Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars: A szeparatista...

Star Wars: A szeparatista tanács miért van ekkora lúzer brigádnak beállítva?

Figyelt kérdés
Ahhoz képest hogy intergalaktikus cégek, gyárak, bűnszövetkezetek stb. vezetői alkotják, akik közvetlenül paktálnak Sidioussal, ergo óriási hatalmuk van, na ehhez képest mind ilyen félnótás debilnek van beállítva, némelyik csak szimplán gyáva, mások fogykosak vagy idegbetegek, és persze a lehető legkönnyebb prédák amikor Anakin végül lemészárolja őket Mustafaron. Nekem érthetetlen, hogy ha nem is kellett volna mindegyiknek egy külön Grievous tábornoknak lennie, de legalább a személyi testőrségük lehetett volna komolyabb mint 4-5 sima harci droid meg vagy 2 neimoidi őr, amik még egy klónnak sem lettek volna túl komoly feladat, nemhogy egy sith nagyúrnak. Ilyen fontos személyeket mindimum egy sereg Magnaguardnak kellett volna védenie, vagy pár Jango Fett kaliberű fejvadásznak. Ezen felül a neimoidiaiak pl. szánalmasak a köbön, Gunray is idegbeteg módon követeli Amidala halálát mikor Dooku meg Jango mellette van, de magában meg egy gyáva féreg. Vagy ott van a lélegeztetőgépen élő Wat Tambor, hogy a többeikről már ne is beszéljek. Egy komoly karakter nem volt köztük (talán csak San Hill, de ő is inkább csak azért mert Plagueis fajtájából valósi). Ez szándékosan lett így megalkotva, vagy már nem maradt idő/pénz/energia kidolgozni ezt a szálat, és ezért hánytak fel halomra egy rakás ágrólszakadtat?

2017. márc. 13. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a Szeparatistáknak csak azért volt hatalmuk, mert összeálltak, és Sidious, illetve közvetlenül Douku volt a vezetőjük. Önmagában a Kereskedelmi Szövetség is csak egy szervezet volt a sok közül, a nabooi blokád is piszlicsáré ügy volt.

Az más kérdés, hogy a vezető karakterek miért nem lettek jobban kidolgozva, szerintem nem is volt cél. Az első részben megismertük Gunray-t, aki gyáva és labilis lelkiállapotú, a másodikban bejött Douku, mint utálandó karakter, végül Grievous a harmadik filmben tette tiszteletét. Ennyi valószínűleg elég is volt, hogy legyen kikkel azonosítani a Szeparatistákat. Belegondolva, a Jedi tanácsból is csak néhány tagot ismerhetünk meg jobban a filmekben, a zömét kb a kivégzésükkor látjuk csak.

2017. márc. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Wat Tambor azért él lélegeztetőgépen mert a bolygójának különleges a légköre ezért máshol megfulladna anélkül a lélegeztetőcucc nélkül :)

A neimoidiaiakkal meg direkt az volt a cél,hogy pénzéhes,szánalmas,megvethető,jellemtelen antagonisták is legyenek ne csak olyanok mint mondjuk a sithek vagy Grievous. De azért vannak még más potens vezérek is a szeparatista oldalon pl:Trench admirális.

Egyszerűen nem volt olyan jelentősége ezeknek a szeparatista vezetőknek,hogy érdemes legyen mindet részletesen kidolgozni akár csak a tcw-ben is.

Attól függetlenül én sem értem miért volt olyan röhehesen gyenge védelmük,ha én lennék Grievous egy 50 kommando droidot meg 20-30 Magna Guardot biztos tettem volna melléjük.

2017. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem volt rá idő, hogy jobban kidolgozzák a szeparatista karaktereket, na meg nem is volt szükséges.

Ha belegondolsz, az egész klón háború csak egy elterelő hadművelet, a szeparatisták meg Sidious bábjai.

2017. márc. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na meg hogy miért nem védte őket egy sereg?

Egyrészt akkorra már elvesztették a háborút, nem "szabad" sereg, ami testőr brigádként hasznosíthattak volna, másrészt álmukban sem gondolták volna, hogy Sidious lemészároltatja őket Vaderrel. Normál esetben a Jedik lefegyverezik a droidjaikat, elfogják a szeparatistákat, majd hadbíróság elé viszik őket.

2017. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* nem volt "szabad" sereg
2017. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazàból ök csak bábok voltak egy tervben mikor màr nem volt ràjuk szükség le lettek hentelve. A cél az volt hogy Sidious megszerezze a hatalmat a köztàrsaságban és kiirtsa a jediket. És erre alkalmas volt ez a hàborús időszak. Grievoust is ő dobta fel mikor màr nem kellett. Szerintem biztonsàgban érezték magukat azért nem volt ott se droideka, kommandósdroid vagy magnaguard nem gondolták volna hogy a vàrt jutalom nem az lesz amire szàmítanak. Meg hàt lehetett volna ott ezer droid is egy sith nagyúr ellen nem sokat ér.


A Mandalóri sorozatban is Luke egy szakasz birodalmi harci droidot simàn lenyom.

2022. júl. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!