Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nalatok mi a top 3 legjobb...

Diavolino44 kérdése:

Nalatok mi a top 3 legjobb sorozat?

Figyelt kérdés

Probalok otletet gyujteni, mit kene nezzek, de hiaba googlizok, valoszinu, vissza kell terjek az Orange is the new black harmadik evadara. Kiveve ha ajanlotok par hobbat. :)


Cserebe itt az enyem,


1.) Game of Thrones

2.) Breaking Bad

3.) eddig a Walking dead volt, de mivel csak az elso harom evad tetszett, igy holtversenyben van a Westworld-del


+ amit ajanlok mindenkinek s most fejtem be egy 8 reszes mini sorozat, Strangers thing. :)


Szep napot!


2017. júl. 5. 11:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem rangsorolok, de ha tetszett az OINT, akkor a Wentworth is női börtönös sorozat, csak dráma. Férfibörtönös változata az Oz. Ha tetszett a Breaking Bad, akkor annak a spin-offja a Better call Saul - tény hogy nem a drogos szálat viszi tovább hanem Saul felemelkedését, de ugyanúgy minőségi sorozat. Ha tetszett a Walking Dead, akkor szintén ott a spin-offja a Fear the Walking Dead - szintén azonos univerzum de a járvány kitörésétől kezdve.
2017. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Így jártam anyátokkal

A mentalista

Halálos fegyver

2017. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Öhm.. A Stranger Things-nek nincs vége. Októberben jön ki a 2. évad.


A kérdésre válaszolva: Lost, Doctor Who, Black Mirror. Ez 3 kötetlen sorrendben :D

2017. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Gilmore girls


Dexter


Gossip girl

2017. júl. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs top3, de nagy kedvencek a GoT, Vikings, The Big Bang Theory, Dexter, The Young Pope, Shameless
2017. júl. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Firefly

The 100

Game of Thrones

2017. júl. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

1.bsg

2.spartacus

3.banshee


én meg pár napja fejeztem be az amerikai isteneket az is jó volt.

főleg annak fog tetszeni aki bírta a hannibált.

2017. júl. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek ment a zold kezecske. Erdekes, hogy nem igazan volt ismetles, csak a GOT.


#1 Kedves elso, te sorozat guru lehetsz, szoval, nagyon orulnek ha te rangsorolnal harmat. Better call Saul-t tobben dicsertek, kicsit felek, attol hogy valami olcsosag sult ki belole, s csak meg akarjak lovagolni a Breaking Bad sikerhullamait. A walking dead utolso 4 evadat csak azert neztem vegig, mert az exemnek meg akkor is tetszett, szamomra, csak illuziorombolas volt, nulla otlet, mindig ugyanaz tortenik. Ezert a Fear of walking dead nem igazan jott szoba.


#3 elnezest, senkit nem akartam felrevezetni, kivancsi leszek, bar felek, hogy eroltetett lesz kovi evad.. ne legyen igazam.

A te listaddal vagyok bajban. A lostot abbahagytam, nem jott at az erzes. A Doctor who meg kifejezetten nem az en vilagom volt. De a black mirror bemutatoja tetszett. Meg egy kicsit hezitalok, de szerintem azt megfogom nezni a jovoben.


#6 Mivel a firefly nagy kedvencem volt, es Got volt a masik a listadon igy szerintem the 100 is merdemel egy probat. ;)


A tobbieknek is koszonom, de mar azokat vagy elkezdtem, vagy mar befejeztem. :)

2017. júl. 5. 22:19
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Sorozatkövető oldalon ~500 felvett sorozatom van, így nem igazán lehet rangsorolni őket mert rengeteg nagyon jó van, és általában mindig az a kedvenc amit épp nézek. Jellemzően mindig megvárom míg lemegy az egész évad és utána egyben ledarálom. Sokkal intenzívebb élmény és nincs az hogy a cliffhanger után 1 hetet kell várni a következő részre, plusz ha hullámzó a minősége a részeknek akkor egy rosszabb után úgyis jön majd a jobb (tipikus példa a Walking Dead farmon való szórakozása, vagy a szokásos üres filler epizódok amik nem viszik a cselekményt).


Itt egy lista hogy mi a helyzet nálam (upfronts el van csúszva, jó pár 2013-as sorozatot sem tudtam elkezdeni még):

[link]


Az hogy mi jó és mi nézendő nagyban a sorozatjunkie kritikai oldal határozza meg. Ott van egyrészt pilotkritika, évadkritika és felhasználói komment is, így képben lehet lenni mindennel.


Illetve van még egy nagyon egyszerű sorozatnézési szabály: kipróbálsz 2-3 részt és ha nem jön be akkor nem erőlteted. Esetleg még utánanézel hogy mi volt a kritika róla, mert rengeteg nagyon jó sorozat lassan indult be vagy nem volt elég erős az első pár rész (szitkomoknál még hullámzóbb lehet). Breaking Bad-es példával: egy rákos tanár szerencsétlenkedését lehet nem nézted volna meg csak az ajánlója alapján, aztán mi lett belőle a végére...


