Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Sorozatnézés, filmezés szerint...

Sorozatnézés, filmezés szerintetek nem időpocsékolás?

Figyelt kérdés
Lehet mos teljesen őrültnek fogtok nézni, de most komolyan mondom, hogy bűntudatom van kicsit, ha órákat eltöltök sorozat nézéssel. Sőt van olyan, hogy egy fél napot vagy egy egészet.

2017. júl. 9. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez vagyok. Főleg vizsgaidőszakban érzem a bűntudatot, mert a "csak egy rész"-ből mindig több lesz. De szerintem nem időpocsékolás, főleg ha eredeti nyelven nézed, azzal még a nyelvet is tanulod.
2017. júl. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmilyen időtöltés, hobbi, szórakozás nem számít kórosnak, amíg más fontos tevékenység kárára válik és inkább alárendeled magad a függőségnek mint hogy "normális" életet élj (nem tanulsz, nem dolgozol, nem keresed mások társaságát, mindent úgy alakítasz hogy a függőség tárgyához minél előbb hozzájuss például). Ez persze így elég tág megfogalmazás, de nagyjából lefedi hogy mikortól veszik az emberek inkább betegesnek ezeket.


Ugyanakkor ebben is van torzítás, mert például az internet- vagy közösségi média-függőség sokszor annyi embert érint hogy nincs meg a kritikus tömeg ami elítélné őket és természetesnek veszik például hogy saját külön online életet éljenek. Most nevelődik ki pont az a generáció, aki már ez alá fogja rendelni a hétköznapi viselkedését is, nehogy az online élete kárára váljon.

2017. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem tartom annak.

Filmet ritkàn nézek, havonta 2-szer kb.

Sorozatba néha belekezdek, de ez àlatàlab nálam menekvést jelent. Hogy kikapcsoljon az agyam és ne gondolkozzon. Most is egy ilyen időszakban vagyok, ma is szinte egész nap sorozatot néztem hogy ne kelljen gondolkodnom a dolgaimon. Ilyenkor esténként is úgy alszom el hogy közben megy a sorozat, hogy az utolsó pillanatig lekössem magam és ne kelljen elalvás előtt a gondjaimon gondolkodnom.

2017. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyrészt szórakozást, ami számomra már elég indok lenne, de hasznos is lehet. Például lehet valakivel azért kezdődik meg egy barátság, mert ugyanazt a sorozatot imádjátok. Vagy van jó pár sorozat meg film, ami komoly és fontos témákra, problémákra hívja fel a figyelmet, elgondolkodtat. Szerintem minden egyes megnézett filmmel és sorozattal több leszel, ahogy minden elolvasott könyv és egyéb élmény után is.
2017. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyelvtanulásnál nagyon hasznos, és sok általános alapműveltségi témát is megtanulhatsz belőlük.

Lehetne hasznosabb dolgot csinálni helyette nyilván, de ha az egész életünket tanulással, munkával, pénz kereséssel töltjük, akkor mi értelme az egésznek? Kell kikapcsolódás, szóval ha ez nem megy az életed rovására, akkor nyugodtan.

2017. júl. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Így van, nyelvtanuláshoz is jó, de egyébként -nem olvastam a hozzászólásokat, csak megláttam az előző elejét- igényes animéket nézni művészi élmény, pl


haláli netezős APPLE

Death Note

book.


Ellenben a nyugati gagyi sorozatok valóban csak időpocsékolást jelentenek, többségében, bár akad onnan kivétel.

2017. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!