Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Indavideón miért tűnt el a HD...

Indavideón miért tűnt el a HD lehetőség a videóimon?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 hónapja kezdtem el videókat feltölteni Indavideó-ra. Először elérhető is volt a HD lehetőség, de egy napja azt vettem észre, hogy már az egyik videómat sem tudom HD-ra állítani. Az összes videó 720p és, ahogy fentebb leírtam először lehetett is állítani őket HD-ra. 1 órás sorozatokról és 2 órás filmekről van szó, ha ez esetleg számít.

Mitől lehet ez?



2016. nov. 24. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem az oldal hibája (más csatornákon is ilyen) és nem is te csináltál valamit ami megváltoztathatta volna (nem kellene ilyennek történni), lehetséges hogy büntetésként elvették a csatornádtól a HD-minőséget. Gondolom tisztában vagy azzal hogy szerzői jogvédett tartalmak feltöltése és ez által terjesztése bűncselekmény. Lehet így próbálja a rendszer elvenni a kedved tőle, bár ennyi erővel törölhetnék is. Mindenesetre ha az oldal nem törli a tartalmat és a jogtulaj megtalálja a tartalmát az oldalon, neked kell szerzői jogi perben felelned azért, hogy feltöltöd más filmjét vagy sorozatát. Az ilyen pereket nem szokták megnyerni az alperesek, hiszen nincs engedélyük a terjesztésre, ezzel pedig kárt okoznak a jogtulajnak.
2016. nov. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában vagyok a szerzői jogokkal, de ebben az esetben erre pont nem gondoltam. Nem kellene kapnom egy "figyelmeztető" üzenetet, hogy ez meg az szerzői jogokkal védett tartalmat tartalmaz? Írtam már nekik üzenetet is, de nem nagyon válaszolnak. Nem igazán tudom, hogy mitévő legyek.
2016. nov. 24. 20:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Most olvastam egy olyat, hogy külföldről nem is elérhetőek az indavideó videói. Vagy ez nem gátolja a jogtulajt?
2016. nov. 24. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem is nézhető, de az oldal megnyitása és a tartalom listázása igen. Attól hogy a lejátszásnál hibaüzenetet kap, a videó címéből és hosszából kikövetkeztethető hogy az egy sorozat epizódja lesz.


A tiltások ezen felül meg is kerülhetőek, ha csak annyi a baja az oldalnak hogy legyen magyar IP-je a látogatónak, akár online szolgáltatással, akár egy programmal megkerülhető és nézhető.

2016. nov. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. Örülnék, ha már az Indavideó visszaírna az üzenetemre, mert akkor biztosan tudnám, hogy mi lehet a baj, addig meg csak találgathatok.
2016. nov. 25. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!