Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ha Yoda és Darth Sidius...

Ha Yoda és Darth Sidius puszta terepen harcolnak, melyik nyert volna?

Figyelt kérdés

Yoda le esett és ugy veszített, pedig Sidius majd össze sza*rta magát mikor Yoda ellen állt a villámnak.


A másik kérdésem az, hogy a régi köztársaságban ki ér fel Yoda erejével és tudásával jedik közűl?


A 3. és egyben utolsó kérdésem, hogy Anakinnak több mint 20ezer midiklorián volt a vérében, yodának viszont valamennyivel kevesebb, így ha nem obi van hanem yoda küzdött volna ki nyert volna?



2017. febr. 23. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ilyeneket én nem láttam a filmben. Te honnan szedted ezeket?
2017. febr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem a leesés okozta Yoda vereségét, egyszerűen Sidious felülkerekedett rajta. Az, hogy Yodának volt egy jobb pillanata, amikor összeszedte minden erejét, és egy röpke pár pillanatra egálba kerültek, nem változtat ezen.


A régi köztársaság jedijeit (vagy sithjeit) nem igazán lehet a filmbéliekhez hasonlítani. Hiszen anno a jedik konkrétan harcosok voltak, akik nem két sith lovaggal, de sith seregekkel kerültek szembe, vagy épp a mandalóri harcosokkal, stb. A filmbéli időkben már szinte csak diplomataként működtek.

Lehet hogy a nagy mesterek (Yoda, Ki-Adi, Mace, stb) ereje és tudása simán vetekedhetett volna a régi köztársaság jedijeivel, sőt, biztosan, de egyszerűen nem volt meg az a harci tapasztalatuk, mint a régieknek, akik szinte folyamatos háborúkban edződtek.


Harmadrészt Yoda simán kenterbe verte volna Anakint. Anakinban hiába volt hatalmas potenciál, meg persze képzett is, de még bőven nem volt akkoriban ereje teljében. Fénykardpárbajban még talán egálban lehettek volna, de erő-használatban Yoda lazán felülmúlta még.

2017. febr. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Yoda erejével senki nem érhetett fel a régi idők jedimesterei közül. Talán csak Satele Shan.
2017. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően Yoda és Sidious is túlértékelt erőhasználók, ha a filmeket nézzük.


Amúgy szerintem a párbajukat végig Sidious uralta. (Ja, és most offolok, de bírom hogy a sok rajongó azzal jön, hogy Sidious simán megölhette volna Windu-t a párbajuk egy részénél, mikor a Yodával való párbajában is megölhette volna, legalább 3 helyen is :D) Puszta terepen viszont egyérteműen Yoda nyerne szerintem, mivel az Erő villámait el tudta nyelni sidiousnak, sőt, vissza is tudta neki adni, vívásban meg kb azonos szinten vannak szerintem, szóval nyílt terepen én nem adnék sok esélyt sidiousnak.


Old Republicból aki felérhet vele, az Revan, vagy Meetra, Sithekből pedig Vitiate, és Nihilus, bár, hogy erősebbek-e nála, azt nem tudom, (szerintem igen, de kb mindenki más szerint nem), csak abban vagyok biztos, hogy ezek nem fél perces párbajok lennének.


A Yoda-Anakin párbajban egyértelműen Yoda nyerne, mert Anakinnak hiába volt több midikloriánja, nem használta ki, közel sem érte el az ereje határát. Szerintem Yoda fél perc alatt bedarálná. Anakin nagyon tehetséges volt, meg volt benne a képesség, hogy a legnagyobb legyen, és a Sithek bosszújában már a legjobbak között is volt (Yoda, és Mace volt nála erősebb), de sosem érte el azt, amit elérhetett volna.

2017. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy Yoda veszített volna, vagy hogy Sidious felülkerekedett volna rajta!


Lássuk csak a párbajt!


Palpatine megvillámozza Yodát: 0-1

Yoda visszalöki a székébe Palpit: 1-1

Palpi megijed, megpróbál elmenekülni: 2-1

Fénykardozás...

