Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megőrültem, ha 17 évesen még...

Megőrültem, ha 17 évesen még mindig a leghőbb vágyam, hogy forgatókönyvíró legyek? Hogy lehetne valóra váltani?

Figyelt kérdés

Na, tudom, hogy nem erre ez egy szál satnya kérdésre szeretnéd elpazarolni az egész esti pihidet, úgyhogy igyekszek egy minél kurtább szófosást iderittyenteni :D

Már 2 éves korom óta "terrorizáltam" szerencsétlen szüleimet a virgonc agyam által összeeszkábált fantazmagóriákkal.. kb minden "mártixban" helyet kapó cuccot/személyt belevariáltam valamilyen story-ba az ovis homokozót retyóként kamatoztató macskáktól apám fürdőben hagyott, biológiai fegyverként üzemelő zoknijáig :D

Igazából akkor még mokkányit sem gondoltam bele az egészbe.. nemes egyszerűséggel azt hittem, hogy minden magamfajta, Nutellás pofájú óvodatölteléknek oly természetesek a non-stop fejükben kavargó történetek vad örvényei, mint a hirtelen felindulásból elcsórt, apró óvodai játékok földbe való elhántolása(hátha majd kiássák egyszer a régészek XD)

Szóval, a legpatetikusabb kifejezéssel élve is szartam a fantázia túlcsordulásomra egészen addig a pillanatig, amíg 8. osztályban a 8. Henriket fürdőruhamodell sorba utasító, "enyhén" megtermett osztályfőnököm egy szebb napokat is megélt, 3 lábú szék fölött "levitálva" a nyakon öntött miket a korosztályomnak feltett kérdések legpreferáltabbikjával: "Gyerekek, eldöntöttétek már, hogy a jövőben mivel szeretnétek foglalkozni?"

Hát, köcönhömh alázatoschan... Míg a többiek a magabiztosság tetőfokára hágva hajtották, hogy "én állatorvos leszek... én meg gépészmérnök", nekem halvány, ibolyakék szellentésem sem volt afelől, hogy mi a retket kezdhetnék jómagammal, mikor egyszer csak berobbant az agyamba az isteni szikra: Ha a Jóisten valami céllal cuppantott le ide, az az, hogy a fejemben tobzódó "story kötegeket" rászabadíthassam a nagyvilágra! Persze van egy parányi problematico...hogy nem születtem egy amcsi, milliárdos főmufti Bugattiban nevelkedett leánykájának..sőt, még amcsinak sem :P

Most őszintén, mi nyilvános Wc zamatú fityfenét tehetnék, hogy lehessen esélyem befutni a filmes világban? Úgy érzem, lelkileg beleroppannék, ha senki sem láthatná a filmvásznon, amit én a fejemben látok nap mint nap.. Mihez kezdjek, van valamiféle iskola, vagy tanfolyam, ahol elkezdhetném az alapok elsajátítását? (bár már autodidakta módon nekiláttam, de az kapcsolatok és szakszerű képzés nélkül kb. annyit ér alkszenak az ásványvíz XD)

Előre is nagyon szépen köszönöm! :)



2017. márc. 3. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt közel sem hinném, hogy megőrültél.

Habár úgy tűnhet, hogy kortársaidnak mind reálisabb céljai vannak, azért ne add fel teljesen az álmaidat.

Neked legalább vannak álmaid.

Én boncolótól kezdve a régészen át, apáca, festőművész, idegenvezető, tanár, sportoló kb mind akartam lenni (néha egyszerre mindet) most meg, hogy közeledek az útelágazáshoz, tehát el kéne dönteni lassan, hogy merre fordulok, most egy ötletem sincs.

2017. márc. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

SZFE ---> dramaturg

[link]

vagy

[link]

2017. márc. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Heló!


A "szeretnék forgatókönyvíró lenni és a "Most őszintén, mi nyilvános Wc zamatú fityfenét tehetnék, hogy lehessen esélyem befutni a filmes világban?" baromira nem ugyanaz.


Forgatókönyvíró bárki lehet. Forgatókönyvet iskola és az általad felsorolt "amcsi" hátterek nélkül is írhatsz jó forgatókönyvet. Az egész CSAK RAJTAD MÚLIK.

Az, hogy azzal, amit írsz, mi lesz, függ a minőségétől, de leginkább a szerencsétől. Eladhatod, vagy porosodhat a polcodon, vagy sosem fejezed be, vagy milliókat adnak érte. Szerencse, ismeretség... kérdése.

Ettől függetlenül, ha forgatókönyvíró akarsz lenni, csakis rajtad állj, ülj le és írj.

Bármi, amivel megpróbálnád megmagyarázni, miért nem csinálod, csak kifogás. Ez egy olyan "álom", aminek a megvalósítása teljes mértékben tőled függ.

Magadat hibáztasd, ha nem sikerül.

2017. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló emberke, maximálisan egyetértek veled! Az "suli" a igazándiból, legalább ugyanannyira fontos a kapcsoltok kialakítása szempontjából mint tanulás végett. Mármint véleményem szerint könnyebben érvényesül (eladja a munkáit+ több beleszólása van a végeredménybe) az, aki iskolát végzett, és már ismerik pályán, mint aki önjelölten belekíván "konkárkodni" bizniszbe... Vagy van olyan lehetőség (pl. pályázat, stb) is, amiben ilyen módon is emberszámba nézik az illetőt?
2017. márc. 3. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Vannak pályázatok. Pénzt is igényelhetsz forgatókönyved fejlesztésére (palyazatfigyelön sok szokott lenni)

Továbbá az is nagyon jó, ha összeállsz amatőr filmesekkel és a forgatókönyved alapján csináltok rövidfilmeket.

A helyzet az, hogy mindig lesznek szemétládák, akik megnehezítik a dolgodat. Mindennel így van.

Nem tudsz mit tenni ellenük, nem tudsz mit tenni a versenyekkel, pályázatokkal... Mert mindig lesz valami, ami el***** a dolgot.

A léyneg, hogy amit kiadsz, arról azt gondold, hogy nagyon jó. Nem oké, nem jó... nagyon jó.

A végén már muszáj lesz elfogadniuk, mert nem lehet mindent kimagyarázni.

(Egyébként reklámfilmek, rövidfilmek a legnagyobb előnyben, a Te esetedben is, a legjobbak gyakorlásra és pénzkeresésre)

2017. márc. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!