Másik szempont hogy melyik csatorna adja: országos tévén nagyon leszabályozottak a sorozatok. Meg van szabva hogy hány darab káromkodás hangozhat el az évadban, az milyen szintű lehet, mekkora arányú erőszakos jelenet adható le, mutatható-használható-e fegyver, stb... Ez nagyban meghatározza a sorozatok jellegét. Egy prémium csatornán viszont simán mehet az erőszak-meztelenség-káromkodás is, ami részben felszabadítja az alkotókat (lásd: HBO, AMC, Cinemax, Netflix, stb.. -> az összes top sorozatod ebben a szabad környezetben létezik.). Így akár az is szempont lehet hogy megnézed a Netflix kínálatát és az ottani sorozatok kritikáit, én eddig egyet sem láttam tőlük ami ne tetszett volna.


És ezt még oldalakon keresztül lehetne írni, de inkább hagyom mert nem fogják olvasni a sok szöveget.


Better Call Saul: én nem szerettem a karakterét a BB-ben, de ez a háttértörténet jót tesz neki. Bemutatja hogyan jut el kisebb-nagyobb simliskedésekkel arra a szintre amit a Breaking Bad-ben látsz, a családi-párkapcsolat-munkahelyi dráma mellett ott van benne a humor ahogyan mindig ki tudja játszani a törvényt.


Fear the Walking Dead: annyiban frissít rá a történetre, hogy egészen ott kezdődik amikor még az emberiség még 1% sem beteg és épphogy kitör a járvány és a káosz amit megpróbálnak átvészelni, elmenekülni. Egyes események választ adnak olyan dolgokra amit az anyasorozat nem fejtett ki, és míg a Walking Dead már poszt-apokaliptikus sorozat, addig a FTWD bőven apokaliptikus és az események sodrában játszódik.


A Black Mirror antológia, azaz minden része teljesen más történetet ad elő más szereplőkkel, ami jellemzően sci-fi disztópiákban játszódik, kifejezetten az (manapság felfutó) okoskütyük és közösségi média által negatívan uralt világokban. Ugyanilyen antológiasorozat az Inside No 9, és mindkettő elég erős dráma valamilyen csavarral a történetben ami ad egy gyomrost a végére (sok rész nagyon összetett, akár többször újranézhető a vége ismeretében, mert mindig találsz valami új dolgot és információt amit nem fedeztél fel). Ezt ahhoz tudom hasonlítani ami a trónok harca hatos részeiben szokott lenni, mikor néma stáblista van az érzelmi csúcspont után. Külön jó dolog bennük hogy ha nem tetszett egy rész akkor simán nézheted a következőt mert nincs összefüggés közöttük. Inside no 9-ból például az első rész eléggé megosztó mert végig egy szekrényben játszódik ahová belépnek a szereplők és ott beszélgetnek. Vagy van olyan rész ahol például nem beszélnek és így megy le egy eléggé tartalmas és némafilmesen humoros 30 perces epizód, ami nagyon egyedi megvalósítás.

2017. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagy sorozat guru vagyok, vagy 12 sorozatot láttam végig és vagy 20-ba belenéztem. Össz-vissz vagy 1000 epizódnyi sorozatot láttam.


A legnagyobb kedvencemet nem tudom eldönteni, egyszerre a Spartacus meg a Vikingek.

Második helye a 24.

Harmadik a Banshee.


Spartacus:

Nagyon szórakoztató, minden része izgalmas és látványos, nincsenek töltelék részek. Kell hozzá gyomor, mert elég erőszakos sorozat, nagyon véres, a legdurvább sorozat. Szex is van benne. Nagyon jól megvan csinálva, az 1 vs1 harcoktól kezdve a több tízezer fős nagyságú csatákig. A karakterek nagyon jók, kedvelhetőek és jók a színészek. A vége igen drámai. Két féle konfiktus van benne: Amikor ők mennek portyázni Angolok, Franciák ellen, meg amikor belső harcok vannak (királyok, járok, urak között).


Vikingek:

Kissé lassabb mint a Spartacus, de ugyanolyan jó, hanem jobb is. A karakterek és a színészek nagyon jól el lettek találva, kedvelhetőek. A látvány is jó, bár itt kisebb csaták vannak, de azokon látszódik hogy nem CGI-vel dolgoztak. A vikingek kultúráját és szokásaikat, illetve a keresztény-viking vallás ellentét is bemutatja. Számomra nagyon jó történet. Viszonylag gyorsan telik benne az idő, az 50 rész alatt kb 20-30 év eltelik. Elég drámai is egyben. Szóval értelmesebb a Spartacusnál.


24:

Egy évad 24 részes, 1 rész 1 órát mutat be valós időben. Én nagyon imádom, sok szálon pörög, jó történet, jó akciók és nagyon jó karakterek. Nagy kedvenc.


Banshee:

Na ezt imádom! A szórakoztatás minta példánya! Nincsenek felesleges jelenetek, jó karakterek és akció dús, látványos. A legjobb filmes verekedések ebben a sorozatban vannak, szinte a verekedés a sorozat fő lényege! De a szex és a brutalítás is helyet kap. Nagyon jó volt nézni, szinte mintha egy család része lettem volna. Fő gonosz is van bőven, de őket is bírtam.


De ajánlom még:

Odaát

Terminátor

Walking Dead

Ördögűző

Elit Alakulat

Into the Badlands.

2017. júl. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!