Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a technika neve? Mivel...

Mi a technika neve? Mivel készül az ilyen?

Figyelt kérdés

Üdv, találni neten olyan videókat, amiben hétköznapi tárgyak mozognak és ezeknek rajzolnak arcokat. Nagyon tetszik ez az ötlet, de nem tudom kitalálni, hogy mivel készül. Ingyenes, lehetőleg cross platform alternatívát keresek, mivel Linuxon szeretném használni.

A Stop Motionnek lehet ehhez valami köze? Azzal tudtom szerint nem lehet beleszerkeszteni a képkockákba.


Drawing a face to objects kulcsszóra keresve ilyen videókra gondolok.

https://www.youtube.com/watch?v=MP72Tr5mHX0https://www.youtu..


Ötlet?



2016. dec. 7. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne belerajzolni a stop motion képkockáiba? :) Még videóba is bele lehet rajzolni, mint látod pont itt a linkben. Ezek videó felvételek, amikre utólag rárajzoltak. Ingyenes programot nem tudok hozzá ajánlani, én After Effects-el csinálnám, de biztosan van ennek is valami ingyenes alternatívája mint pl. Photoshopnak a Gimp
2016. dec. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Félreértettél, nem azt mondtam, hogy Stop motion progival nem lehet megoldani, csak próbáltam célozni arra, hogy Stop motion-ről van szó, azt ilyen technikával csinálják, ez a neve, ennek viszont nem tudom a nevét.


Illetve az ingyenes Linux alternatíváknál előfordul, hogy több program kell egy fizetős, komolyabb program helyettesítésére.


Persze kivételek vannak, Blender, Gimp sokoldalúak, de nem mindig ennyire egyszerű a Linux user dolga.

2016. dec. 7. 23:24
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz. Az After effectből ki tudok indulni, hasonló funkciójú programokkal. Csak végig kell próbálni őket. :) Thx :)
2016. dec. 7. 23:26
 4/4 anonim ***** válasza:
A technika elnevezése kapcsán lehet, hogy a rotoszkópra gondolsz? Ez az, amikor egy élő felvételre rajzolnak rá animációt úgy, hogy követik a felvételen lévő dolgok mozgását.
2016. dec. 8. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!