Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mennyire ciki az szerintetek...

Mennyire ciki az szerintetek ha egy felnőtt ember szereti a rajzfilmeket?

Figyelt kérdés
20-30 év között. Ilyeneket mint pl Disney filmek, SouthPark, Dexter laboratóriuma, Pindúr Pandúrok, Mézga Család stb...

2016. okt. 25. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:

teljesen normális. Miért lenne ciki?

A Disney éppen jelenthet egyfajta nosztalgiát a fiatalkorod iránt, a klasszikus cartoon network rajzfilmek (dexter, pindúr pandúrok, boci és pipi, stb) úgyszintén. Ezen felül sok olyan dolgot fedezhetsz fel benne felnőttként, amikre gyerekként nem gondoltál (pl nagyon sok szexuális utalás van bennük, amik csak felnőtt fejjel tűnnek fel, illetve most érted meg az adott poént ezáltal) Ilyesmi bőven akad a mézga családban is, de az inkább csak nosztalgia.

A south park pedig egyértelműen felnőtteknek szóló rajzfilm (nem csak a szöveg miatt). Tele van politikai utálásokkal (főleg amcsi politika, de világszinten is jelen van benne bőségesen). Gyerekként, kamaszként ezeket nem sűrűn érti meg az ember, akkor csak az van, hogy "tök vicces, mert káromkodnak", ami csak a felszín, és így próbálja a társadalmi problémákkal egy görbe tükrön át szembesíteni a nézőket. A hasonló kaliberű műsorok (Family Guy, Brickleberry, Furcsa Amcsik, Firka Villa, stb) ugyanezt a célt szolgálják, illetve hasonló dolgokat mutatank be, hasonló a mondanivalójuk, csak a különböző alkotók stílusában és szemszögéből nézve.

Gondolj bele, nálad mi talál jobban célba? Egy Family Guy/South Park epizód az aktuális témában, vagy ha megnézel egy Clinton/Trump vitát?

2016. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért mert valami rajzfilm, nem feltétlenül gyerekeknek szól, sőt... Ez egy tévhit, rossz berögzülés. A SouthPark, Ren és Stimpy, vagy például a Family guy kifejezetten felnőtteknek készültek.

A Disney féle animációs filmekbe is mindig van felnőtt humor, ami a felnőtt nézőket célozza meg, a gyerek észre sem veszi, vagy nem érti.

Egy ismerősöm elismert animációs rajzoló, ő mesélte, hogy nem is érti, hogy miért gondolták az emberek, hogy ők a Dr. Bubót gyerekeknek készítették.


Én 31 vagyok, és imádom a rajzfilmeket, ezt mindenki tudja rólam a környezetemben. Nem érzékelem, hogy bárki is megmosolyogna e miatt, de ha így is van, pont nem izgat. Nekem örömet okoznak a rajzfilmek, ez a lényeg.

2016. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szeretem, bár én a romantikus filmeken kívül mindent megnézek. Most pl húgommal a barbie filmeket nézzük... de a bubót is láttam, micimackókat is. Meg rengeteget aminek eszembe sem jut most a címe.
2016. okt. 25. 12:18
 4/4 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok. Lehet ezt egyébként tetézni, mert én gyűjtöm a rajzfilm zenéket. Az mp3-momon egymás mellet van a kis hableány és a kamikaze
2016. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!