Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Megnéztem a "13 okom volt" c....

Megnéztem a "13 okom volt" c. filmet, de nem értek pár dolgot!?

Figyelt kérdés

Ma fejeztem be a sorozatot/filmet, de lenne pár kérdésem: Tony miért volt rajta azon a lapon, ha nem szerepelt a kazettákon? Alex miért lőtte magát fejbe, végül meghalt? A fényképész fiúnál(nem jut eszembe a neve:D) miért voltak fegyverek? Bryceot letartóztatták?

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. ápr. 28. 23:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
19%
Az egesz sorozatnak semmi ertelme.
2017. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igazából én sem értem, hogy mi belőle a "tanulság" vagy a mondanivaló, de azért nekem tetszett.:)
2017. ápr. 29. 08:10
 3/25 anonim ***** válasza:
82%

Ezeket mind nem lehet tudni, nyitva hagyták. Nem tudom, a könyvben is így van-e.

A tanulság szerintem az, hogy figyeljünk jobban egymásra, mert nem tudhatjuk min megy keresztül.

2017. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Tony azért volt a lapokon, mert ő volt az egyetlen, aki nem bántotta Hannah.

A fényképésznél (Tyler talán) a fegyver az iskolai lövöldézésekre utalt. Őt is brutálisan bántalmazzák a suliban.

2017. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Az szerintem hülyeség, hogy az egész sorozatnak nincs értelme. Aki ezt szűri le az egészből... annak grat.

Tony ő volt az egyetlen, aki nem bántotta Hannaht, nem akart tőle semmit, ami valamennyire visszavezethető ara, hogy homoszexuális. Illetve neki küldte el a kazettákat, ő biztosította, hogy a kör befejődjön. Neki lényegében nincs szerepe a halálában (egy kérdőjel volt mögötte)

Bryce volt lényegében a legnagyobb oka, illetve a magány és úgy érezte, hogy senki sem törődik vele, láthatatlan, a szüleinek és másoknak is csak egy probléma. Én a szüleiből kiindulva valószínűnek tartom, hogy letartóztatják és börtönbe is kerül. (2 lányt is megerőszakolt)

A fényképész fiúnak (Tyler) szintúgy voltak problémái, folyamatosan szekálták. Láthattad, hogy néhány osztálytársa fényképe fel volt akasztva, amelyről Alex pl le is került. Valószínűleg egy iskolai lövöldözést tervezett. Mellesleg Hannahba is szerelmes volt és lényegében ugyan azok az emberek okozták, így még talán 1 plusz indok neki. Próbált ő is beilleszkedni, de mindenki elutasította magától.

Maga a sorozat elég erős érzelmeket tud kiváltani az emberből. Ha mi, mint nézők, vagy mint kívülálló szereplők máshogy is látjuk a dolgokat, ahogy a sorozatban hallhattuk: Hannah a saját igazát mondta. És ez lényegében az öngyilkosok többségére igaz. Ha valaki öngyilkos arra nem mindig vannak azért észrevehető jelek (pontosabban nem is figyeljük) Rengeteg olyan eset van, aki azért öngyilkos, mert sokan bántják, elhagyják és úgy érzi, hogy senki sem szereti igazán, sokkal jobb lenne nélküle. A sorozat még azt is remekül bemutatja, hogy ha valaki csak úgy eldobja az életét, akkor a szüleinek, szeretteinek ezzel mit okoz. Alex ezt nem bírta elviselni, már lényegében a sorozat elejétől kezdve látszódott, talán túlélte.

Szerintem a mondanivaló megvan még egy öngyilkosságon elgondolkozó embernek és mindenki másnak is.

Ezeket a nyitva hagyott szálakat nem lehet tudni és igazából nem is tudom, hogy jól tették-e. Kérdéseket tesznek fel az embernek és saját fantáziájára bízzák. Nem hiszem, hogy lesz 2. évad, hiszen alapból egy filmnek indult ha jól tudom + könyv alapján ment, aminek vége. (és mivel folytatnánk?)

2017. ápr. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
2. válaszoló. Tényleg jobban kéne egymásra figyeljünk, és meggondolni, hogy mit vágunk mások frjéhez.
2017. ápr. 29. 11:39
 7/25 A kérdező kommentje:
3.válaszoló. Ezek szerint talán lesz 2. rész, melyben Tylerrel kapcsolatban lesz valami?
2017. ápr. 29. 11:40
 8/25 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!Köszönöm ezt a hosszú választ! Egyetértek veled mindenben.

Igaz, hogy a könyv alapján készült, de nem biztos, hogy abban pont így fejeződött be( lehet, hogy igen,nem olvastam). Lehetséges, hogy a film készítő kitalál hozzá egy második évadot. Bár szerintem az már felesleges lenne.

Sajnálom, hogy Alex megsebesült és hogy Tyler ilyen tettre készürlt, mert mindkettőjüket szerettem.

2017. ápr. 29. 11:50
 9/25 anonim válasza:
36%
Én a könyvet olvastam, és ott például Bryce nem erőszakolta meg Hannah-t, csak azt a másik lányt. Hannah-t „csak” megujjazta. Valamint Alex sem lőtte magát fejbe, és Tyler-nél sem voltak semmi féle fegyverek. Szerintem mindezt azért rakták bele, hogy legyen „alapanyag” a második évadhoz. (Ha lesz egyáltalán)
2017. ápr. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ki tudja, talán lesz 2. évad is.
2017. ápr. 30. 18:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!