Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen sorozatot ajánlotok?

Milyen sorozatot ajánlotok?

Figyelt kérdés

Láttam:

!Sherlock!

!Doctor Who!

Better Call Saul

Legion

The Crown


Ha lehet, akkor a legjobban a Sherlock-ra és, vagy a Doctor Who-ra hasonlítson a sorozat.


És NE legyen 18+-os!



2017. aug. 3. 22:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Hazudj ha tudsz!

Psych

House

A mentalista

2017. aug. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legends of Tomorrow: Időutazós-szuperhősös, sok Dokis áthallással, az egyik főszereplő ráadásul Arthur Darvill, aka Rory :) Hátránya, hogy ha nem ismered a CW többi szuperhősös sorozatát (főleg az Arrow és a Flash játszik), akkor nem lesz tiszta minden szál, meg aztán nem egy Doctor Who, de korrekt epigon.

Dirk Gently: én az eredti, BBC-s verziót láttam eddig, azt tudom ajánlani. Sajnos csak egy évad, az amcsi feldolgozását nem ismerem, de állítólag az is jó.

Stranger Things: A Legion egyik nagy előnye volt számomra az eszméletlen kreativitás mellett, hogy felidézte azokat a retro misztikus sorozatokat (Twin Peaks, X-akták), amikben még kevesebb volt az effekt, cserébe sokkal borzongatóbb volt a misztikum. Na, a S.T. tudatosan ezeknek a hangulatát ragadja meg, a koncepció kb. az, hogy "mi lett volna, ha az E.T.-t Steven King írta volna" :)

A Better Call Soul anyasorozata a Brsaking Bad, meg a klasszikus Doctor Who (jó pár rész elérhető a neten, van felirat is sokhoz, hála a lelkes rajongóknak) megvolt már?

2017. aug. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
*Breaking Bad
2017. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2. köszi a tippeket, viszont a Breaking Bad eléggé 18+-os :D

És a Stranger Things-ről azt láttam, hogy a horror kategóriába tartozik és a horror pedig nagyon távol áll tőlem.


Még nem láttam a Classic Who-t, gondolkoztam, hogy majd megnézem, de nagyon hosszú :D

2017. aug. 10. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:

A Stranger Thingst nem mondanám horrorisztikusabbnak a Legionál, vagy a Doki egynémely részénél (síró angyalok, Éjfél, vashta nerada...), rámennek ugyan az ijesztgetésre is, de nincs vérben meg belekben gázolás, inkább tényleg X-akták fíling. A gyerek főszereplők miatt meg sokszor kimondottan aranyos is.

A klasszikus Whot nincs értelme leülni darálni, egyrészt a hossza, másrészt a sok hiányzó epizód miatt, inkább arra jó, hogy az ember időnként elővegye, és csemegézzen belőle :)

Még a Sherlock kapcsán pár tipp:

Elementary: ez az amerikai verziója a Sherlock napjainkban ötletnek. Amilyen szkeptikus voltam eleinte, annyira megszerettem, mivel nem egy koppintást csináltak belőle, hanem inkább a karakter emberi oldalát emelték ki, többek között a drogproblémáit emelve ki. Johny Lee Miller zseniális a főszerepben, és a bűnügyek is elég kreatívak, a modern kor adta lehetőségeket szerintem még jobban is kihasználják, mint a brit verzió.

Limitless: mint az azonos című filmben is, a főszereplő egy csodapirulának köszönhetően lesz zseni, a filmmel ellentétben viszont nem a tőzsdét hódítja meg, hanem beáll az FBI-hoz nyomozni, miközben a háttérben másnak is tervei vannak vele, és a gyógyszerrel. Szerintem érdemes a filmmel kezdeni.

Endgame: kicsit régebbi, egyévados gyönyszem, egy agorafóbiás sakkozóról, aki egy hotelből old meg ügyeket.

