Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Van olyan anime, ami az...

Van olyan anime, ami az "elengedésről" és a "depresszóról" szólna?

Figyelt kérdés

Szóval, egy személy meghal és a főszereplő depresszióba esik, de végül kilábal a helyzetből.

Hasonló animéket is küldhettek :)

Köszönöm.



2017. máj. 19. 19:35
1 2
 1/19 Dnumiru ***** válasza:
42%

Ushio to Tora,Ushio to Tora 2

Gantz,Gantz 2nd Stage

2017. máj. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Dnumiru ***** válasza:
59%

Angel Beats!

Naruto Shippuden

2017. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

5 Centimeters per Second:

Egyrészes, tehát anime mozi. Ez inkább a "hasonló" kateg, senki nem hal meg, slice of life, hétköznapi élet, de tipikusan olyan kamaszszerelem a témája, mely nyomasztó, depressziós, fokozatos elszakadásról szól, és annak lélektani feldolgozásáról.


Boku Dake Ga Inai Machi:

ez egy zseniális krimi, rövid, kb 12 részes.

Lélektani, némileg húzósabb, mint a Death Note, szóval a nagyon gyenge idegzetűek felejtsék el. Gyilkosság mellett gyermekbántalmazás a központi témája.


Elfen Lied:

18+! Csak erős idegzetűeknek!

A vérengzések mellett szadista betörést is ábrázol!

Utalás történik benne gyermekmolesztálásra is.


Az Elfen Lied nagyon megosztó anime, sokan sajnos előítéletesek az első része láttán, holott a második részétől igazi lélektani dráma. Kontrasztos anime, a cukiság váltakozik a brutális vérengzéssel. Itt inkább amnéziás az egyik főszereplő, de csak idővel derül ki, miért.

2017. máj. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
* betörés - értsd: szadista testi-lelki betörés.
2017. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az EL-ben nemcsak utalás van rá. Épp az utolsó pillanatban történt a vágás. mert ugye nem hentai.

A Boku dake ga Inai Machi-ról már olvastam, de az animeaddicts alapján nem tartottam sokra. Viszont így érdekesen hangzik.

2017. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
69%

Kuzu no honkai


Az elengedés és a depresszió megvan de nem hal meg senki szóval csak hasonló de tudom ajánlani

2017. máj. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM <33333333333333
2017. máj. 21. 14:37
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen.


Egyébként nem mostanság láttam az elfen L animét, mangában meg a kb 4.fejezetig részen olvastam, emlékeim szerint a mangában direktebben ábrázolják a gyermekmolesztálást,

de nem emlékszem, lehet h az animében is.


Lucy-t meg egyenesen kínozzák, abból is mutatnak egy keveset...


A lényeg, hogy az EL 18+ így is, úgy is, és lélektanilag kissé megterhelő. Ezt jó tudni előre annak, akinek ajánljuk.


Így kiskorúaknak tehát NEM ajánlom. (Fogalmam sincs, a kérdező hány éves, se a válaszolók; általánosságban értem.)

2017. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Ti értitek, hogy a EL-ben miért bánták állatokként a nőkkel?

Amikor első két nézésnél még nem esett el, mert alapvetően a látványvilág volt a fontos, de ha belegondolunk iszonyúan ostoba az alapötlet. + Az egész túl szexista. Lényegében a főtörténet arról szól, hogy a gonosz férfiak bántják a nőket, akiket minden ok nélkül teljesen elcsesznek ahelyett, hogy agymosnák és felhasználnák őket.

Túl sokan haltak meg abban, hogy szociopata gyilkosokká váltak. A nyomi profi meg azt hitte, hogy hajlandó lesz majd összeállni vele a történtek után.

Szánalmasan ostoba. De nem annyira a karakter, hanem az írók. Kíváncsi vagyok, hogy miről mintázták/lopták a történetet.

2017. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Előző, te totál nem vagy képben az Elfen Lied történetével, mégis beleszólsz...


Nem nőket, hanem kislányokat kínoznak benne , 2-3 éves koruktól, hiszen szupererejük van már akkoriban,

és nem céltalanul, hanem céllal teszik. Kiképzik őket.


A mangából még egyértelműbben kiderül. Pl golyókkal lövöldözik őket, hogy megtudják a kísérletekből, mennyit bír el aktuálisan a testük, mennyire terhelhetőek éppen, és ahogy telik az idő, folyamatosan kíváncsiak erre az elmebeteg őrült tudósok...


A való életben is történnek hasonló dolgok, és léteznek hasonló fajta mutánsok dolgok, csak nagyon nehezen szivárognak ki, érthető okokból... A való élet egyes borzalmairól szól ez a manga / anime.

2017. jún. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!