Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van olyan sci-fi film (nem...

Van olyan sci-fi film (nem sorozat) amiben több fajjal is találkoznak, illetve bolyonganak az ismeretlenben?

Figyelt kérdés
Mint pl. a Lost in space. Adott egy történet, hogy utazgatnak az űrben, és különböző világokkal, fajokkal és technológiákkal találkoznak, és ezt jól filmvászonra is viszik (tehát látványosan de nem mint a mai csili vili filmeken) illetve nem úgy mint a csillagkapuban hogy mindenhol csak ember van... az Atlantisz szériában volt egy rész mikor ugráltak egy hajón a párhuzamos világok között és úgy találkoztak eddig ismeretlen fajjal.

2017. febr. 18. 08:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet olcsón megoldani, ezért használnak inkább embereket vagy ezért ennyira emberszerű mind. Tehát...nincs ilyen, kivéve ha valami extrém részről van szó. Pl. a Csillagkapuban is voltak...de akkor vagy láthatatlanok voltak vagy csak az űrhajójukat mutatták vagy ha rá akarnak ijeszteni az emberre, szóval valami scifi horrorról van szó...


Szóval pont olyat még nem igazán láttam, de ezekben más idegenek vannak és nem azok a klisék:

Arrival - Érkezés

Európa rejtély (de itt is csak a végén látni)

2017. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet odaírtam hogy nem csili vili de cgi már azért van egy ideje. Nem is feltétlen az hogy emberformájúak de általában emberek vannak benne mint idegenek. De pl. az már haladás mint a Csillagkapuban a lidércek hogy máshogy néznek ki.
2017. febr. 18. 10:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Star Trek filmek?
2017. febr. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Spock kapitány... valahogy sosem szerettem a star trek-et legalábbis amit láttam belőle unalmasnak találtam. De lehet újra ránézek.
2017. febr. 18. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Igazából a Lidércek azért emberformák, mert ember meg valami bogár hibridei...ha jól rémlik. A más bolygókon élő embereket meg a goauldok vitték oda, szóval nem igazi földönkívüleik. Azt hiszem néhány részben szokták is mondani, hogy az adott nép melyik civilizációtól származik, ami a Földön már általában kihalt.


Ahm...az Univerzumban szerintem már sokkal több nem emberi, realistább idegen volt. Csak azt meg elkaszálták. :(


Hát szerintem a Star trekkel is az a baj, hogy emberek vannak elmaszkírozva, négy végtaggal meg teljesen emberiként...néha szőrrel. Mármint pont úgy, ahogyan valószínűleg egy földönkívüli nem néz ki.

Akkor már a Star wars-ban vannak kreatívabb megoldások. De szerintem az sem annyira tökéletes. Annyira antropomorfok, hogy az már nem igaz. :(

2017. febr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen a lidércek és a goauld-ok mivoltát tudom. És egyet is értek a többi részével a hozzászólásnak. A Skyline film volt még elég reális, de nem aratott túl nagy sikert. Meg ott volt a Világok harca. De ezek mind itt a Földön játszódnak. Kevés olyan van ami az űrben és változatos, és tényleg kreatív. PC játék is elég kevés van ami értelmes űrben játszódó.
2017. febr. 18. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még1, bár ez is a Földön történik.

A mélység titka

Habár akkor már talán azt is láttad.

2017. febr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ennek a trailerét néztem pont a minap. Jónak tűnik.
2017. febr. 18. 11:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, annyi kritériumot adtál meg, hogy képtelenség olyan filmet ajánlani, ami mindegyiknek eleget tesz.

Sci-fi téren eleve az értelmes földönkívüliek humanoid volta kizár szinte mindent. Ez egy olyan pontja a műfajnak, ahol nem igazán tudnak olyat kitalálni, ami teljesen különbözik tőlünk. Mivel még nem találkoztunk földön kívüli életformával, ezért csak magunkból és a bolygónk élővilágából tudunk kiindulni, következésképp a filmekben, sorozatokban, könyvekben, számítógépes játékokban szereplő idegen létformák zöme emlékeztetni fog valamilyen földi élőlényre. Az, hogy kitalálunk "tiszte energiából álló lényeket", azt ne nevezzük földtől elrugaszkodottnak, mert itt csak félelegánsan megszabadulnak attól, hogy kitaláljanak valami olyan formát, ami semmilyen szempontból nem emlékeztet a földi élővilágra.

Tetszik vagy sem, a sci-fi földönkívüliek zöme hasonlítani fog ránk, illetve valamilyen állatra, növényre.

...

De hogy ajánljak valamit ismét, akkor nézd meg A dolog filmet (amennyiben a Mélység titka is játszik). Ez is a Földön játszódik, nincs benne űrrepülés, viszont van sok vér, borzongás, és egy gusztustalan földönkívüli.

2017. febr. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"ezért csak magunkból és a bolygónk élővilágából tudunk kiindulni"


Ez részben igaz, de nem teljesen. Az egész nem azért van, mert nem lehetne jobbat elképzelni, mert természetesen lehetne (erre tökéletes példa a deviantart pl. ahol 100x kreatívabb földönkívülieket képzelnek el, mint amik szerepelnek akármelyik hollywoodi filmben, pl. [link] de akkor a közönség nem akar/tud vele azonosulni.)

Ezért van az is, amit írsz: a gusztustalan, csúnya idegen csak gonosz, gyilkos, sátáni teremtmény lehet. Egy pillanatra sem feltételezné senki, hogy egy 10 lábú, 8 karú, 2 csáprágós, 80 szemű lénynek komoly gondolatai és mély érzése van. Sajnos.


Pedig ettő a földi élet is diverzebb. Ott a burgess pala pl. tele teljesen földöntúli lények lenyomataival, amihez hasonló ma már sehol sincs. Csak arra vár, hogy szemezgessenek belőle. Mégis marad ugyanaz az unalmas jelmezes beöltözés, meg megszokott dolgok.

Tehát még a földi életnél is csak teljesen általános dolgokból képesek kiindulni, szóval ez sem lehet mentségükre. Szerintem.

2017. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!