Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars rajongók! A IV....

Star Wars rajongók! A IV. Részben - Egy új remény - Darth Vader miért nem ismeri fel az Erő segítségével a lányát Leiát?

Figyelt kérdés

Többször találkoztak és beszéltek és végülis Anakint az Erő "foganta" így szerintem lett volna rá elég képessége.

Köszönöm a válaszokat :)



2016. dec. 30. 14:17
1 2
 1/13 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Nem tom, de gyanítom nem úgy élte az életét hogy a lányát keresi (amiről mintha úgy rémlene hogy azt hitte hogy halott)
2016. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ez inkább a film hülyesége, hogy nem ismerte vagy érezte ki ő. Ugyebár Luke el is mondja Leiának, hogy benne is meg van az erő, tehát Vadernek észlelni kellett volna, függetlenül miben hitt, hogy él e. Végül is Leia fiában is ott van az erő és nem hinném, hogy Han-ból eredne, ami van neki. Ugyebár Bennek.
2016. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, Vader nem mindenható, mindentudó, mindent érző valaki. Semmilyen erőhasználó nem az.


Másrészt, ekkor Vader még abban hitben van, hogy nem születtek meg a gyermekei (sőt arról se volt fogalma, hogy Padmé ikrekkel terhes)

2016. dec. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük ott, hogy Vader érezte, hogy él a fia vagyis Luke. Még amikor Palpatine elmondja neki, hogy él és még mondja is Vadernek, hogy tudja, hogy érezte. Mármint Vader, hogy él a fia.
2016. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy azt hitte, hogy először is egy gyermeket hord Padme a szíve alatt, másodszor meg hogy az az egy se született végül meg, de akkor is Ő Vader :D

Sajnos a könyveket nem olvastam, nem tudom, hogy ott van-e utalás, hogy legalább valamiféle kötődést érzett Vader közte és Leia között...

2016. dec. 30. 14:56
 6/13 anonim ***** válasza:

4-es:


A negyedik részben még nincs ilyesmiről szó, hogy érezte volna, hogy él a fia. Legelőször akkor érzett valamit, amikor Luke X-szárnyújának lelövésére készült, és akkor is csak annyit érzett, hogy az illetővel ott van az erő (és csak akkor érezte meg, amikor Luke tudatosan használta az erőt, miközben kikapcsolt célzókompjuterrel haladt)

2016. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem Leia-ban nem volt meg olyan erősen az erő mint Luke-ban és talán ezért sem észlelhette hogy ő a lánya. Luke használta az erőt így benne erősebb volt

A másik elképzelésem szerint Anakin annyira átváltozott sötétté, hogy a salád, szeretet fogalma nem volt meg neki eléggé

2017. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Palpatineban senki nem érezte meg az erőt a háborúban, pedig néha alaposan kilógott a lóláb. Leiában csak később ébredt fel az erő, amikor Luke tanítani kezdte.
2017. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Ilyenekre akkor még nem gondoltak Lucasék.

2. Vader azt tudta, hogy Padme terhes, azt nem, hogy ikrekkel. Ahogy abban sem volt biztos, hogy a gyerekek túlélték.

3. Luke használta az Erőt elég sokszor, benne jobban kijött.

2017. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
8-as: Leia nem tanult Jedinek
2017. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!