Mikor újra visszajön a párbajhoz kép, már azt látjuk, hogy Palpinál nincs fénykard, ezért elkezd podokat dobálni. Tehát ha nincs nála fénykard, míg Yodánál van, a zöld mester valahogyan megszabídotta Palpatine-t a fénykardjától off screen: 3-1

Palpi célbatalál az egyik poddal: 3-2

Yoda visszaküld egy pod-ot: 4-2

Palpi újra erővillámokat használ, Yoda elveszíti a fénykardját: 4-3

Yoda felülkerekedik a villámozás során, és látszik, hogy a köztük lévő energiagömböt próbálja Palpira lökni, aki a végén már igencsak szenved: 5-3

Yoda balszerencséjére a gömb váratlanul felrobban, így ő leesik, és elmenekül: 5-4 (fénykard nélkül már nincs értelme tovább harcolnia, és gondolom Mass Amedda sem tétlenkedett, és már útban volt a Szenátusi Arénába egy klónszázaddal, ezért Yodától bölcs döntés volt elmenekülni)


Szóval bizony ebben a párbajban Yoda dominált, egyértelműen kitűnt hogy erősebb Sidiousnál, akinek viszont hatalmas szerencséje volt. Egy sík terepen biztosan Yoda győzött volna. Yoda csak abból a szempontból vallott kudarcot, hogy az ő célja Sidious megölése volt, ez nem sikerült. De a párbajban egyértelműen jobbnak bizonyult, számomra nem kérdés, hogy erősebb mint Sidious.

2017. febr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Mikor újra visszajön a párbajhoz kép, már azt látjuk, hogy Palpinál nincs fénykard, ezért elkezd podokat dobálni. Tehát ha nincs nála fénykard, míg Yodánál van, a zöld mester valahogyan megszabídotta Palpatine-t a fénykardjától off screen"


Na ezzel azért nem értek egyet. Sidious alapból utálta a fénykardot, alantas jedi fegyvernek tartotta, semmi nem utal rá hogy Yoda képes lett volna elvenni tőle. Valószínűleg a tanácsteremben egyszerűen már nem látta értelmét használni, ha podokat hajigálva sokkal nagyobb pusztító erőt produkálhat.


Illetve nem biztos hogy megadnám azt a pontot hogy Yoda nagy komótosan bepörget egy podot és visszahajítja, míg Sidious ugyanannyi idő alatt vagy fél tucatnyit hozzávágott. Vagy fordítsuk meg, ha Yoda ezért kap egy pontot, akkor Sidiousnak minimum 6 jár a párbaj ezen részére, legyünk már következetesek!

2017. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Így van, egyébként amíg yoda azt az 1 podot pörgeti, Sheev simán ráküldhetett volna még 5-öt, és volt Yoda, nincs Yoda. Vagy már a párbaj legelején, mikor az első villámával kifektette Yodát, a pofázás helyett simán megölhette volna ott is. Egyébként én is úgy gondolom, hogy Yoda erősebb, mint Sidious, de ezt a párbajt Sidious tartotta irányítása alatt, Yoda úgy mozgott, ahogy ő fütyült.
2017. febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Sidious alapból utálta a fénykardot, alantas jedi fegyvernek tartotta"


Ennek ellenére 2 db is volt neki... Az egyiket Windu ellen vesztette el, a másikat meg Yoda ellen. Amúgy ezt honnan veszed hogy Sidious utálja a fénykardot? Mikor mondott ilyet? Honnan derült ez ki?


"Yoda nagy komótosan bepörget egy podot és visszahajítja"


Ha bepörgeted sokkal nagyobbat üt


"míg Sidious ugyanannyi idő alatt vagy fél tucatnyit hozzávágott."


Na és hány talált célba? :)


"Vagy már a párbaj legelején, mikor az első villámával kifektette Yodát, a pofázás helyett simán megölhette volna ott is. "


De nem tette :)


"ezt a párbajt Sidious tartotta irányítása alatt, Yoda úgy mozgott, ahogy ő fütyült."


Mindenki azt lát bele amit akar, ezért is szép a Star Wars :)

2017. febr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]


"Sidious himself felt that he and his peers had outgrown the use of lightsabers, and only continued carrying them to mock the Jedi. He ultimately viewed his own lightsabers as little more than an affectation, and rarely wielded them in combat."


"Na és hány talált célba?"

Yodáé sem talált célba, szóval még mindig ugyanott tartunk, amit az előbb írtam.

2017. febr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amit linkeltél, az már nem kánon... fenn ki lehet választani, a Canon wookiepedia oldalt. A jelenlegi kánonban szó nincs ilyesmiről, így ettől szerintem tekintsünk el


""Na és hány talált célba?"

Yodáé sem talált célba, szóval még mindig ugyanott tartunk, amit az előbb írtam."


Jó, akkor mindkettőtől elveszünk 1 pontot, mert egyikük sem talált célba egyszer sem, csak közel jártak... Még mindig Yoda vezet 1 ponttal :D

2017. febr. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!