Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak én fogtam a fejem a...

Csak én fogtam a fejem a Kincsem c. film kikacsintós poéjain és történelmietlenségén?

Figyelt kérdés

Azt hittem, tényleg egy történelmi filmet fogok làtni, ehelyett egy ilyen hollywoodi steampunk-izét néztem végig teljesen 21. századi figurákkal, diszletekkel és beszólásokkal. A legrosszabbak ezek a kikacsintós poénok voltak, úgy mint:


SPOILER!!!!!!!!!!!!!



-Fluor Tomi Mizujának a dúdolása

-Vasárnapi boltzár

-Odadobni egy fém kulcstartót az inasnak, mint valami parkolóinasnak egy las vegasi luxushotelben, mondván "egy karcolás se essen rajta"

-Káma szútra

-az a tánc


Ezek hogy kerülnek egy, elvileg a 19. században játszódó filmbe? Értem, hgy ugyanaz a Herendi Gábor rendezte, aki a Magyar Vándort, de ott, akkor az vicces volt, mert az a film egy percig se akarta, hogy komolyan vegyük. Itt meg az elejétől kezdve egy történelmi drámát akartak nekünk eladni, amiből aztán a Mizu dúdolása engem teljesen kizökkentett, és utána vissza se sikerült helyezkednem a filmbe. Ez csak nekem ilyen kiakasztó? Olvasom a kritikákat, mindenhol dicsérik, hogy milyen bátor, én meg csak a fejemet fogom, és nem hiszem el, hogy ezt láttam... ez így valahogy nem működik együtt, vagy teljesen viccre kéne venni az egészet, de akkor ne legyen benne dráma, vagy legyen komoly és történelmi, de akkor mai kihallások nélkül. Számomra ez igy teljesen zavarbaejtő, érthetetlen és gagyi. Miert nem lehet komolyan venni magunkat és rendes, hiteles törtenelmi filmet forgatni, mint amilyen a Saul fia? Témánk van elég...


2017. máj. 13. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mert állandóan arra törekednek a magyar filmek,hogy a lehető legszélesebb kört tudják lefedni nézőben,bármi áron,akár a középszert,vagy a klisé áradatot is vállalva ennek érdekében.

ezért nevezik közönségfilmnek,nem pedig kosztümös történelmi filmnek.

a saullal nem is érdemes összevetni,mert az egy réteg-hatásvadász-művészfilm,a kincsem pedig egy közönségfilm.

2017. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vártam már, hogy mikor írják ki a kérdést, mert én lusta voltam... kedves Kérdező, pacsi... szép és jó film de basszus...
2017. máj. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Alapjáraton egyik se kellett volna a filmben, nem bántam volna, ha valaki a rendező kezére csap a vágó szobában.

A mizu és a tánc kifejezetten zavart (maradjon a tánc, de akkor egy 19.századi orgia köré fűzzék fel ilyen jelmezekkel), a selfie is fura volt, de a boltos még elment, nem zökkentett ki annyira, a biléta határeset volt, az aranyos és a minek ez határán állt. Mi volt még? Lájk, na az kizökkentett egy percre, de nekem belefért egy angol szájából. És selfie is fura, de tulajdon képpen tükörből selfiet, már Anasztázia is csinált a század előn szóval annyira nem gáz. A kámaszutrára nem emlékszem :D

2017. jún. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!