Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Star Wars: a történet szerint...

Star Wars: a történet szerint Dooku vagy Maul volt jobb tanítványa Sidiousnak? Dookut tudatosan fogadta tanítványáva vagy kényszermegoldás volt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy Maul vagy Dooku felelt-e meg neki jobban? Esetleg tudatosan küldte Mault Qui-Gon és Obi-Wan ellen, mivel tudta hogy nem bír el velük, vagy ő maga is meglepődött a vereségén, és Dooku amolyan kényszermegoldás volt? Egyébként is, Dooku mikor és minek hatására állt át a Sötét oldalra? Maul kettévágásakor még jedi volt vagy már sith, aki "tartalékként" várta az előléptetést?

Az is furcsa volt számomra, hogy míg Dooku és később Vader is alkalmazhatott erőérzékeny "vadászokat", amolyan fél-sitheket (Ventress, Inkvizítorok), adddig Savage Opresst kivégezte és Mault is alattvaló eszközként használta amíg az meg nem lépett, pedig attól hogy a Kettő Szabálya megtiltja a további tanítványokat, attól még Mault és Savaget használhatta volna csatlósnak, egyszerűen nem lettek volna a tanítványai és kész. Ha az volt a baj, hogy Maul tanítványaként kezelte Opresst, nos erre megint csak Ventresst tudom hozni, aki olyan volt mint Opress.



2017. máj. 20. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Maul volt a kifejezett tanítványa. Dooku jedi volt, így kényszermegoldás volt.
2017. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

1


Viszont Dooku nagy erejű és tapasztalatú jedi MESTER volt. Szóval erősebb, mint Maul.

Amúgy szerintem nincs igazad. Maul csak egy harcos volt, Sidious nem avatta be a terveibe, ellenben Dookuval.

2017. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét tanítvány a maga módján volt jó. Maul volt a gyilkolópép, aki kérdés nélkül teljesítette Sidious parancsait. Dooku már képzett volt, mikor Sidious tanítványa lett, neki csak a "gonoszságot" kellett megtanítania. Dookut a mestere bábként használta, meg is felelt e célra. Mikor Palpatine már úgy érezte, hogy nincs Darth Tyranusra szüksége, megölette Anakinnal, hogy az legyen a tanítványa. (Őt már a Baljós árnyak idején kiszemelte, mert valami olyasmit mondott neki, hogy figyelemmel fogja kísérni a pályafutását.) Anakin Skywalker után pedig fia, Luke Skywalker következett volna, de mint tudjuk, az már nem jött össze a jó öreg Palpinak. :-)
2017. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as jól leírta, szóval már csak a Dooku vs Maulra válaszolnék. Dooku egyértelműen erősebb volt, jobb erőhasználó, (Maul nem is használt nagyon erő-képességeket, főleg erő villámot). Fénykardvívásban már nehezebb a kérdés, de ide is Dookut mondanám, mivel ő a Makashit használta, ami közismertem erős volt a Juyo ellen, amit Maul használt


Egyébként OFF, de azon gondolkodtam, hogy vajon Maul is csak kényszermegoldás volt Sidious számára? Én erősen kétlem, mivel ha jól tudom akkor még nem tudott Anakinról (de lehet tévedek, évekkel ezelőtt láttam legutóbb a Baljós Árnyakat)

2017. máj. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

igazából egyik sem és mindkettő az volt.

maul-t sith harcossá képezte,viszont maulnak nem volt diplomáciai érzéke,műveltsége és a megjelenése a tetoválásai miatt emberek közé se nagyon járt.

ő egy sima eszköz volt,nem igazi sith tanítvány,aki idővel mester lehet.

az alsóbb rendű sithek képzése és alkalmazása pedig nem sérti a kettő szabályát.

dooku pedig eleve idős lett volna tanítványnak,úgyhogy ő is ideglenes megoldás volt,de sokkal hasznosabb,mint maul,mert rengeteg ismerőse,diplomáciai érzéke és rengeteg pénze volt.

elvileg anakin lett volna az első igazi tanítványa,méltó örököse,de vaderré válása után ő is kb maul szintre süllyedt és sima végrehajtó lett belőle.

2017. máj. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő tökéletesen megfelelt neki arra a célra amire kellett.
2017. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!