Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Dunkirk sikertelen anyagilag?

A Dunkirk sikertelen anyagilag?

Figyelt kérdés

A most 2 hete megjelent film...

Ha jól tudom (?) 100 millió dollár volt a budget, s jelenleg 130 millió a bevétel. Viszont eddig az előző héthez képest 35+%-ot zuhant. Tehát statisztikák alapján a következő 3 hétben maximum 150 millióig érhet el a bevétel.

Na most azt nem tudom,hogy ez csak az amcsi vagy az egész világról származó bevételek e...


Mert amúgy Nolan ezzel a filmel a legfizetettebb rendező lett. 20 millió dollár fizetést kapott, valamint a bevétel 20%-át, vagyis még 25 + milliót.


De ezzekkel az adatokkal az én infóim szerint egy film anyagi csőd, nemde?



2017. aug. 4. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Nem.

2017. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1. Köszi! De egy kicsit kifejtenéd?

Ebből miért következik az, hogy nem csőd?

2017. aug. 4. 22:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz angolul, vagy mi?


"Production Budget: $100 million"


"Domestic: $115,955,738 43.1% + Foreign: $153,100,000 56.9% = Worldwide: $269,055,738"


Vagyis 100 milliós büdzséből eddig kb. 270 milliót termelt. Vagyis nem anyagi csőd.

2017. aug. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsi. Éppen csak a szememet nem szúrtaki, de valahogy nem vettem észre...
2017. aug. 4. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Az amerikai filmek bevételei oldalán, csak a hazai (domestic) bevételt szokták figyelembe venni és ez alapján nézik, hogy anyagilag sikeres avagy sem. A nemzetközi bevételek nagy része ugyanis a helyi forgalmazókhoz és a mozikhoz kerül, ergó hiába termel ki kétszer annyit az USA-n kívül, ha annak csak egy részét kapják meg a készítők.

Másrészt azt se szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a BOM-on található költségvetési összeg nem tartalmazza a film promóciós költségeit. Tekintve, hogy a Dunkirk-öt nem promózták rommá (értsd: volt kb. 2 előzetes, de se Superbowl spot, se Dunkirk-termékek stb.), így ez az összeg nem feltétlenül nagy, de egy pár 10 milliót biztos elvitt még.


Véleményem szerint a Dunkirk anyagi haszon szempontjából még nincs kint a vízből, elég gyengén szerepel ahhoz képest, hogy Nolan milyen szinten közönségkedvenc és a vélemények alapján a kritikusoknak és a nézőknek is egyaránt tetszik a film.

2017. aug. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!