Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Trónok harca. A jóslat Cerseir...

Trónok harca. A jóslat Cerseiről lehet, hogy téves?

Figyelt kérdés
Végig néztem a sorozatot még akkor mikor kijött a 6.évad, pár napja viszont újra kezdtem és valamin megakadtam. Ugye Cerseinek megjósolják, hogy 3 gyermeke lesz, ez ugye teljesül is. (?) Csakhogy most feltűnt az első évad elején, hogy mesél egy fekete hajú kisfiúról akinek Robert volt az apja, de a gyerek meghalt. Eleinte azt hittem, hogy csak sajnáltatja magát vele, de aztán Roberttel is beszélgettek a halott kisfiúkról. Na most akkor Cerseinek a jóslattal ellenben mégis 4 gyereke lett? Vagy valami elkerülte a figyelmem?

2017. máj. 26. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Igazad van. Nos ez jó kérdés...

Jó lenne tudni, hogy a könyvben is esik-e szó a fekete hajú kisfiúról...

2017. máj. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Ez a jóslat hol hangzik el? A negyedik évad?
2017. máj. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Ez egy szelet csak Dumb és Dumber "zsenialitásából". xD
2017. máj. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
* Egyébként tele a sorozat az inkoherenciáikkal és logikátlanságukkal.
2017. máj. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Emlékeim szerint a könyvben annyi volt, hogy Robert teherbe ejtette Cerseit, Cersei nem akart neki gyereket szülni, ezért keresett egy nőt, aki segített neki elvetélni.
2017. máj. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A könyvben Cersei csak terhes lesz Roberttől, de Jamie keres valamit embert aki meg tudja ölni a magzatot és elveteti. Szóval a könyvben Cerseinek tényleg csak három gyereke van. Nem szabad mindig a sorozatra hallgatni, főleg az első évadban voltak fura dolgok, szerintem.
2017. máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) Kár, hogy a sorozatban erre nem figyeltek oda.
2017. máj. 28. 19:15
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem igazad lehet Kérdező! A film és a könyv eltér egymástól, így a kettőt nem szabad összehasonlítani ha a film végkifejletére vagyunk kíváncsiak. Pl.: a könyvben benne van Cersei jóslatánál, hogy az öccse fogja megölni, de ezt kihagyták a filmben, nyilván mert ott másként alakul majd.
2017. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Mindannyian rosszul értitek.


Westerosban csak az számít valódi gyereknek, aki legalább néhány éves koráig élt már.

Tudjátok, hogy a wildlingok a Falon túl csak 2 éves kor után adnak nevet a gyerekeiknek, mert olyan magas a csecsemőhalandóság. De a Faltól délre is hasonló majdnem a helyzet.


Tudtad hogy Rhaegar, Viserys és Daenerys is ÖSSZESEN 8-9-EN VOLTAK TESTVÉREK? De Rhaella királynő és II. Aerys többi 5-6 gyereke mind vagy koraszülött volt vagy még a bölcsőben hamar meghaltak. Mégis náluk is azt mondják hogy ők hárman voltak testvérek.

Robert/Robin Arryn-nak sem mondják hogy volt 6 testvére. Akikből kb a fele vetélés volt, a fele pedig koraszülött és hamar meghaltak..


Ugyanez igaz Cersei-re is.


Tehát a Tűz és Jég dala világába az nem számít igazi gyereknek, aki meghal még mondjuk egy éves kora előtt, vagy koraszülöttként, vagy az anyjánál vetélés történik. Remélem így már értitek a dolgokat.

Amúgy ezekről még a gameofthrones.wikia.com oldalon is több szó esett már, én is "onnan vettem" ezeket.

2017. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

8

A "filmben" is az öccse fogja megölni: Jamie. Ez ugyanúgy lesz a sorozatban és a könyvben is

2017. jún. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!