Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogyan lehet Blofeld alábbi...

Hogyan lehet Blofeld alábbi szavait értelmezni, amikor James Bondhoz könyörögve kiabál: Veszek Önnek valami csemegét rozsdamentes acélból! A Szigorúan bizalmas c. filmben?

Figyelt kérdés

A magyar szinkronban ezt kiabálta, amikor tolószékestül felkapja Bond egy helikopterrel és egy kéménybe dobja: Megegyezhetünk! Veszek Önnek valami csemegét rozsdamentes acélból! Angolul a következő volt: We can do a deal! I'll buy you a delicatessen! In stainless steel!

Az imdb-n írnak magyarázatot Blofeld rozsdamentes csemegéjére, hogy ez valami gengszter zsargon lehet. Vagy nem? [link]

Nem elég jól értelmezték ezt a kifejezést azok, akik a magyar szinkront írták, ezért tűnik érthetetlennek ebben a formában, hogy ugyan mi az a rozsdamentes csemege?



2017. júl. 5. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem láttam a filmet és angolul sem tudok, de csak arra tudok gondolni, hogy valami fegyverre célzott a koma. Rozsdamentes acélból készülnek a legjobb kések, és lőfegyverek. Sok puska és pisztoly néhány alkatrésze alumíniumból, vagy műanyagból van, de kuriózumként ezeket is lehet acéllal kiváltani. Gondolom, hogy az a fegyver,ami 100% rozsdamentes acélból van, az csemege. Más ötletem nincs.
2017. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Liki István ***** válasza:

[link]


Lehet, hogy keverem egy másik résszel, de mintha rémlene nekem is hogy a rozsdamentes acél az Jaws fogsora akart lenni! A mondat pedig csak fenyegetés!

2017. júl. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az imdb magyarázata a rozsdamentes csemegét gengszterekkel hozza összefüggésbe, tehát én inkább az első válaszadónak adok igazat. Blofeld most nem fenyegeti, hanem le akarja kenyerezni Bondot és ha számításba vesszük, hogy Bond szupertitkosügynök és a rozsdamentes csemege tényleg valami különleges fegyver, akkor már érthető, hogy mire akar kilyukadni Blofeld.

Itt van az a bizonyos jelenet, mindjárt a film elején https://www.youtube.com/watch?v=U00tRdMKTqI

2017. júl. 6. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!