Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak engem háborít fel mennyir...

Csak engem háborít fel mennyire jó sorozat az Aranyélet?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést picit hosszan fejtem ezt ki. Sokan mondták, hogy kezdjem el de nagyon sokáig vonakodtam a magyar mivolta miatt. Aztán nekiálltam és le vagyok döbbenve mennyire jó. Maga az alaptörténet is remek, az atmoszférája és a magyar társadalom tükrözése. A színészek, egyszerűen zseniálisan jól játszanak. Attilát megformáló Szabolcs Thuróczy, hát szerintem még életemben nem láttam ilyen jó magyar színészt. De Ónodi Eszter által megformált karaktert is régen utáltam már ennyire. Persze a kölykök se rosszak vagy a mellékszereplők.Végre egy magyar alkotás ahol nem zökkent ki a párbeszédek mesterkéltsége. És az operátori és minden egyéb technikai része is felülmúlja jóval az általános magyar filmek és sorozatok minőségét.

Igazából a miértre lennék kíváncsi. A Tvben futó magyar sorozatokról szót ejteni is pazarlás de a barátok jobban meg a kamuvalóságok életekről. A film iparunk is halott, néha befut egykét jó film ami kizárólag vígjáték mint a Üvegtigris vagy az Argo de ezeket is minden folytatással megfelezik minőségben. ( Sault hagyjuk most)

Viszont rengetek külföldi minőségi filmet forgatnak itt javarészt magyar stábbal amik minőségiek, tehát a szakmai tudásunk bőven a helyén van.

Akkor a teljesen magyar megbízással van a gond? Semmiféle minőségbeli kritériumokat nem állítanak fel?Vagy annyira korrupt vagy éppen klikkes a filmiparunk, hogy mindig ugyanazokat a tehetségtelen színészeket és rendezők kapnak lehetőséget akinek kapcsolataik vannak?

Nagyon érdekelne ti hogyan látjátok ezt.


2016. dec. 10. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

HBO sorozat. Én ennek tudom be a minőséget.

Én is nézem a sorozatot, valóban az átlagnál jobb, de a tipikus magyaros színészmentalitást azért felfedezem benne, csak a sztorinak sikerül elvonni a figyelmemet róla. Van abban valami, amit mondasz és nagy a valószínűsége, hogy mindenki úgymond zsebre játszik.

Viszont én személy szerint sem az Üvegtigristől, sem az Argo-tól nem voltam elájulva. Sőt úgy általában véve a magyar vígjátékoktól sem.

Én amit igazából nem értek, hogy amikor egy színész szinkronizál teljesen más, mint amikor játszik egy filmben. Rá sem kell néznem a képernyőre, hogy tudjam éppen magyar film megy a tv-ben. Ugyanez igaz a színházra is. Jobb egy magyar színház előadást megnézni, mint egy filmet.

2016. dec. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet benne van persze az is, hogy vakok közt félszemű a király. Nem úgy gondoltam, hogy az Üvegtigris vagy az Argo (ami azért guy ritchie koppintás) jó, hanem magyar viszonylatban jó.

Amúgy a szinkron és előbeszéd között gondolom azért van különbség mert egy szinkron szerepnél csakis a szövegre kell koncentrálni kényelmes szituációban. Nagyon sokszor a külföldi filmeket is újraszinkronizálják a színészek.

2016. dec. 11. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!