Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Emberek! Mi a véleményetek a...

Emberek! Mi a véleményetek a Dunkirk c. filmről?

Figyelt kérdés

Olyanok véleménye érdekel , akik látták a filmet

Hogy tetszett? Érdemes megnézni?



2017. júl. 29. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mocskosul szar film, egy sima amerikai ptopagandafilm, komolyabb karakterek és dráma nélkül. Milliószor jobb háborús filmek vannak.
2017. júl. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen, rohadt szar film... Az előzőnek igaza van!!444 Csak az a kár, hogy nem is amerikai, hanem brit, és nulla propaganda van benne. A karakter te vagy benne, a dráma meg maga a túlélés. Lehet hogy vannak jobb háborús filmek, de ez inkább túlélőfilm, és sok háborús filmmel ellentétben ki is hagyja a pátoszosságot (max a végén van kicsi). Propaganda meg tényleg nincs benne, mert kb nulla politikáról van szó, az ellenségnél meg van egy kis csavar, amit most nem árulok el, de már csak az sem engedi meg hogy propagandafilm legyen. A brit francia és angol katonák szemszögéből mutatja meg a csatát, amibe téged is belehelyez, mert soha nem engedi ki a feszkót. Szóval nem tipikus, pláne nem tipikus propaganda film. Sőt, inkább élmény mintsem megszokott film. És tetszett. Egyedi, és mindenképp érdemes megnézni (minél nagyobb vásznon, ha lehet imaxben!!!). :)
2017. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is remek film, abszolút megéri a mozijegy árát. Igazából nem egy háborús film, sokkal inkább thriller/túlélőfilm. Nagyon feszült hangulata van, Hans Zimmer zenéi nagyszerűek (mint mindig).

Csak ajánlani tudom, mindenképpen nézd meg, ha szeretnél egy jó filmet látni!

2017. júl. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

De, propagandafilm, nagyon egyoldalúan mutatja be a dolgokat, az angolok/franciák a szentek, a németek pedig csúnya, gonosz ördögök. Meg az egész filmet egy Churchill idézettel zárják... na jól van..


Csata nincsen benne, nem tudom, hogy az előttem lévők egyike miről beszél. Túlélőfilmnek gyenge, mivel nincsenek benne olyan szereplők, akikért izgulni lehetne, senkiről sem tudunk semmit. A thriller besorolás meg nevetséges, köze nincs hozzá.


Úgy szar az egész, ahogy van, csak Nolanről a kritikusoknak nem szabad rosszat mondaniuk.

2017. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Az utolsó vagyok, még annyi, hogy a zenék bénák, jellegtelenek, semmi hatásuk nincs, felejthetőek, semmit nem adnak hozzá a filmhez. Hans Zimmernek eddig kb minden zenéje jobb volt
2017. júl. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Öhm...okééé :D köszi a válaszokat

Jöhetnek még a vélemények

2017. júl. 30. 16:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es hozzászóló: Nem, nem propagandafilm. Azt meg szerintem nem kell felróni hibának, hogy egyoldalú, mert Nolan direkt csak az angolok/franciák szemszögéből mutatja be a történéseket. Hogy a francba lennének egyébként szentek? Ugyan azt a filmet néztük?

SPOILER:

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

A franciákat nem engedik a hajóra, a francia srác lehet megölt egy angolt, nem tudni, fel akarják áldozni a franciát meg a fő(bb)szereplőt, hogy mentsék a saját írhájukat. Te hol a jó büdös életbe látod, hogy szentek?!? :D Mint a bekerített vad próbálnak túlélni, (nagy részben) nem törődve másokkal, kétségbeesve. "A túlélés nem fair." Az meg hogy nem tudsz meg róluk semmit nem csoda, nem hinném hogy te ott két bombázás között arról beszéltél volna hogy szereted-e a kínai kaját, meg hogy kutyás vagy macskás vagy-e. (A hajós résznél viszont ki van dolgozva az apuka, még egy minidráma is kibontakozik a hajón, ami rövidfilmként is bőven megállná a helyét). Az ellenség meg tényleg ördög. Arctalan, nem tudod honnan és mikor csap le, csak azt hogy lecsap. És így lát(hat)ták ezt a katonák is Dunkirknél. De nem is az volt a cél, hogy bemutassák az ugyanúgy a háborútól szenvedő 10 gyerekes német családapát, ez megint a koncepció része, hogy nem látjuk őket. Ettől (is) egyedi a film. Nem illett volna bele, hogy kibontogassák az oldalakat, nem illett bele hogy (be)mutassák az ellenséget (arra ott volt az Őrület határán), csakis azt mutatták amit te is láthattál volna. Csata meg hogyne lett volna? Megint olyan mintha nem ugyan azt néztük volna. A légicsata az nem számít csatának? :D És szerintem nem gyenge túlélőfilm, mert körédteremti a hangulatot, a feszültséget, mintha ott lennél. Erre ráfokoz Zimmer zenéje is, amiben igazad van hogy messze nem a legjobb zenéje (nem egy Interstellar), de engem annyira segített hogy beszippantson a film.. A Supermarine és a Shivering Soldier főtémákat már többször is meghallgattam. És propaganda sincs benne. Sőt, igazából politika is alig van. Elmondják, hogy Churchillnek kell 30-40.000 ember, meg hogy tartalékolnak a repülőkkel/rombolókkal, meg a végén van a Churchill szöveg. Ott tényleg kicsit pátoszos, de csak megint bemutatja a szemszöget, a németek is ilyesmit olvastak volna fel szerintem. De hát nem csoda hogy Nolan inkább britekről forgatott mint németekről, elvégre brit. Egy magyarok által készített magyarokról szóló ilyesmi filmben is minimum ennyi propaganda/pátosz lenne. És szerintem bőven belefér a thriller műfajba, mert én végig izgultam, féltem, feszült voltam, kirázott a hideg a messerschmittek süvítő hangjától, másodszorra is. Igen, 2x is láttam. Egy Nolan fanatikus vagyok, minden nap vele álmodom, csak rá gondolok, felveszem a Nolanszüvegem hogy ne lássam a filmjei hibáit, oltárt építetek neki, csak az ő filmjeit nézem, még plüsseim is vannak róla a szobámban. (Nem)


Figyelj, értem én hogy miért nem tetszik neked. Van egy koncepciója a filmnek, és ez valakinek vagy tetszik, vagy nem. Nekem például nagyon tetszik, de nem csodálom ha valakinek nagyon nem.


*Mégse teljesen arctalan, a végén láthatjuk 2-3 arcát. :D

.

.

.

.

SPOILER VÉGE

2017. aug. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szerintem egy remek film, bár minden az ízlésen múlik. Én nem tudtam levenni a szemem a mozivászonról és még napokig intenzíven élt bennem az alkotás minden mozzanata. Ha nem is ilyen a stílusod, egyszer mindenképp érdemes megnézni
2017. szept. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!