos róla sincs túl sok infónk. Viszont az biztos, hogy egy gyenge varázsló nem lehet a miniszter testőre - majd később miniszter.

Hermione okos. De kétlem, hogy akkora ereje lenne. Akkor inkább Ginnyt mondanám (felnőttként), mert már fiatalon is hatalmas ereje volt.

McGalagony szintén nagy varázsló. De nem mondanám, hogy nagyobb ereje van, mint mondjuk Siriusnak. Kb egy szinten vannak.

Esetleg még Nicolas Flamelt mondanám, de róla is túl kevés az infó.

Szóval én Ginnyre vagy Kingsleyre szavaznék.

Az LLG többi részéről függően pedig Grindelwald is szóba jöhet.

2016. dec. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
91%
az első két helyen számomra Dumbledore és Voldemort áll.A harmadik hely kicsit már érdekesebb,de szerintem a felsoroltak közül az egyik:Piton,McGalagony,Alastor Mordon
2018. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 kiki0619 válasza:

Dumbledort mondanám az egyiknek meg Voldemortot.3.helyre lehetne mondani Grindelwaldot hiszen régen Albus és

Aberforth nem tudták 2-1 elleni párbajban legyőzni őt.


Lehetne mondani Alastort aki az Azkabanba sok embert zárt be de mégis bezárták őt a 4.részben tehát ő sem lehet a 3.


Hát hiába volt gyerek de akkor is én Harry-t mondanám a 3. helyre 13-évesen már képes volt patrónust idézni és ahogy piton is mondta Dumbledornak azt a patrónust csak egy erős varázsló idézhette meg.

A 4. részben meg képesvolt szembeszállni Voldemortal párbajjal és ottis Harry ereje nagyobb volt mint Voldemorte.

2018. júl. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Emberek! Mért felejtjük el mindig,hogy Piton nem csak bájitaltanból,okklumenciából és legilimenciából volt jó!?

Sirius is kimondta -az pedig nagy szó,mert ő utálta Pitont-,hogy Piton már elsőben több átkot tudott,mint mások hetedikben. Piton vajmi keveset mutat meg az igazi varázserejéből. Biztos, hogy nem átlagos varázsló volt. Nagyon jól értett a fekete mágiához. Az átkokhoz...és tudjuk,hogy egy párbajban ez számít. Nagyon képzett varázsló volt,szerintem Lupinnál biztos,hogy magasabb szinten tanított és többet várt el. Szerintem Perselus Piton megérdemelten a 3. helyen áll.

2018. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Első két hely Dumbledoré és Voldemortté. Harmadik helyre én is Pitont mondanám
2020. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!