Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért ábrázolják a Tom és...

Miért ábrázolják a Tom és Jerry rajzfilmben az egeret femininen?

Figyelt kérdés
Gyerekként azt hittem, hogy az egér kislány, hiszen női szinkronhangot kapott. Én elhiszem, hogy kellett a vékony hang, de elég megtévesztő. Női hangon cincogó kisegér szerelmes lesz egy kisegérlányba, aki szintén női hangon szólal meg...
2017. máj. 7. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én néztem tom és jerryt, nem szólaltak meg...
2017. máj. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon bele akarnék magyarázni, akkor azt mondanám, hogy a macska-egér harc kicsit olyan, mint a férfi-nő kapcsolata.

Örök harc és meg nem értés, mégsem tud létezni egyik sem a másik nélkül.

Akkor ilyen alapon jerry jelképezi a nőt, tom pedig a férfit. Az egyik nagy és erős, a másik kicsi és agyafurt. A rajzokon is mindig jerry volt az aranyosabb, lágyabb tónusokat kapott.

Ugyanakkor voltak részek, amikor a végére egész jól kijöttek egymással.

Sok gyerekkoromban kedvelt mesét felnőtt fejjel megnézve egész máshogy látok és felnőttként jöttem rá, hogy nem is igazán gyerekmese.

Szóval ha bármi mögöttes indok van a vékonyabb hangra, akkor én ezt mondanám.

Persze az is lehet, hogy semmi komolyabb célja nincs, csak egér lévén extra vékony hangot adtak neki.

2017. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mert aranyosnak kellett kinéznie, ezért nőies szempillákat kapott, és az bevett szokás, hogy a fiatalos meg magas hangú szereplőket női szinkronszínészek szólaltatják meg.


A Bolondos dallamokból Csőrike is fiú, és neki is általában női hangja szokott lenni (bár az újabb sorozatokban már férfi a magyar hangja).

2017. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hittem gyerekként sem, hogy kislány, a hangja ellenére sem.
2017. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg, hogy lány volt, vagy sem, hanem a szinkronhangja NŐ volt. Értem, hogy vékony hang kellett, de ennyi erővel egy kisfiú hangja vagy utómunkával is eltorzíthatták volna.

#1: Egyébként vannak olyan részek, amelyben beszélnek - nem sok, de akad és a magyar verzióban a Jerry hangját egy nő adja.


Aki pedig a férfi-nő harchoz hasonlítja, talán áll a legközelebb a valósághoz. Megy az oda-vissza szurkálódás...

2017. máj. 7. 22:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Jerry nem beszélt, ha véletlen igen (pl levél "felolvasása") akkor sem tűnt sosem lánynak, hiszen sosem női hangot adtak neki. Ugyan már! Jerry volt testőr. és rendszerint szerelmes volt lányokba, akár egér, akár macska volt az illető :o
2017. máj. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!