Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érdemes lenne elkezdeni a mr...

Érdemes lenne elkezdeni a mr Robot c. sorozatot?

Figyelt kérdés

Több ismerősön is említette, hogy milyen jó. Utána olvasgattam és láttam, hogy nagyon valósághű. A tipikus amerikai filmekben nekem is furcsa volt a "hackerkedés" része, mert kicsit úgy van beállítva mintha varázsolnának. Nekem inkább a valóság, vagy az ahhoz legközelebb álló kellene. A kérdés azokhoz szól akik látták; ha nincs sok hozzáértésem ezekhez, de érdekel a téma akkor jó megnézni vagy nem érteném?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. okt. 31. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy tévésorozatról van szó, ahol a cél a minél nagyobb nézettség... Nyilvánvaló és józan ésszel kitalálható, hogy nem fogják maguk alatt vágni a fát olyan kritériumokkal, hofgy csak programozásban jártas emberek érthetik vagy hasonlók.
2016. okt. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon depressziós. Hackerkedés része nekem még mindig szenzáció hajhász, és egyáltalán nem az van előtérben.
2016. okt. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne a hackerkedés miatt nézd, mert az csak megalapozza a történetet, a második évadra az a szál el is tűnik.


Nagyon sok embernek nehezen emészthető a sorozat (és szarozzák érte), mert nem lineárisan halad a cselekmény, tele van szimbolizmussal. Egyáltalán nem szájbarágós, hogy csak ülsz és nézel, hanem kicsit magadba fordulós, elmélkedős, át kell gondolnod hogy mi miért történhetett (motiváció, esemény, valóság volt-e vagy nem, stb...). A jelenetek a részek között oda-vissza utalnak egymásra, és sokszor több részen keresztül nem érted hogy mi történt egy jelenetben mert csak sokkal később kerül feloldásra. Pont ezért kell egyfajta alaphangulat és tényleges figyelem a nézéshez, mert ha felületesen nézed akkor elveszel a történetben.

2016. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ma kezdtem el nézni és a megszállotja lettem
2017. okt. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!