Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Pannon töredék ennyire...

A Pannon töredék ennyire beteges film?

Figyelt kérdés

A Duna TV-re kapcsoltam véletlenül, éppen a legutolsó jelenet ment, eddig nem hallottam erről a filmről. Nem értettem, mi ez, mert 16-os karikával egy bőven 18-as kínzási jelenetet láttam.


Aztán utánaolvastam, láttam, 56-os téma, de már a beharangozója nem tettszett: "A fiú naplója, aki rácsodálkozik a világra, a történelemre, aki megtapasztalja a szex és a halál közelségét.".

Hogy tartozik 1956-hoz a szex szorosan? Na mindegy..., eddig azt hittem a szex történelemfüggetlen cselekvés. Viszont a szexet és a halált, így összehozni, már a leírásban, szerintem beteges hajlamra utal.


Aztán láttam a zenéjét Sebestyén Márta (pl. Röpülj Páva) készítette. Azt hittem, ő ennél jobban megválogatja, hová és mibe keveredik... Csalódtam.


A film Mészöly Miklós írása alapján készült, akit kétszer kitüntetett Soros György alapítványa a fenti film 1998-as elkészültét megelőzően, 1992 és 95-ben (Mészöly feleségét a háború alatt megkínozták szovjet katonák ráadásul). Őt miért nem ábrázolták kiszolgáltatott áldozatként így filmen?


Elgondolkodtam, ugyan azok a férfiak, a leszármazottaik akik túlélték és a filmbeli módon kínozták őket, hozzájárulnának-e ahhoz, hogy az ÁVH-sokkal azonosan megalázó helyzetben mutassák őket? (Értem ez alatt az ÁVH-st mint elkövető bűnöst, az általa megkínzott pedig még halála után is ezt kapja, hogy országnak-világnak mutogatják, ha egy színészen keresztül eljátszva is.)


Az aradi 13-at jórészt ruhátlanul temették el, a filmes adaptációkban, mi mégsem követjük el még egyszer nyilvános meggyalázásukat! És ez nem mindegy szerintem!


Az áldozatok emléke nem érdemel védelmet? Miért kell explicite mindent megmutatni képen, nem hisszük el, hogy a néző el tud bizonyos dolgokat képzelni?


(Nem Mészöly és Felesége emlékét akarom bántani, mert már nem élnek és elhunytról vagy jót, vagy semmit, de ugyan, nem kellene ilyen filmeket műsorra tűzni...)

El tudom képzelni, hogy valami mögöttes politikai "dühöngés" és beteges hajlam lapul emögött...


Lehet, csak én akadtam ki. Ja igen, gyenge idegzetű és 18 alatti ne nézze meg a filmet!



2016. okt. 27. 01:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor most elárulok valamit, marozsán erika mellei miatt szokták megnézni, nem véletlenül pucérkodtatják a filmben.
2016. okt. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!