Monk: szinte biztos találkoztál vele tévében, de nem haghatom ki az egyik első sorozatot, amire ráfüggtem :) Zseniális, ámde rettentően kényszeres, és szinte minden elképzelhető vagy elképzelhetetlen dologtól rettegő magánnyomozó. Inkább komédia, mint hagyományos krimi, a Columbo filmekhez hasonlóan sokszor előre megmutatják a tettest.

2017. aug. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ha Stranger Things valóban nem ijesztőbb mint a Doctor Who pár része, akkor lehet, hogy elkezdem azt nézni.


Viszont a krimikkel kapcsolatban eléggé "finnyás" vagyok, mert olyanokat keresek, amik különlegesek, egyedik, kiemelkedőek. Tehát nem olyan, mint a CSI, NCIS, stb.


A Monk-kal találkoztam már igen, és nagyon szerettem, csak mostanában azzal is az a bajom, hogy kicsit hasonló a tipikus krimikhez (CSI, stb.).


Az Elementary-t is azért nem kezdtem el nézni, mert az is olyannak tűnik, mint a többi krimi, de javítsatok ki, ha nem jól tudom.

2017. aug. 14. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:
LUTHER
2017. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A Luther-nek már a 3. évadjánál tartok. :D
2017. aug. 14. 22:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Maguk a bűnügyek tényleg elég limonádék (bár ötletesek) az Elementaryben, amitől működik, az a dráma (drogos szál) és a könnyedség (Sherlock néhol egész infantilis viselkedése, meg az adok-kapok Watsonnal) jól eltalált aránya (bár ez is a 2. szezonra áll be igazán, meg onnantól lesznek igazán jó bűnügyek) Ez nálam nagyon fontos egy soroztanál, most daráltam le pl. a Blindspotot, amiben az alapfelállás szerintem zseniális, csak épp mindkét főszereplő olyan karótnyelten drámai, amit nem tudott rendesen ellensúlyozni a pár humorosabb mellék-és epizódszereplő. De fejlődőképesek, úgyhogy erre is érdemes lehet vetned egy pillantást.

Ha a rendhagyóbb cuccok érdekelnek, továbbra is ajánlom az Endgamet és a Limitlesst, sajna mindkettő csak egy évad, de az remek, tele kreatív ötletekkel. Illetve ott a Lucifer, ahol ugyan egyik főszereplő sem kimondottan zseni, viszont egyikük maga az ördög - szó szerint. Lucifer arkangyal megunja a poklot, és Los Angelesbe megy egy kis nyaralásra, ahol hol is helyezkedhetne el, ha nem az igazságszolgáltatásban? Hisz Isten (az apja, akit utál) is erre a munkára teremtette. A felszínen csak egy sima rendőrnő-nagyképű civil tanácsadó felállást kapunk az összes bevált klisével (a rendőrnő elvált, egyedülálló anya, az exe szintén rendőr, egész jófej ráadásul, Lucifer meg persze ezerrel hajt a nőre), de érdekessé a természetfeletti szál teszi, meg az egész mód, ahogy az ördögöt interpretálják. Lucifer itt egyáltalán nem megtestesült gonosz, inkább isten legkisebb fia, akit előbb elkényeszettek, majd kidobtak otthonról, mikor kamaszként lázadozni kezdett, és azóta sem volt hajlandó felnőni, vagy elengedni a sérelmeit. Szóval végletek helyett egy érdekes, fejlődő figurát kapunk, aki általánosságban véve még kedveli is az embereket, ha egy percre elfeledkezik az önimádatáról. Amolyan Odaát lightnak mondanám, kevesebb vérrel, már az elején több humorral, és eszméletlen hangulatos zenékkel.

2017. aug. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A horrorral nekem is gondjaim vanak, de a Stranger things teljesen tűrhető. Ha szereted a régi idők fílingjét, akkor nagyszerű.

Victoria, a The Crown elődje :D

Travelers - időutazós, kicsit nyomozós

Orphan black - klónozós nyomozós

2017. aug. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!