Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi a régi magyar film címe?

Mi a régi magyar film címe?

Figyelt kérdés

Azt hiszem úgy kezdődött, hogy egy birkapásztor,és titiokban költő.Bőr csizmája belsejébe ír egy verset.

Aztán elvesz feleségül egy szép lányt akivel elköltöznek egy kis házba.

A férfi egy mezőn legelgeti a birkáit mikor 2 férfi téved arra és megtetszik nekik a nyája és a csizmája, ezért megölik őt és a kis fekete pulikutyáját,majd elássák őket és elviszik ami kellett nekik.

Miután nem jön haza a lány ura kimegy a puli kölykével megkeresni őt.Egyszer csak a kiskutya elkezd ásni és megtalálják őket.

A lány a tisza átkelőhelyhez ahol egy hajóval lehet átmenni, úgymond komppal és megtudja a bácsitól aki a kompot irányítja, hogy a két férfi volt itt egy birkanyájja.Valahogyan megtudja, hogy kik ők és följelenti őket a bíróságon.

A tárgyaláson kérdezi a bíró a lányt, hogy miből gondolja, hogy ők ölték meg az urát.

A lány mondja, hogy az az ura csizmája a férfin.A bíró nem akar neki hinni hiszz rengeteg olyan csizma lehet de a lány mondta, hogy bele van írva egy vers,amit az ura költött.Levetetik a ferfivel a csizmát, odaadják a bírónak aki elkezdi olvasni, ám a lány a bírónál hangosabban, kívülről mondta sírva a verset.

És valahogy így ér véget a film fekete-fehér volt és nem lehetett több egy óránál.

Lehet valami nem pontosan így volt, de remélem valaki fölismeri és tud segíteni.

Köszönöm hogy elolvastad, kicsit hosszúra sikerült.

14/L



2017. ápr. 9. 14:50
 1/2 TR75 ***** válasza:
Ez úgy hangzik, mint a Barbárok (1966.), bár abban derékszíjról van szó, nem csizmába írt versről (a Móricz által írt novellában legalábbis).
2017. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen valóban ez az, bár én csizmára emlékeztem..interneten sajnos nincs fönt szóval hiába írtam ki a kérdést..

Köszönöm szépen :D

2017. ápr. 9. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!